• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  LALINAOSOBNOSTI , které unikají naší pozornosti
  Klub pro nejrůznější informace o lidech významných, úspěšných, osvícených, zajímavých či okouzlujících, o lidech, kteří něco dobrého či zajímavého dokázali,
  ale z nejrůznějších důvodů nejsou všeobecně známí a podle vás by měli být, protože nás mohou inspirovat a možná i posunout dál.
  Máme na mysli HLAVNĚ ČESKÉ a s českým prostředím spjaté osobnosti, ale nebráníme se úplně ani zajímavým neznámým objevům z ciziny.
  Možná časem rozšíříme i na osobnosti známé, potože i u nich kolikrát zjistíme, že je známe jenom z pár vět ve škole a úplně nám uniká jejich bytost v celé jejich šíři a hloubi.
  Proto sem prosím nelinkujte jenom fotky těch lidí,nebo odkazy na wikipedii, ale napište i jak jste na ně přišli právě vy, čím vás oslovili, co je na nich neznámé a pozoruhodné a proč.
  rozbalit záhlaví
  DEMENCE
  DEMENCE --- ---
  87HIGHFLYER: Charms je super, na Vanoce jsem ulovil jeho dopisy a denik ve dvou krasnych knizkach v Torstu.. Zajimava postava i podle vypraveni jeho zeny.. Kulhajici prcek v kostkovanym sacku anglickeho strihu s obrovskym charisma a spoustou divek. V dobe kdy Stalin budoval socialismus on na tom samem miste budoval Surrealismus..
  87HIGHFLYER
  87HIGHFLYER --- ---
  Nicméně - pan Daniil Charms
  spisovatel, psal pohádky pro děti, ale já mám radši "blbosti" pro dospělý...těžko to zařadit, koukněte na ukázky tvorby...Nejlepší je od něj asi sbírka Dobytku smíchu netřeba.


  Vypadávající stařeny

  Nějaká stařena se z nadměrné zvědavosti vyklonila z okna, vypadla a potloukla se. Z okna se vyklonila druhá stařena, začala se dívat dolů na tu potlučenou, ale z nadměrné zvědavosti se také příliš vyklonila, spadl a potloukla se.
  Potom vypadla třetí stařena, pak čtvrtá a pátá.
  Když vypadla šestá, přestalo mě to bavit a šel jsem na Malcevský trh, kde prý jednomu slepci darovali pletenou šálu.

  Biografie - CHARMS, Daniil Ivanovič
  http://charms.kx.cz/biografie.html
  http://charms.kx.cz/ukazky.html
  LALINA
  LALINA --- ---
  dostala jsem tuten klub v momente, kdy už jsem ho vzdala a navíc jedu na dovolenou. Výborný.
  Takže se budu jenom těšit, co tu za pár dní najdu... kruci.
  PLAGUEDIL
  PLAGUEDIL --- ---
  prvni! ^_^ /// ano je to trapne ale to mi nevadi
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam