• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    STEMBUSDUAL SIM - mobilní zařízení všeho druhu - podělte se o zkušenosti


    DUAL SIM mobilní telefony - značkové i low-end. Zkušenosti, rady, tipy. Samsung, Gigabite, LG, HTC, Huawei, ZTE, China. GSM/GSM, GSM/3G
    rozbalit záhlaví
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    STEMBUS: Dík
    Tak to mám velkej problém - vyzvánění. Potřebuju odlišit práci a soukromé, jak hovory, tak hlavně SMS protože pracovních mě přijde denně třeba i 40 a potřebuju vědět že přišla soukromá. Jde přiřadit zvuk SMS alespoň konkrétnímu číslu?
    Když už nejde rozlišit, dá se alespoň ztlumit vyzvánění, sms u každé simky zvlášť?
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    PISTA1: mam 730 uz cca rok, klidně se do pošty ptej na konkretni veci co tě zajimaj, ale muzu z fleku doporučit a je to sakra dobra volba

    obecne:

    skvela baterie
    skvelej fotak
    skvělý win 8.1 (na win 10 prechod dle me rozumnej tak za rok, driv ne :) takze ani win 10 tel bych zatim nedoporucoval
    vybornej display

    nevyhody
    narocnejsi "rootnotí" - ale já žiju už rok v pohodě bez něj
    chybí "winnyx" aplikace, takže nutno lézt přes IE ale i NYX uz tam odladil par much, takze uz funguje vic nez dobre
    pokud ti jako mě bude padat z ruky tak se ti rozmlatěj rohy krytu, což beru jako feature a diky tomu preziva display : )a ze to obcas byly pady třeba ze 2 metru primo na roh

    dual sim fce dobry, intuitivni vybirani primarni SIM pro data, je to samo sebou dual standby, volani i sms rozliseny barvama, nekomu vadi ze nejde zvolit pro kazdou sim zvlast vyzvaneni, to sem nikdy neresil, stejne se na ten tel musis podivat kdo vola a podle barvy vidis hned na kterou sim....
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    TOOMIX: Něco menšího, už ta 730 je velká, kdo to má do lesa tahat ;(
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    PISTA1: Lumia 640
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    Tak se semnou po 3 letech začíná loučit galaxy s duos :(
    Takže koukám po novým, chci jít do mobilus win. abych moh přejít na 10 až budou dostupný.
    Musí bejt dualsim a mít přisvětlovací ledku.
    Display neco mešího než 5" pádlo rozumnej HW a cena okolo 5kKč.

    Jediný co sem našel je Lumia 730
    Nokia Lumia 730 Dual SIM - Stvořeno pro autoportréty - Microsoft - Czech
    http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/telefon/lumia730-dual-sim/

    Nemá náhodou někdo osobní zkušenost, případně nějakou alternativu?
    APIN
    APIN --- ---
    Snad ještě tento rok mi dorazí z Číny Blackview BV5000
    Blackview BV5000: odolný telefon, který zvládne hřebíky, barvu i led
    http://www.svetandroida.cz/blackview-bv5000-201509
    Tak pak o něm napíšu pár písmenek ;)
    ZORBEN
    ZORBEN --- ---
    ICESUNLAB: me to "proslo" jen odrootnuty framarootem, ale telefon mi poslali zpatky neopravenej, prej ze je spatna baterka, ze si mam koupit novou. tak jsem tomu neveril ale koupil jsem a svete div se problem je porad pretrvava, takze to pujde znova achjo...aspon mi to preflashnuli sami tak nemusim resit root problem :D
    ICESUNLAB
    ICESUNLAB --- ---
    ZORBEN: flashnul jsem (samsung galaxy core duos) před reklamací origo romkou skrz Odin, a vykřičník zmizel. Dám vědět, jak dopadla reklamace.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Sháním něco pro mamu. Požadavky: do 5 palců, rozumnej foťák, český LTE, 720p displej, cena kolem 4k
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    ICESUNLAB: Ok,díky.Já jsem na něj také koukal, ale nakonec jsem šel do Jiayu.
    ICESUNLAB
    ICESUNLAB --- ---
    DARUMA: já nic, pracovní... v rámci budgetu u tmobilu za kačku
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    ICESUNLAB: Kolik jsi za něj dal?
    DEEJAYY
    DEEJAYY --- ---
    nemáte někdo na prodej HTC M7 dual? v sobotu mi ho nějaký nenechavec ukradl a obávám se, že nenajdu adekvátní náhradu :(
    ICESUNLAB
    ICESUNLAB --- ---
    dorazil honor 4x. první dojmy: je to fakt pádlo (5,5"), odladěnost perfektní, baterka se zdá zcela v poho - je znát pokud funguje jedna nebo obě sim (obě LTE!), emui je teda hodně své ale velmi rychle jsem si zvykl. antutu kolem 27tisíc bodů, za týden používání bez záseku, ani necukne (aby taky jo s 2GB ram a 8mi jádrem...) šikovné aplikace od "čističe" po zámek displeje (řešil jsem dříve aplikací). za mě palec nahoru.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Kdyby někdo měl zájem tak prodávám rok staré Redmi 1S. Důvodem prodeje je přechod na nový telefon.
    QUIP
    QUIP --- ---
    DARUMA: ono nejde o to, ze bych se toho bal, ale ze je to pro me vazne neprakticky - ted sebou taham 3 telefony, kdyz ten jeden nahradim za dual sim, dostanu se na 2 :) A stejne na tom nesurfuju, nectu, nehraju hry atd. Potrebuju z toho jen volat, napsat SMS a jednou za cas pouzit GPS.
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Já jsem se pádel taky bál (přešel jsem z 4,7)a teď nosím v kapse 5,5 palce a je to úplně v pohodě. Mnohem lépe se na tom surfuje a čte. ;-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    I to LTE bych asi ozelel, stejne ho ted na starem telefonu nemam. Ale ted mam 3.5" s rozmery 120x56x12, takze i 4.5" uz je oproti tomu monstrum a 5" a vic uz v kapse tahat nechci.
    STEMBUS
    STEMBUS --- ---
    QUIP: no kdyby to náhodou nemusel bejt android, tak rozhodně doporučuju - http://www.microsoft.com/cs-cz/mobily/telefon/lumia630-dual-sim/ - což je střední třída

    z low-endů bych doporučil klidně nižší řady lumie, který jsou dokonce 4" - ale s tema nemám osobní zkušenost, takže tam doporučuju prověřit. Ale obecně WP8.1 je skvělej systém...
    ANDELIN_GZEMI
    ANDELIN_GZEMI --- ---
    Ja se právě snažil najít něco do 5-ti, ale bohužel tam už zase nemáš LTE nebo baterku nebo jinou výbavu. V užším výběru byli ještě THL 2015 a THL 5000, nakonec ale vyhrála příznivější cena.
    QUIP
    QUIP --- ---
    Me by zajimalo, jestli se da dneska jeste koupit neco, co neni padlo. Pro me je cokoliv nad 4.5" uz naprosto neprakticka zalezitost. Jinak by mi stacilo neco obycejnyho, lacinyho, nehledam zadny super vykon s osmi jadry atd. jen rozumnou (malou) velikost a slusnou GPS.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam