• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOY_BOXKompostovani
    Domaci kompostovani a vse o nem. Zpracovani odpadu, recyklace, vyroba vaseho prvniho vermikomposteru aneb slecno, mohu vas pozvat na svuj zizali caj?, mami, to neni stara svacina, ja jen kompostuji v kapse a dalsi, pribuzna temata.
    rozbalit záhlaví
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    MICANA: ja chci hlavne kalifornsky a ne cesky,ponevac jsou zravejsi :)
    MICANA
    MICANA --- ---
    OMIKK: Ale měly by to být ty hnojní, a ty já třeba nepoznám...


    VODOMERKA: Dík za nabídku, do Litoměřic daleko :) Asi si je taky necháme poslat počtou.


    TABBY: Na zahradě by mi to bylo fuk; ale takhle v činžáku bych se ráda pokusila jejich počty trochu redukovat. Jasně že to úplně bez much nepůjde, ale kdyby se nám to vymklo z rukou, tak by nás sousedi asi lynčovali. (těch octomilek je mimoto myslím fakt nějak moc.) Nějak si představuju, že když jim většinu jídla požerou žížaly, tak se jich v kompostéru tolik neuživí.
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    vzdyt zizaly se daj nasbirat po desti nebo nakopat)) snad jich nejsou potreba stovky ne?)
    TABBY
    TABBY --- ---
    MICANA: Ty mouchy jsou nejak principialne spatne? Nejak si nedokazu prestavit, jak jim zamezit v tom, aby do komposteru ventilacnimi otvory lezly...
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    PIZMA: pojd si je objednat napul a nasadu si rozdelit :)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    MICANA: ja si objednal normalne nasadu z netu, i s komposterem. prisla pulka tasky kompostu plnyho zizal - za 150,- . a ted, po par mesicich, uz jich tam mam snad i ty tisice :).
    IMHO je teda asi ekonomicky nejschudnejsi oskuhrat nejakyho zavedenejsiho kompostera v Praze, pripadne si prijed do Litomeric :)
    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    TOY_BOX: dik za tip! :)
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    FREETEKK: ja mam dobry zkusenosti se sbernejma dvorama - zkus se zeptat tam, jestli nemaj nejaky plastovy barely na komposter nebo jestli by ti nedali vedet, az se jim tam nakej objevi.
    MICANA
    MICANA --- ---
    VODOMERKA: Aha, to je skoro jak cigára! Tak já doufám, že jich nejsou potřeba tisíce. My stejně počítali nejdřív s pár kusovkama a uvidíme, jak se jim u nás bude líbit.

    OMIKK: obyčejný z Baumaxu, nejmenší, co měli - na 300 litrů, půdorys nějakých 80 x 60 cm.

    FREETEKK
    FREETEKK --- ---
    nekdo tip na barel v praze? moc se mi to nechce kupovat..
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    MICANA: a to mate normalni komposter ?(jako ten z obi treba)
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    MICANA: v rybarskejch potrebach byvaj ty zizaly dost drahy (koukal jsem, ze cca 1-2 Kc/ks !)
    MICANA
    MICANA --- ---
    OMIKK: My máme kompostér (obyčejný) na balkoně, asi dva měsíce, zatím vychytáváme mouchy (doslova). Už jsem to říkala vedle: musíme ještě dořešit, co dát pod něj, zatím stojí rovnou na dlažbě a není to dobré, dole je to hodně vlhký. Asi budeme řešit nějakým dřevěným roštem.

    A momentálně se nám trochu pomnožily různé létající potvory, hlavně octomilky; na kompostuj.cz jsem našla radu zasypat vrstvou pilin, tak to zkusíme. A asi tam nasadíme žížaly, aby se urychlilo tlení a mušky neměly tolik co jíst. Zítra se jdu zeptat do rybářských potřeb, zdá se, že žížaly hnojní by měly být celkem běžný sortiment.
    BIGG23
    BIGG23 --- ---
    Ahoj PIZMA! Zkus sdružení HB Botič, který sídlí v Toulcově dvoře, teda pokud si z Prahy.
    PIZMA
    PIZMA --- ---
    ahoj, tak jak už jsem psala vedle, shánim k. žížaly. nechce se mi je objednávat z internetu, respektive nechám si to jako poslední možnost.
    nevíte někdo o nějakym prodejnim místě v praze za rozumnou cenu?
    nebo nebyl by tu náhodou někdo, s přebytkem žížal ?
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    mno lidi jsou u nas bohuzel dostatecne debilni)
    jinak dobra inspirace...
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    OMIKK: no jako prijde mi to celkem ukradnuti-vzdorny, to by musel bejt fakt magor, kdyby si to ukrad a dal domu :) nicmene spolubydlicim pry nebude vadit komposter ve spolecnem skladovacim prostoru/kumbale.

    rada bych koncem mesice udelala anketu mezi ostatnimi byty ve vchodu, zda by se pripojili ke spolecnemu kompostovani, tak dam potom vedet, jak to dopadlo.
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    btw nestydte se a ukazte fotky svejch komposteru nebo napiste zkusenosti s nima :)
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    ja otazku kompostaovani resim uz dlouho ale v byte ma clovek proste omezeny moznosti...nas komposter tvori zatim pouze kybl kam putuje veskera organicka hmota))
    tohle ale vypada dobre akorat nevim jestli to venku v prizemi nekdo neukradne nebo nerozkope..
    TOY_BOX
    TOY_BOX --- ---
    OMIKK: no, zatim to bylo na chodbe pred bytem (bydlime v poslednim patre pred pudou) ale prave jsme meli bytovou poradu, na ktere jsme se domluvili, ze komposter musi na zahradu :/ nicmene az si zaridim vermikomposter, planuju si ho postavit primo do pokoje a praxi overit, ze spravne vedeny kompost voni jako cerstva hlina =)
    OMIKK
    OMIKK --- ---
    byt myslim treba balkon)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam