• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    S vice nez 1.000.000 prodanych zarizeni denne je Samsung nejvetsim vyrobcem mobilnich telefonu soucasnosti.
    Klub pro vsechny majitele.

    Friends: [ Android ] | [ Google Nexus ] | [ MOTOROLA ] | [ Sony Ericsson ] | [ Windows Phone ]
    Twitter: @SamsungMobile | @SamMobiles

    Pokud se otazka tyka zasadne a pouze pouziteho OS, zvazte jeji polozeni v prislusnem auditku.
    rozbalit záhlaví
    HULIK
    HULIK --- ---
    AUTOLOKATOR: Ahoj
    Tak první bod, Samsung cloud je vlastně OneDrive, viz článek, takže ho můžeš v klidu používat :
    Samsung Cloud | Aplikace a Služby | Samsung CZ
    https://www.samsung.com/cz/apps/samsung-cloud/
    Kalendář od Samsungu má pochybnou synchronizaci a nejsem si úplně jistý jak zálohu z nich dostat v případě potřeby, takže bych používal v tvém případě Microsoft kalendář v Outlooku.
    Fotky se ti po spojení Samsung/Microsoft budou zálohovat do OneDrive, takže ok.
    Zvaž paralelní zálohování i do Google fotek, mají hezké funkce na třídění, vyhledávání, úpravy a tak.
    Mail máš v Outlooku, takže vyřešeno.

    Víc asi není co dodat
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    LAUNCHER: Jasná věc. O individuálních preferencích bych si nedovoli diskutovat :-) Osobně preferuju Microsoft 365 ekosystém, protože je lépe zabudovaný do Windows. Office desktopové kanc aplikace také používám radši než Google kancl appky. Desktopový Outlook je dobrý nástroj. Tim pádem je praktické využívat OneDrive atdatd.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    AUTOLOKATOR: Good luck. Z více důvodů jsem kompletně zmigrovany na placený Google Suite. Na Androidu i na Windows PC. Cloudy od Microsoft a Samsungu běžně nevyužívám. Tím pádem to mám vše jednoduché. Jen na novém telefonu vždy vypnu Samsung Calendar a zapnu Google Calendar. Ale já mám radši Gmail než Outlook, Gsuite než MS Office atd. Nic proti vkusu.
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    Díky všem za doporučení. Koupil jsem S23. Vyvstala mi další otázka, která u mé původní S10e taky visela, ale nějak jsem jí během času vyignoroval:

    Půjdu ze široka: Samsung mobil s Androidem, který navíc používám se sdílenými službami od Microsoftu, je takový kočkopes. Data jsem přenesl z S10e na S23 bezdrdátově pres SmartSwitch. Při nastavování nové S23 se mě to dokola ptalo na něajký backup / synchronizaci s různými cloudovými službami. Jde o Samsung cloud, něco od Google, fotky mohu synchronizovat i s OneDrivem od Microsoftu.

    Od Samsungu toho krom základních applikací (zprávy, foťák, galerie) moc nepoužívám. Kalendář je super. U Googlu mám emailovou schránku, ale jejich další online aplikace využívám, jen když musím (disk, kalendář, fotky, mailový klient, atd). Na PCčku používám Microsoft ekosystém, takže dost používám OneDrive, Outlook mobile emailový klient, atd.

    A teď konečně můj dotaz. Máte nějaký návrh, jak strukturované využít tuhle paletu služeb? Vím, že by se dalo odpovědět textem o 20 stránkách, ale i tak to zkouším. Je to pro mě boužel prales a nejsem takový geek, abych do podrobna zkoumal výhody a nevýhody každé funkcionality. Takže návrh například: Backup/synchronizace telefonu (jen) do Samsung cloudu. Google email použít pouze pro přihlášení do Android služeb, ale bez synchronizace. MS ekosystém užít OneDrive pro synchronizaci fotek, Outlook mobile app jako email klient. Nebo nevyužívat Samsung cloud zálohu telefonu synchronizovat do Google, plus synchronizace fotek do OneDrive? Nebo úplně jinak? Jak to řešíte? Pokud se vám nechce psát a máte aspoň odkaz na nějaký článek, který se tím zabývá, tak budu rád. Díky.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: tak jsem si to po dlouhý době trochu prošel (specifikace, recenze) a pokud se budeme bavit o základní verzi, tak bych bral S23 místo S24...

    ...jestli je na S24 něco, co stojí za ty peníze navíc, tak pište pls. Díky...
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    DRAGON: Víš jak dlouho jsem tam ten banán hledal, než vyšlo někdo info, že ultra je v klidu? :)
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    (mne totiz 24mm prijde sakra wide, za wide lens beru 28mm pro 35mm senzor.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SMOKY: jo jasny, sorry, 0,6 i 1x, oboji na text nepouzitelny
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    DRAGON: to není ultra wide, ale hlavní čočka
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    SMOKY: presne tak, text zasadne 3x a vic, vzdyt to ani nedava smysl, ciste z fyziky nejde vyfotit ultrawide cockou vsechno ostre na MFD
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DRAGON: jj ta ultra to má jinak no
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    TEKKIT: ted sem se lek, co to zas je, ale nastesti se to verze Ultra netyka, uf :)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SMOKY: fuck. Tohle jsem čekal teda že bude u S24 vyřešený
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    TEKKIT:
    SMOKY:
    viz treba tady
    Reddit - Dive into anything
    https://www.reddit.com/r/samsunggalaxy/comments/1acachq/base_s24_bananagate_banana_blur_is_still_here/

    To podle mne nema sw reseni, je to vlastnost optiky. Pro mne to neni problem, u beznejch fotek to neni videt a text sem se naucil skenovat telecockou, ale chapu, ze to nekoho muze srat.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SMOKY: aha, pak jasný. Taky bych bral S23 každopádně z tohodle výběru
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    TEKKIT: to ma i S22 ... a pochybuju, ze to nema S24, jelikoz ma totoznou kameru
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    SMOKY: akorát u toho S23 je tam ten problem "banana blur" ne? nebo to se nějak vyřešilo softwarově?

    Já už to nějak nemám čas sledovat
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    AUTOLOKATOR: S22 je hlavni nevyhoda baterka, opravdu mizi pred ocima. S23 je na tom vyrazne lip. Jinak tam moc zasadni rozdil neni, S23 je o neco rychlejsi. Fotak ma mozna o neco lepsi postprocessing, ale toho si clovek podle mne ani nevsimne, pokud cilene nezkouma rozdily.

    S24 je zase vo fous rychlejsi, ma vo malinko vetsi display. Par funkci navic, ktery nejsou zasadni (AI slowmo, Super HDR) . Fotak ma zas lepsi post processing ale plati to same co vyse.

    Za mne je tedka nejlpsi deal S23 , pokud je tam rozdil 2k mezi S22 a S23 (12k a 14k) . Ty penize navic za S24 imo nedavaji smysl. S23 je porad super telefon, budes mit jeste tri roky SW podpory , ma to snapdragon.
    AUTOLOKATOR
    AUTOLOKATOR --- ---
    Ok, děkuju. A nějaký zádrhel s S23 nebo S24? Něco, co se nepovedlo, kvůli čebu byste si foun nekoupili? Koukám na Heureku a S23 se dá sehnat za necelých 14 tis. To je ještě v mém dostřelu.
    HNIZDO
    HNIZDO --- ---
    AUTOLOKATOR: co S23FE za 11,5k?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam