• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TOY_BOXKompostovani
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    KEB: a jaké je nejlepší řešení situace?
    KEB
    KEB --- ---
    VSICHNIMAME: první známka toho, že to jde do hajzlu. Zvaž jestli t nemáš moc hmoty, kterou nestíhají zpracovat a která jim tam hnije a otravuje životní prostor
    VEVER
    VEVER --- ---
    KOZINA: může být, já s nimi osobní zkušenost nemám. Ale co jsem četla, nesmí se k nim dostat hlína, jsou nějak háklivé na vlhkost...nepamatuju se přesně.
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    VSICHNIMAME: horko, sucho nebo moc mokro.. Utíkají z místa, kde se jim nelíbí

    VEVER: máme 4 kompostéry v práci s kalifornskejma a nemáme tu s nima nejmenší problém. Měly by žrát víc než naše a venku nepřežijou.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    Netušíte někdo, proč mají žížaly tendenci z komposteru vylezat a tím de facto páchat sebevraždu?
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    KOZINA: Roztoky jsou super, nemam problem tam zajet. Radsi nez do Dejvic. Pisu SZ


    VEVER: Tenhle nazor slysim poprve. Ale rad si necham poradit. Komposter chci mit v mistnosti, kde se teplota pohybuje okolo 15 stupnu a pokud nebude smrdet, tak tam myslim vydrzi. Vsude sem cetl, ze to musi byt ty kalifornske. V cem myslis ze jsou chcipaci? Jde jen o tu teplotu?
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    ZRIZENEC: Roztoky jsou z ruky? Případně Dejvická/Podbaba?
    VEVER
    VEVER --- ---
    ZRIZENEC: nejlepší je najít hnojiště a odtamtud vyhrabat hnojní. Jsou naše původní a nejsou to zdaleka takoví chcípáci jako kalifornské, aspoň co tak čtu o kalifornských.
    ZRIZENEC
    ZRIZENEC --- ---
    Zdravim, tak jsem si prave objednal material na vyrobu vermikomposteru a rad bych se zde zeptal, zda by mi nekdo neposkytl za nejaky maly uplatek nasadu zizal. Idealni by bylo nekde na trase Praha Suchdol - Lovosice. Pripadne nejaky tip kde sehnat. Radsi s nekym smenim za pivko nebo neco nez abych si kupoval na bazosi ci jinde.
    Dekuji
    KEB
    KEB --- ---
    KOZINA: já to ředil půl napůl a nic se nestalo, okurky i rajský bez ztráty čehokoliv.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KOZINA: staci.
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    RAINBOF: takže pulitr? Ředim to 1:10..
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    KOZINA: tak na jeden truhlik s okurkama :)
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    RAINBOF: šlehni to tam.. Kolik ho chceš? Jedu v práci 4 kompostéry, jenže se to rozkřiklo a moc toho nezbejvá
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Ja zatim zvazuju ze je prendam na chodbu. Chladek a tak.
    Nevite zda je blbej napad tam dat i treba hlinu ? Zatim jsem teprve u prvniho patra. Mam vycerpanou hlinu z kvetinace.
    KEB
    KEB --- ---
    RAINBOF: moje jsem úspěšně zkompostoval, tímto s tímhle kompostováním končím. Pokud jsou dlouhodobě vystaveny teplotám kolem 30i stupňů, tak jim to evidentně Nesvědčí, bohužel.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    otaznicek, nedal by se tu sehnat zizali caj ? klidne za uplatu :) moje zizaly jsou zatim liny.
    KEB
    KEB --- ---
    https://www.greenloop.cz/http://www.greenloop.cz/blog/kdyz-se-mi-s-vermikompostovanim-nedari/

    Pěkně popsané možné problémy a návrh na jejich řešení

    A ano můj druhý pokus se úplně nedaří...
    KUKEN
    KUKEN --- ---
    čaute prodávam vermikompsotér urbalive, měl-li by někdo zájem:

    [Použitý vermikompostér URBALIVE v dobrém stavu]
    KOZINA
    KOZINA --- ---
    MEZZANA: hezkej je, ale funkčnost bude hrozná. Budeš muset ten květináč pokaždý na něco položit, protože bude dole špinavej a ten korek vespod je dost nepraktickej. Budeš muset vypustit celej objem žížalího čaje. A do toho prostoru se budeš hodně blbě dostávat s nějakou nádobou.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam