• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OKRAMvysílačky / radiostanice
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    udělal jsem si radost a koupil jsem si před časem dvě takový ty vysílačky co se jim říkalo walkie-talkie. ale nedaří se mi o nich nic zjistit. chci to nastražit jako buducí hračku pro synka na půdu :D

    Výrobce je Great a model GW-228
    PSYTRANCE007
    PSYTRANCE007 --- ---
    GOLDEN_TEACHER: na tyhle ucely ti postaci pmr ovsem muze byt problem s poctem kanalu. Na pmr pasmu jich je jenom 8. Sice se to da resit castecne pomoci ctss ovsem reseni to uplne neni protoze i kdyz mas na nejakem kanalu nastaveny ctss a nikoho jineho neslysis neznamena, ze ten kanal je volny takze se stejne muzete mazat s protistanici. Ja osobne presedlal na profi radiostanice Motorola. Pouzite se daji sehnat do tisicovky ovsem je potreba pocitat s pripadnou vymenou akumulatoru a datovy kabel na preprogramovani se da poridit pres ebay za petistovku, sw byva volne ke stazeni. Jakou uz pak poridis je celkem jedno. Delaji se v pasmu uhf a vhf, obcas se nejaka objevi na 66-88mhz ale to je vicemene vzacnost. Funkce mivaji vesmes obdobne a lisi se tim, ze nektere maji displej,jine klavesnici a dalsi jenom obycejny otocny prepinac kanalu. Kanalu mivaji 8-16 podle typu a vykon prepinatelny 2/5W.
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    Čaute, bohužel to tu moc nežije, tak doufám že se někdo chytne.
    Kupujeme vysílačky víceméně pro pořádání festivalů (tzn déšť, vzdálenosti do 2km, ale kopce, hluk). Prozatím máme vyhlídnuto: http://vysilacky.heureka.cz/sencor-smr-600-twin/
    Máte někdo postřeh, lepší typ ?
    EXX
    EXX --- ---
    nazdar, shanim se po nejakych vysilackach . Dostal jsem typ na baofeng.

    Potreboval bych poradit z hlediska dosahu a frekvenci.

    odjizdime na delsi dobu vetsim autem, predpokladam ze ne vzdy bude mozne zajet si vsude kde je potreba , budeme mit jeste motorku a bylo by fajn kdyby kdyz jeden hlida auto na periferii mohl byt v kontaktu s nekym kdo jede na nakup (napriklad "hele prudej benga musim preparkovat tam a tam"). Dalsi pouziti k "nahaneni se" na festivalech apod.

    nechcem si v kazdy zemi kde jsme na chvili hned kupovat simkarty pokud to nebude bezpodminecne nutny.

    Dosah a slysitelnost samo co nejlepsi, a dalsi vec co by byla fajn kdyby to slo sladit s CB ktery mam v kabine ridice (to je nejaka staersi klasika, typ dyztak upresnim).

    Mam zkusenost z festivalu s nejakyma 9ti kanalovyma motorolama, ale cena je dost neprimerena.
    777PLAY
    777PLAY --- ---
    Jakou by jste mi doporucil vysilacky s co nejvetsim dosahem tak kolem 5.000kc?
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    diky moc Ludo
    LUDO
    LUDO --- ---
    KEDAREK1
    KEDAREK1 --- ---
    Halo je to tu zive? Potrebuji se poinformovat:) Diky
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    LKD: inet radio to resi tj jasny a poradil bych si s tim bez problemu, ale idea byla spis takova udelat si nejaky maly analogovy radio pro par kamaradu co jsou v okoli..temhle technologiim moc nerozumim a trochu bych chtel. jsem informatik/programator, ale tyhle radioamatersky veci me vzdycky nejak zajimaly.

    ISHIN: diky
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    LKD: Ja jsem rozsiroval akorat CBcko Allamat 295 ze 40 na 200 kanalu, ale tam je to zrovna snadny.
    LKD
    LKD --- ---
    CHILDINTIME: nejde asi o snadnost, spíše o hromadu peněz.
    Inet rádio to řeší
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    LKD: hmm..je mi jasny, ze bez nejakyho povoleni a domluveny frekvence to asi neni ok, ale legalni cesta asi neni zrovna snadna..
    LKD
    LKD --- ---
    LKD: Chtěl jsem se zeptat, jestli někdo z vás má zkušenosti s rozšířením vysílačky, resp. přijímačky. Koupil jsem Puxing 77, myslím, a potřebuju jít níže, než je "normálně" schopná.
    LKD
    LKD --- ---
    CHILDINTIME: kamarád to kdysi dělal. Byli ale nedaleko letiste a brzy začaly kolem jezdit zamerovaci vozy. Je to více než 15 let.
    Nakonec se nic nestalo. Vysílali pro sousedy.
    Chtěl
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    nepokousel se nekdo provozovat nejake male velmi lokalni fm radio? okruh pokryti radove desitky metru
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam