• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    CRANK: syrové klíčky jsou vysoce riziková potravina co se týče bakteriálních infekcí - to co popisuješ zní jako klasická "otrava jídlem" - tedy něco kde narostl nějaký nežádoucí mikrob.
    CRANK
    CRANK --- ---
    TUILE: Miso polívku zbožňuju a jím částo a nikdy jsem problém neměl. Je možný že je to díky tomu, že to tepelně nezpracovávaj (max 40C).
    TUILE
    TUILE --- ---
    CRANK: me tohle dela soja a ta v miso je.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    CRANK: nevim, ale ten komentář na damejidlo.cz ohledně toho, že to vypadalo i chutnalo jako nepovedená pomazánka z třičvrtěprázdný lednice, je ode mě... taky nechutilo =/
    CRANK
    CRANK --- ---
    Tak jsem si objednal z restaurace Secret of Raw jedno denní menu s miso polévkou a "špagetama" s tahini omáčkou a spoustou sezamovejch a nějakejch dalších zrníček, nějakejma klíčkama.

    Bylo toho málo, moc chutné to nebylo, ale sníst to šlo. Ale teda zbytek dne jsem strávil v křečích. Bolelo mě břicho tak, že jsem asi 2krát držel telefon že si zavolám záchranku :-D.

    Co tam proboha mohlo být, že jsem měl takovouhle reakci? Snad jedině kdybych měl na něco z toho alergii, ale nepřišel jsem an nic, co jsem kdy nejedl bez obtíží.
    TUILE
    TUILE --- ---
    d test je viral na lidl :)
    FITH
    FITH --- ---
    SHMAIDA: Nejen vídeňáky, ale i šampon za cca 30 Kč porazil renomované značky...ale to je jiná komodita :o)
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    MR_DAN: jj, lidl na tohle dobrej a DULANO nejlepsi. Jejich videnaky dokonce vyhraly v DTESTU jako nejkvalitnejsi :)
    FITH
    FITH --- ---
    LUCIASHECK: Pravdu díš, dávala jsem jí do ptáčků a byl to zážitek, maso mají taky výtečný, nakupuju prakticky jen u nich.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    FITH: myslivecká nemá chybu :-)
    FITH
    FITH --- ---
    Objevila jsem anglickou slaninu, kde je pouze sůl a údajně žádná Ečka. Kdo bydlíte na Praze 6 tak je to zde http://www.scuk.cz/d/reznictvi-ksana-a-syn/#, je dobrá a k dostání je ještě myslivecká slanina, která je chuťově výraznější.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ALONSY: sunku nejlip Dulano (zelenej obal, modry jsou polsky) z Lidlu .. treba v tescu nekoupim zadnou tyjo .. tezkej zivot sunkovych fajnsmekru
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    AOTEAROA: me dost chutna tahle http://www.pemichocolate.cz/Doprodej/Horka-cokolada-85-Belgian-100g prodavaj ji prave u Alberta a teda Lindt 85% miluju :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Proč já na to Jste to, co jíte, pořád koukám :)
    Obvykle s hromadou slaniny nebo s jinou hromadou tuku :)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Chytře koukám při nákupu šunky stále hlavně na procenta masa.
    Takže jsem si koupila nějakou s glukózovým sirupem. No, beztak mě moc neláká (a i kdyby lákala, tak má masa 96%, takže asi menší zlo než ta čokoláda:)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    AOTEAROA: tak jsem dostala mrzutou odpověď :(

    Dobrý den,
    bohužel jejich dovozce je přestal do ČR dovážet,což sice popírá,ale již více než 3/4 roku nejsou skladem. Z Anglie vycházejí podstatně dráž a tak je sama nedovážím. Je mi líto.
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    ZUZKAOU: já o fair trade vůbec nestojim, ani o organic a podobně, pro mě je důležitý aby tam bylo málo cukru a bylo to neuvěřitelně dobrý ;)

    ALONSY: rozhodně šetřím, ale zkusit ji mohu, mají to někde v Praze v obchodě mimo e-shop, ať to nemusím hledat na tom webu?
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    ZUZKAOU: A řeší se tam hypotetocké leaky gut.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: navíc tam nemá ani slovo o solaninu. Jestli vona tu zas neprosakuje ta představa o toxinech, od kterých je třeba se očistit, byť nejíst je je o něco racionálnější, než posléze páchat rituální očistné procedůry.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ZUZKAOU: Já jsem nikdy nerozuměla tomu, proč se tolik řeší zrovna brambory.

    Jak pořád říkám. Brethariánství je jediná správná volba. Všechno ostatní nás zabije :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam