• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XLACHTANWorld of Warships
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    Na to, ze jsem byl "zas zlitej, jak carskej dustojnik" (o cemz svedci i to, ze jsem si zapomnel vzit kamuflaz), to neni tak spatne :D :p

    MADDOGCZ
    MADDOGCZ --- ---
    Posledního (KM CA) jsem zlikvidoval hořící, bez oprav a healu, s asi tak 2% HP :-)
    Byl naúhlovanej, ale na Rusa to neplatí :-)

    MADDOGCZ
    MADDOGCZ --- ---
    LIQUIDFREAK: Tak jsem ho dostal asi taky, na nic jsem nekoukal :-)
    LIQUIDFREAK
    LIQUIDFREAK --- ---
    prej kontik, ja ho dostal :) dik buro
    Get Your Gift | 24-hour Charity Stream | World of Warships
    https://worldofwarships.eu/.../?fbclid=IwAR1SWfXHWEz1cJ3QxbTb4TUlcBGtBTrTB05-tEbPs2pv7MjdxlKU1KiiFfU
    MADDOGCZ
    MADDOGCZ --- ---
    SALO: Já mám boky namazaný psím sádlem ….
    LIQUIDFREAK
    LIQUIDFREAK --- ---
    SALO: Jinak teda secko do wot, vyjma mikasa, kterou dostanes pujcenou na 9 dni s kapitanem :)
    LIQUIDFREAK
    LIQUIDFREAK --- ---
    SALO: jj jasny, jak zminuju, nicmene diky, tydle secky jedou.
    SALO
    SALO --- ---
    MADDOGCZ: skoda, ze si bol na druhej strane mapy, aspon by som ta vytorpil. :D
    MADDOGCZ
    MADDOGCZ --- ---
    SALO: Asi druhá bitva ve stocku bez ničeho, co naděláš ...
    SALO
    SALO --- ---
    LIQUIDFREAK: pravdepodobne bol aktivny iba pocas streamu. tu je par dalsich:

    S4NT4M4U5I54L0S34
    TANKSHOT
    SANTAFOREVER
    VERYMERRYMIKASA
    LIQUIDFREAK
    LIQUIDFREAK --- ---
    SALO: Nefunguliruje. Ale kdo by se divil po skoro 5 hodinach
    SALO
    SALO --- ---
    MADDOGCZ: lama ;P

    SALO
    SALO --- ---
    THANKSFORHELPING
    LIQUIDFREAK
    LIQUIDFREAK --- ---
    _OZZY_: Tak parada, ja se bal ze budu muset o vanocich grindit jak chuj :D
    LIQUIDFREAK
    LIQUIDFREAK --- ---
    HONZA_1980: Ja sem na tom podobne, na 4ty misi na zau a cas mam do 31.12.
    HONZA_1980
    HONZA_1980 --- ---
    _OZZY_: njn, ale tak nějak se vyhýbají jak čert kříži říct, jestli ty mise budou za ty žetony z resetů větví nebo se budou dál dělat za úkoly
    _OZZY_
    _OZZY_ --- ---
    HONZA_1980 & TIGERLOVER: WG Development Blog pred chvilkou:

    Commanders!

    Please pay attention to additional information and changes regarding latest DevBlog post about Unique Upgrades.

    First of all, we thank you for your feedback and suggestions. While moving Unique Upgrades to Research Bureau is a necessary step to evolve this system, we decided to prolong the existing Unique Upgrades missions for the whole year 2020. That means that you have plenty of time complete them at reasonable pace without the fear of loosing already received progress.

    Also, as initially stated, you still can receive these missions until Update 0.9.1.

    What's even more important, we appreciate your concerns about big changes to the gameplay aspect of Unique Upgrades themselves. We're happy to clarify: there are none. Unique Upgrades are meant as a way to customize your ship with a fair trade-off, and we are keeping them such.

    What we want to do with the announced changes is:

    - To introduce the long awaited new upgrades for some tier X ships that don't have them;
    - To finally revise the existing Unique Upgrades - some of them might be a bit too strong, and some of them might be to weak or overly specialized;
    - To move their delivery method to more flexible Bureau - while it may require some additional changes to Bureau in future, this system is much easier to sustain than the increasing number of combat missions for each ship.

    We will surely keep you updated on specific changes as they are being designed, but again, the core concept of these upgrades is absolutely the same: they offer some alternative playstyle, and do not work as direct buff.

    Thank you for your attention and input!
    TIGERLOVER
    TIGERLOVER --- ---
    HONZA_1980: Tak to já dám asi jen Montanu. Ostatní mám moc daleko.
    MADDOGCZ
    MADDOGCZ --- ---
    22x T10 kontejnerů

    4x Novoroční
    50x Papa Papa
    2500 uhlí
    300 dublonů
    300 dublonů
    4x Novoroční
    4x Novoroční
    300 dublonů
    50x Zulu Hotel
    SC Haida
    4x Novoroční
    50x Papa Papa
    300 dublonů
    4x Novoroční
    300 dublonů
    4x Mrazivá jedle
    50x Zulu
    50x Zulu
    300 dublonů
    4x Mrazivá jedle
    4x Novoroční
    50x Papa Papa
    SALO
    SALO --- ---
    _OZZY_: z tých dáva zmysel iba Gearing na CB a Des Moines. na zvyšok sa vyser.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam