• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  LALINAOSOBNOSTI , které unikají naší pozornosti
  ATTILAH
  ATTILAH --- ---
  YARARA:
  Hodně zajímavý, dík. Poslala jsem dál, jihoamerický poměry dneska jsou vůbec v lecčems inspirativní (myslím, že Ekvádor přiznal v ústavě práva i ekosystémům v duchu insiánské tradice, namátkou).
  TLUSTOUTLON
  TLUSTOUTLON --- ---
  zaujalo.. Hieronymus Lorm http://www.zob.cz/?q=lorm
  YARARA
  YARARA --- ---
  docela zajimavy mi prisel dnes jeden clanek o Uruguayskem prezidentovi:
  BBC News - Jose Mujica: The world's 'poorest' president
  http://www.bbc.co.uk/news/magazine-20243493
  o tom se u nas moc nemluvi...
  LALINA
  LALINA --- ---
  87HIGHFLYER: Pravda, co je to pravda? ;))) Co člověk, to pravda. Podle toho, kde člk stojí, jak kouká, jak myslí, tak vnímá a vykládá si svět. A jeho svět je jeho pravda. Pasteur prostě měl svoji pravdu. Z místa, kde byl, to viděl takto a nebylo to úplně ke škodě - byl to vývoj, no..
  Medicína jako neuvěřitelně lukrativní byznys prostě musela proběhnout, aby se lidi mohli posunout dál.
  Horší byly ty způsoby, jak svoji pravdu prosazoval, ale i to do jeho doby a tehdejší společnosti úplně patřilo. (a ani dneska tomu zhusta není jinak, že)
  Možná není potřeba hledat (něčí) pravdy, ale prostě bez předsudků a postranních (osobních, ideových a jiných) zájmů sledovat co a jak funguje...
  LALINA
  LALINA --- ---
  87HIGHFLYER: tak a ted fakt nevím, do jaký skupiny patřím já:-))
  Hele možná ti to tak přijde a možná to tak je, jde o optickej klam, kdy pošukové na extrémních stranách jsou vidět a slyšet nejvíc.
  Ale jsme, ty i já, inteligentní lidi a máme na to dívat se po podstatě věci a rozlišovat jemné, vidět i to tiché. Nebo ne? proš věnovat pozornost křiklounům? K čemu? Musíš se dívat pod povrch a najdeš i jiný lidi, než exaltovaný mašíbly a zabedněný vědátory.-)))
  Sám cejtíš, že odsoudit něco jenom kvůli tomu, že kolem toho povykují extrémisti, je cesta špatným směrem:-)
  87HIGHFLYER
  87HIGHFLYER --- ---
  LALINA: přijde mi, že každej tenhle "objev" na sebe nabaluje hrozný množství divnejch existencí, vyznavačů new wolrd order opposition, chemtrails, AIDS na zakázku a podobně. Má to samozřejmě za důsledek to, že spoustu lidí na to kouká skrz prsty. Místo toho, aby se řeklo ok, nakonec to bude asi trochu jinak, pojďme se ubírat timhle směrem, tak je slyšet jen banda lidí s multikinem v palici a proti nim skupina zkostnatělých dogmatiků. Ve výsledku se v tom nikdo nevyzná => lidi to otráví a nezajímá je to. Což je samozřejmě škoda. A osobně bych řek, že pravdu měli částečně oba:)
  LALINA
  LALINA --- ---
  BRT: tjo tak tohle je opravdu hodně zajímavý....to jsem netušila o Pasteurovi....jinak pochopitelně Béchamp měl pravdu, příčiny nemocí nejsou viry a bacily zvenčí, nosíme jich v sobě mnoho a pokud nepřijde impuls, tak spí a nic nedělají.
  Ale tím impulsem není vhodný prostředí ani přítomnost dvou či více součinných "breberek". Ten přichází ještě odjinud a tím směrem je potřeba bádat dál - v oblasti psychologie, ne biologie...Ale i to se už dneska ví, jenom zatím ti, kdo to říkají, jsou umlčováni dnešními Pasteury.-))
  LALINA
  LALINA --- ---
  87HIGHFLYER: jaké?
  87HIGHFLYER
  87HIGHFLYER --- ---
  BRT: škoda, že má béchamp tak podivný sdružení obhajovatelů:/
  BRT
  BRT --- ---
  Antoine Béchamp – francouzský biolog (1816 – 1908)
  Prof. Dr. Béchamp byl jedním z nejvýznamnějších francouzských výzkumníků v oboru biologie.
  Jeho teorie pleomorfismu ještě za jeho života vyvrátila Pasteurovu teorii monoformismu, na které je bohužel postaven hroutící se základ současné medicíny

  více na http://www.albert-sd.cz/antoine-bechamp-francouzsky-biolog-1816-1908/
  BRT
  BRT --- ---
  Viktor Schauberger : Viktor zasvětil svůj život vodě, lesům, půdě a neporušenosti a řádu Přírody. Ačkoli neměl akademické vzdělání, jeho spisy a dobrozdání potvrzují jeho široké vzdělání a jeho výzkumy odrážejí jeho rozsáhlé znalosti fyziky, chemie a hydrologie. Jednou byl požádán, aby vysvětlil, z čeho pramení jeho autorita a vědomosti. Odpověděl, že ho nikdo neučil, ale měl výhodu dědictví, kterou definoval následovně: „Všechno je korpuskulární, dokonce i energie a světelné vlny. Hmota je inertní energie. To se týká i krve, která je materializovaným tokem energie od minulých generací, přes současnou k budoucím generacím. Tento tok není přerušen smrtí osoby, ale je přenášen jeho potomky dále. Avšak tato energie může degenerovat, například používáním negativní technologie, takže myšlenky a názory, které se lidské bytosti akumulovaly tisíce let, se ztratí. Je možné, aby osoba, která má výhodu tohoto daru, čerpala z celé zásoby vědomostí, které shromáždily předchozí generace.“

  Víme určitě, že Viktor Schauberger, byl zapojen do vývoje létajících disků, a že jeden z nich byl v roce 1945 zkoušen nedaleko Prahy, jak Schriever tvrdil. Jeho experimentální prototypy byly založeny na levitaci. Schauberger, který se narodil v roce 1885, považoval přírodu za svoji největší učitelku, přestože se domníval, že mnoho věcí na světě je ve stavu zmatku. V lesích podél řek studoval to, co považoval za životodárnou energii, vodní a vzdušné víry. Přel se, že „převažující technologie používá špatné formy pohybu. Je založen na entropii – na pohybech, založených na ničivých silách přírody a na rozkladu materiálů. Avšak pro vytváření pořádku a nový růst příroda používá odlišný druh pohybu. Převažující technologie založená na explozi – spalování paliva a štěpení atomů – naplňuje svět rozpínavým, odstředivým pohybem, generujícím teplo.“ Schauberger věřil, že k výrobě energie je místo toho možné použít dostředivý pohyb, generující chlad, síly, které příroda používá k stavbě a oživování hmoty. Dokonce i hydroelektrárny, řekl Schauberger, používají destruktivní pohyb – tlačí vodu a prohánějí ji skrze turbiny. Výsledkem je „mrtvá voda“. Postavil sací turbiny, o nichž se domníval, že vodu oživují a osvěžují, a výsledkem je čistý a životodárný proud vody. Schauberger také vyráběl elektrickou energii pomocí jedinečné sací turbiny, používající implozivních principů, které byly později použity pro systém pohonu a aplikovány na vzduch.

  více na http://www.albert-sd.cz/tag/viktor-schauberger/
  87HIGHFLYER
  87HIGHFLYER --- ---
  87HIGHFLYER: jen pro představu: "Publikum jen zírá. Už jsme se dozvěděli, že v Bostonu zvedl na zádech desku s osmnácti muži, což vše dohromady vážilo 1 950 kilogramů. Ale to je výkon, který někdo změřil a zaznamenal. Jsou však také výkony, které nikdo nezapsal. Cyrovi životopisci tvrdí, že při některých vystoupeních takto uzvedl i dvě a čtvrt tuny. Když do Kanady přijela královna Viktorie, zopakoval svůj kousek se spřežením. Ani její koně neměli šanci, Cyr je udržel rukama, i když táhli sebevíc."
  87HIGHFLYER
  87HIGHFLYER --- ---
  LKD
  LKD --- ---
  Dominik Bilímek, přírodovědec a badatel světového významu z Nového Jičína
  Archív | Polar
  http://polar.cz/archiv/video/kdo-byl-kdo-01-03-2013-17-13
  LKD
  LKD --- ---
  Victor rytíř Bauer (1876 - 1939), poslední majitel kunínského zámku, podnikatel a vizionář
  Archív | Polar
  http://polar.cz/archiv/video/kdo-byl-kdo-22-03-2013-17-13
  LALINA
  LALINA --- ---
  Milí přátelé,

  dovoluji si Vás pozvat na uvedení DVD s filmem o Přemyslu Pitterovi a
  Olze Fierzové v neděli 14. dubna 2013 od 17 hod ve sboru ČCE Praha
  Dejvice, ul. Dr.Z.Wintra 15, Praha 6.

  S pozdravem a přáním mnohé velikonoční radosti Anna Hejlová

  Farní sbor ČCE v Praze-Dejvicích vydal ve spolupráci s asociací
  Film&Sociologie dokumentární film režiséra Tomáše Škrdlanta - Milujte
  své nepřátele. Film vypráví o činnosti Přemysla Pittera a Olgy Fierzové,
  kteří po druhé světové válce zachránili přes 800 židovských a německých
  dětí z německých koncentračních a českých internačních táborů. Pro mnohé
  z těchto dětí bylo setkání s Přemyslem a Olgou rozhodujícím zážitkem,
  který předurčil jejich další život, volbu povolání i duchovní orientaci.

  Více o projektu:
  http://dejvice.evangnet.cz/dvd-o-premyslu-pitterovi
  http://dejvice.evangnet.cz/dvd-o-premyslu-pitterovi

  Pozvánka ke stažení:
  http://dejvice.evangnet.cz/sites/default/files/kalendar-prilohy/premysl-pitter/130414pozvankapitter.pdf
  http://dejvice.evangnet.cz/sites/default/files/kalendar-prilohy/premysl-pitter/130414pozvankapitter.pdf
  ADELITA
  ADELITA --- ---
  ZATRSATR
  ZATRSATR --- ---
  LALINA
  LALINA --- ---
  Augustin Heřman - Wikipedie
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Augustin_He%C5%99man

  Na záchranu pirátské plachetnice La Grace posílají nadšenci peníze - iDNES.cz
  http://cestovani.idnes.cz/plachetnice-la-grace-ceka-na-zachranu-dvz-/kolem-sveta.aspx?c=A121031_153123_hradec-zpravy_kvi
  LALINA
  LALINA --- ---
  PASTEL: páni, úžasná žena!! a bylo jí přáno mnoho let - škoda, že se nedožila té stovky, bylo to za pár...