• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AG_: omg, jasne ze bloggeri (nekteri) sdileji v 1080, protoze proc by enkodovali videa, jak zvatlaj u stolu nad hardwarem v 4k. Tohle neni zrovna ten use case. Tak z toho nedelej duvod :)

    Ad moje prace s 4K - naprosto perfektne. Mam na to software i hardware k tomu urcenej. Stejne tak jako desitky lidi, ktery na netu sleduju a 4K videa uz streamuji nejakej ten patek.
    Enkodovat 4K video o delce 10 minut mi zabere zhruba 3 minuty. Editace videa zabere uplne stejne casu v 480p jako v 2160p.
    Jeste nejaky nerozbitny argument tam mas, ty jenz si nezaspal dobu? :)
    AG_
    AG_ --- ---
    DRAGON: sleduju celou řadu youtube vlogerů, kteří dělají každý den videa na profesionální úrovni a všichni zveřejňují v 1080 fps60.

    stříhal jsi z toho 4k už nějaký klip? jak ti to šlo editovat? jak dobře ti fungovaly náhledy na rozdělanou práci? jak dlouho to potom exportovalo? jak ti to šlo kombinovat s videama z jinýho zařízení který nenatáčelo v 4k?
    prostě je nesmysl s tím strávit půl dne, když děláš každý den takový videa a lidi na to pak koukají na mobilu nebo na notebooku který má 720 rozlišení.

    samozřejmě si toč jak chceš, když na to máš místo a čas :) ale netvrď mi že jsem zaspal dobu : ))
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AG_: jak myslíš. Někdo točí i věci, na který se bude chtít podivat za pět let a pokud tady ta možnost je tak proč jí nevyužít. Kvalitativne je 4K z S10 úplně v pohodě, ten snímač to celkem dává, k mému překvapení.
    A je imho zbytečný neustále přepínat rozlišení jenom proto, že potřebuju natočit něco nepotřebnýho. To já dělat nechci.
    AG_
    AG_ --- ---
    DRAGON: no je dobrý, než jdeš točit, si rozmyslet kde to video budeš pouštět, co s ním budeš dělat, pro koho je, a kde si to bude pouštět ten člověk atd. atd. atd.

    říct, že odteď všechno točit jedině v 4K je fakt blbost
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    AG_: 4ak blbost? Lol :) to si trochu zaspal dobu, clovece :) ja uz dva roky tocim do 4k a ten rozdil e na moji 4k televizi dost znatelnej.
    DWAY
    DWAY --- ---
    TEKKIT: na alze maji uchazejici souhrn

    5G síť v ČR (INFORMACE): rychlost, pokrytí a rizika | Alza.cz
    https://www.alza.cz/5g-sit#rezignace-sefa-ctu
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DWAY: koukám:)

    Jeden z mála odhadů pochází od technologického ředitele O2 Jana Hrušky, který v březnu pro Seznam.cz uvedl, že plnohodnotné komerční 5G sítě vidí nejdříve okolo roku 2023. David Spies z Nordic Telecom je o něco optimističtější, když pro TV Seznam odhadl, že „klasická mobilní síť přijde tak v roce 2021 nebo 2022“.
    DWAY
    DWAY --- ---
    TEKKIT: nope, v cesku ne.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DWAY: tohle jsi napsal dobře - prostě zdokonalit to co už máš na stole

    Btw jak je to s těma 5G sítěma? To už nějak funguje nebo?
    DWAY
    DWAY --- ---
    TEKKIT: jo no, ale misto aby se soustredili na opravdovou inovaci, tak jedou na buzzwords aby mohli zvedat cenu.

    Opravdovou inovaci myslim, rychlejsi nabijeni, vetsi vydrz baterky, vetsi vydrz telefonu (proti narazu a tak)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    AG_: jj já to chápu no, taky konkurence tě tlačí atd...

    Ale trochu to beru jako bys měl auto do kterýho jde tankovat palivo do raket...sice by se to zatím dalo natankovat jen na letišti a nejsou na to stavěný silnice, ale palivo do raket!:))
    AG_
    AG_ --- ---
    TEKKIT: i 4K je blbost. natáčel jsem na islandu ve 2,7K z dronu i z gopro6 - a i s tím mám problém to nějak zpracovat, skladovat, třídit, editovat. možná za 5-8 let :D
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    nezjišťoval jsem jak to v reálu je, ale 8k TV je v tuhle chvíli úplný nonsens...existuje na to vůbec nějaký obsah (kromě pár šotů u zvířatech na YT)?

    troufnu si říct že ještě potrvá hodně dlouho než budou televize dělat vysílání ve 4K

    Pro moje reálný potřeby úplný nesmysl
    AG_
    AG_ --- ---
    TEKKIT: a tak ono je dobře že se to posouvá, stejně to nejlepší rozlišení udávané výrobcem není moc použitelné a je často lepší využít nižší rozlišení ale s lepším snímkováním atd. spíš je to taková marketingová lákačka, na kterou skočí plno lidí, ale to je každýho věc na co skočí.
    DWAY
    DWAY --- ---
    Aaaand the rant continues.

    Divam se na web. Pokud bych chtel 512 GB tak musim kupit ultra a 1,5TB storage ktery zminuji ve videu ani nikde nevidim.

    Takze 8k video ale 128 GB pameti. Fakt diky
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    DWAY:
    AG_: právě, já na tohle nadávám už dlouho no. Strašně to předbíhá dobu
    DWAY
    DWAY --- ---
    Divam se na ten unpacking ci jak se ten stream jmenuje, a prijde mi to strasne divne. Random videa, hnusne reklamy, a ukazka 8k videa ze san franciska, jehoz kvalita byla fakt hnusna.

    Asi nebudu cilovka tady techto prezentaci :-D
    AG_
    AG_ --- ---
    jasně, a pak když z toho budeš chtít stříhat a editovat několikaminutový klipy, tak budeš potřebovat počítač za 150 tisíc. jo to beru..
    DWAY
    DWAY --- ---
    TEKKIT: jj zrovna sem si rikal to same.

    Muzete nahrad 8K video, pres 5G sit to nahrat rovnou na youtube, a pres jedno tlacitko to castovat do sve 8K QLED televize...

    Vidim v teto vete hned nekolik problemu :-D

    Nemluve o tom, ze muj skvely s10 i pri 4k (tusim ze mam fotky na 4k) obcas zasekne fotak.
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    "Akční videa vždy potřebují zkrotit! Ať už rádi natáčíte nejnovější triky svého kamaráda na skateboardu nebo svoje děti při skákání na trampolíně, vždy se hodí dobrý pomocník v podobě optického stabilizátoru obrazu (OIS), který si spolehlivě poradí s případnými otřesy."

    tohle by mě zajímalo jak bude v reálu vypadat. A jestli to bude dobrý, tak je to pro mě mnohem víc než video v 8K
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam