• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TEEAKStrašilky
    HARDY
    HARDY --- ---
    Ahoj, sleduje to tady někdo? Před měsícem jsem si pořídil strašidla ( Peruphasma Schultei ) na kolej, doposud mi přišly spokojený, ale co jsem je tu necelý týden nechal o samotě, tak sameček se výrazně zmenšil a neustále se drží na samičce a reaguje jenom na dotek, jinak se nepohne. Samička je zas uplně nafouklá, tak by mě zajímalo, jak toto chování vysvětlit? Nejdřív jsem si myslel, že jim chyběly čerstvé listy, ale hladový mi nepřijdou.
    A pak bych se chtěl zeptat - kamarád měl loni dvě samičky jiného druhu a vajíček měl na rozdávání, já jsem se zatím nedočkal jediného, tak jestli někdo neví, jak to u nich funguje (dospělci).
    LUCHUB
    LUCHUB --- ---
    Není tady někdo z Berouna a okolí, kdo by nějakou strašilku věnoval a nebo prodal za symbolický peníz?
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    SHIVAFREETEKNO: zkus mrknout do map a hledat v okolí nějakej park ( u vysočanské tuším, že u polykliniky je něco) .. spíš asi najdeš ostružiní - hledej při zemi, ale mohlo by se zadařit
    SHIVAFREETEKNO
    SHIVAFREETEKNO --- ---
    ahoj,prosim vas nevite nekdo kde roste na praze 9 nejlip vysočanská nejakej malinik :) diky
    XIFF
    XIFF --- ---
    dneska jsem natáčela video jedné z našich obřích holek jak baští.. tak se musim podělit..:)
    pharnacia ponderosa - adult female eating - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=JqUiQHj87pM&feature=youtu.be
    XIFF
    XIFF --- ---
    tak dnes se nám vylíhla první malá Boženka (Diapherodes gigantea) mám z ní děsnou radost :)
    XIFF
    XIFF --- ---
    SUMI, TEEAK: zase odpovídám pozdě.. :) naše squadra žije dál jen se obsah trochu pozměnil.. australanka uz umřela stářím, ted čekám na tu miliardu vajíček jestli se vylíhnou a doufám že budou mít taky takle světle zelenou barvu.. :) dvě eurycathy jsou už dospělé a jsou to teda pěkně agresivní zmetci.. :) chystám se nafotit jak furt hrozej a sekaj ostnatýma nohama.. Diapherodeska Božena furt vesele žije a klade vajíčka o sto šest no a jejího chlapa sem darovala kamarádce, která nemela kluka k její samici, seretipesky krásně rostou už jsou vetší nez pakobylky rohatý, těším se až budou mít slibovanejch 30cm :) Jediným lupenitkám nakonec společný chov po čase začal vadit a tak jsem je oddělila...no a kdybyste náhodou nekdo chtel pakobylky rohatý tak za odvoz jsou u nás k mání :) je jich fakt moc :)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    XIFF: dobrá squadra :-) já bych měla asi strach chovat všechno najednou, ale jak je vidět, tak to jde a všichni účastníci vypadají spokojeně :-)
    SUMI
    SUMI --- ---
    XIFF: skvělý, jsou moc krásný! :) moje australská vypadala trošku jinak (měl jsem jí zbarvenou víc do hněda), vietnamský strašilky jsem měl úplně stejný a hrozně se mi přemnožily :X
    XIFF
    XIFF --- ---
    při včerejší obměně ostružiního porostu v našem obřím strašilkovníku, se mi povedlo vyfotit společnou fotku, na které je vždy alespoň jeden zástupce všech zde žijících druhů. Není to nějak extra krásná fotka, ale mě těší, že jim to tam takle dohromady už nějakou dobu hezky funguje a zatím žádná strašilka nepřišla při tomto společném chovu k újmě, čím mě strašili hlavně chovatelé od kterých jsem jednotlivé druhy kupovala.. :)

    na fotce najdete Boženu a Standu-čtyřku (diapherodes gigantea), dvě Daněnky (eurycantha calcarata), Lupénku a Lupínka (Phyllium), dvě Irenky (medauroidea extradentata), zatím mrňavou seretipesku (phobaeticus serratipes) a Jozefínu (Extatosoma tiaratum)
    XIFF
    XIFF --- ---
    TEEAK: jsem úplně zapomněla odpovědět.. :)
    takle světlounká je normálně má takový mléčný zbarvení.. nemam bohužel fotku celýho těla.. ale při první příležitosti to napravím :) taky už nám snáší vajíčka o sto šest tak doufám, že budeme mít potom spoustu malejch jozefínek :) jinak že zdravím kočku zabijáka :D
    u nás to dopadlo tak že Standa (diapherodes gigantea) přestal z ničeho nic žrát a umřel.. potom ale dospěla Božena a to je tak krásná obří strašilka, že jsem se rozhodla, že po ni potřebuju potomky a tak jsem sehnala Standu dvojku.. tak uvidim jestli si padnou do oka a něco se nam z toho povede.. :)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    XIFF: Jozefína dobrá (takhle světloučká je od světla nebo i normálně?) :-)

    naše "malá s Velkou" už to mají bohužel za sebou (vydržely docela dlouho i vajec z nich bylo hodně), tak čekáme, jestli z nich nakonec budou nějaký děcka ... kočka se tvářila, že je jí to líto a spí na jejich "akvárku" i nadále asi v očekávání :-)
    XIFF
    XIFF --- ---
    dalšími novými spolubydlícími Jozefíny a už domácích Irenek je Standa a Božena (diapherodes gigantea)
    než jsem se dokopala k vyfocení tak nám Standa již dospěl.. :)
    tak tedy jeho foto..
    XIFF
    XIFF --- ---
    tak jsme se rozrostli o několik přírůstků :)
    Jako první Vám představím Jozefínu (extatosoma tiaratum)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    něco pro kudlankáře :-)
    http://www.naturfoto.cz/fotografie/sevcik/kudlanka--pseudocreobotra-ocellat.jpg
    jsou to krasavice, ale já na to nemám nervy

    http://images.nationalgeographic.com/wpf/media-live/photos/000/006/cache/praying-mantis_670_600x450.jpg
    takovouhle krasavici jsem potkala v OC Arkády a stála jsem tam jak přikovaná asi deset minut (byla hrozně vtipná, jak na mě koukala těma tečičkama, a otáčela za mnou hlavu :-)
    XIFF
    XIFF --- ---
    ILLUMINATER: tady :)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    já nechovám, ale zkus hledat (někde jsem o nich na nyxu viděla zmínku)
    ILLUMINATER
    ILLUMINATER --- ---
    At hledam jak hledam nenajdu. Nenajde se zde nejaky nadseny Kudlankovy chovatel?:-)
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    letící extatosoma
    Extatosoma tiaratum male flying - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=yhuJJMUuX_s&feature=related

    a dva tanečníci - vůbec naše strašilky, když se doma hraje na něco, tak se hodně pohybujou
    Extatosoma tiaratum, young males - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=K5EWQDojQEI&NR=1
    TEEAK
    TEEAK --- ---
    modrej
    Achrioptera fallax male - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=jdesAcXCZ0A&feature=related
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam