• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZRKKlub přátelských rodičů aneb "venčení" ratolestí
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ZRK: my se snažíme, ale asi nějak blbě :) postelový hračky má, má i rutinu koupání, česání, pyžamo, zuby, večerníček a mlíko - a u toho mlíka buď vytuhne, pokud to není brzo (před devátou to většinou nezkouším, včera byla strašně unavená, tak jsem jí ho dala v půl devátý a zázračně u něj ožila...) - když ne, tak si většinou poručí "zpijať", proběhne pár ukolíbavek, když ani to nepomůže a dělá kraviny, tak odcházíme a buď se uřve do spánku, nebo když řve dlouho a zoufale, tak se vrátíme a jak je tím řevem unavená, tak u zpívání/povídání většinou usne (včerejší případ). Občas, když už jsme unavený všichni, tak s ní oba ležíme v posteli a ona když pochopí, že s náma žádná zábava nebude, to zalomí taky, ale to už musí bejt ospalá, jinak sleze a začne bušit do dveří nebo teď se naučila otevírat kliku, takže včera jsme taky tak leželi, ona slezla "dveže... kiku! kiku umíš!" otevřela si, odfrčela do obýváku a nás zavřela v ložnici. Stran uspávání jsme jako rodiče naprostej fail, ale holt jsem si ji ze začátku naučila na usínání u flašky/prsa, protože to bylo nejpohodlnější (jako ze začátku jsem se snažila, jenže ona měla ze začátku pořád hlad, já málo mlíka, tak to byla nakonec úleva, když usnula u mlíka, protože řvaní večer bývalo i z hladu), později jsem se snažila o Estivilla/každé dítě může dobře spát, jenomže to šlo jenom někdy. Já jsem prostě slyšela rozdíl mezi řvaním "jak si to dovolujete mě tady nechat" a řevem "máma je pryč, bojím se" - první jsem neměla problém ignorovat, druhej jsem nevydržela. Taky když jsem tam za ní přišla, úplně se klepala, oči jak talíře... nechtěla jsem v ní zlomit tu důvěru. Prostě nedokážu dělat něco, o čem nejsem přesvědčená, že je dobře. Teď v létě byl taky problém se světlem - no a taky s tím, že nespí každý den ve stejnou dobu přes den, tak ji taky nemůžu ve stejnou dobu ukládat, protože někdy je v devět hotová a někdy nejživější. A ve stejnou dobu přes den nespí, protože - i když jde třeba stejně spát - některý den vstává v půl sedmý a některý v osm (třeba ji v noci bolí zuby, tak to dospává). Nemám režimový dítě :) Ale s tím podzimem asi najedu na model Ellie, tj. dát dobrou noc a pak akorát pokaždý mlčky dovést do postele, než jí dojde, že po večerce fakt žádná estráda nebude.
    ZRK
    ZRK --- ---
    QUANTI: a nepomůže nic? Mě chodí starší do postele kolem osmé vždycky s oblíbenou hračkou, má rozsvícené maličké světlo a chvilku si v posteli ještě hraje, než vytuhne. Odpolední spánek takhle nefunguje, ale aspoň má chvíli "polední klid", pak buď usne taky nebo přijde až ho hra přestane bavit...
    REONA
    REONA --- ---
    QUANTI: Jooo, já chtěla uklízet, ale nakonec jsem došla k závěru, že to počká do zítra a raději jsem si pustila film :)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    no mně dítě usnulo teď, se slzou v oku vzpomínám na večerky v osm a že jsem tou dobou třeba mohla večer i něco dělat...
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    REONA: jo, ona Zorka v tuhle dobu v zásadě usíná, ale mám vždycky radost, když to tak je a není to později :)
    REONA
    REONA --- ---
    SEBIEN: Anče chodí spát v devět, ale už jsem jí vykoupala, protože očekávám, že odpadne výrazně dřív :) V tom nákupáku se mi za chvilku vzbudila, takže toho fakt moc nenaspala a mne si oči už od přijezdu domů, ale zatím si ještě hraje a teď zrovna se pokouší lézt... :D
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    REONA: a Zorka uz spi, doufala jsem, ze by ji to mohlo spravne unavit. Tak jeste aby opravdu spala...
    REONA
    REONA --- ---
    A nechcete se někdo přidat ve středu v deset do Aera na baby bio? Dávají nového Woody Allena, tak to asi vyzkouším :)
    REONA
    REONA --- ---
    SEBIEN: Nápodobně, my dorazily domů teprve před chvílí :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    QUANTI: kdykoli, mam to kousek :-)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    až bude Sacre Coeur ve všední den, dorazím taky! :)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    dekuji Reone za prijemne odpoledne!
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    REONA: jsme tu :-)
    REONA
    REONA --- ---
    SEBIEN: Jdu vyrazit, buď vás tam najdu nebo ne :)
    REONA
    REONA --- ---
    SEBIEN: já vidím příjezd reálně nejdřív za hodinu, má to smysl?
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    REONA: jsme v Sacre Cour, Zorka spi, jeste tu pobudem
    REONA
    REONA --- ---
    SEBIEN: Jak to s vámi je? Já bych mohla někam dorazit, ale teprve vařím oběd...
    LITROP
    LITROP --- ---
    SEBIEN: tak ve finale jedem na kolo za prahu
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    LITROP: pocitam, ze ze Smichova vyrazime kolem jedne. Prida se teda i babicka (muzova), sectela a zcestovala dama. Jeste se na miste musim domluvut s ni, napadl me jeste Sacre Cour
    LITROP
    LITROP --- ---
    SEBIEN: kdy tam miris mozna bych se pridal s dvema detma a psem
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam