• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    BUCCI: na frontě bych tě za takovou zradu nechal ihned zastřelit! Takhle ti jen můžeme popřát u Oneplus hodně štěstí:)
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    NEVILL: ta ultra je snad prokletá tvl
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    BUCCI: tak ať je jí v křemíkovém nebi blaze...
    BUCCI
    BUCCI --- ---
    Tak a je to tady budu se muset rozloučit s topičem. moje stařičká dobrá S8 zemřela. měl jsem jí v kapse lehce jsem se opřel o kuchyňskou linku a křupla. dlouho jsem vybíral přebíral a vymýšlel a nakonec padla volba na oneplus 8.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DWAY: no ještě že tak, to by byla fakt otrava s takovým telefonem co se na něm každou chvíli něco sere...
    DWAY
    DWAY --- ---
    NEVILL: kurec me to dycky leka, pak si nastesti prectu ze se jedna o ultra :-D
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Telefonu Galaxy S20 Ultra praská fotoaparát. Stěžují si desítky uživatelů
    https://www.svetandroida.cz/...&fbclid=IwAR2zk7CRupdWV1FahdZXaPYY_VsixRRzprXjbSbZPk-T_-n1fWHL0zGlUpY

    další průšvih s S20... :O/
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    TEKKIT: ještě k Bixby...já mám pozakazovaný co jde, ale stejně se mi jednou dejme tomu týdně objeví, že mám v galaxy store aktualizace a vidím:
    Bixby vision
    Bixby wakeup

    to mě bere čert
    TEKKIT
    TEKKIT --- ---
    HULIK:
    - ohledně těch kravin s tebou souhlasím, já se snažím zbavit všeho co nepoužívám, takže to dělám v průběhu prvního týdne - kéžby dva dny:) Bixby je čistý zlo - doufám že přijde den kdy to půjde přemapovat bez BX

    - ad vnucování - prej od S10+ už se to dělá...že se tě to ptá co tam chceš nainstalovat při prvním spuštění. Nemám to ověřený, je to odtud: https://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=30&t=1296357&st=0&sk=t&sd=a&start=2610
    (sleduj Slava688, neměl v tom ani samsung záznamník atd..)

    - já měl S7 a smart switch mi to do S10e přenesl tak, že jsem valil oči (ale já používám víc ty samsungácký věci (třeba browser) než ty google)
    HULIK
    HULIK --- ---
    MCKIDNEY: Mě osobně zase štve že se nepokračuje v tom, jak jednu dobu bylo, že na vlajkove modely některých firem se dal od Googlu stáhnout čistý android.
    Na samsungu jsem na začatku 2 dny zakazoval všemožné kraviny co na mě vyskakovali, Bixby jsem se nezbavil doteď.
    Ja neříkám že vše od Samsungu je špatné jsou věci co se mě libí jen nesnáším vnucování, kdyby se při prvním spuštění mobil zeptat co tam chci a co ne, bylo by to krásné.

    Zrovna switch mě moc nepotěšil, zkusil jsem ho jednou asi před rokem a půl moc věcí nepřenesl, nakonec jsem to smazal a udělal přes google znovu.

    Jinak odebírání služeb Google a po nějaké době navracení zpět graficky hezčím provedení s velkou slávou mě dost štve.
    Stejně tak dokumentace jak co funguje je na nic, i když člověk zkoumá co a jak funguje ne vždy najde odpovědi a to platí v poslední době o všech firmách....
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HULIK: Muj prispevek nepopira co se stalo ani nijak nechci buzerovat. Uprimne me jenom irituje ta sluzba jako takova a byl bych rad, kdyby se lidi s ni nespokojili. Treba ten samsung switch je spolehlivejsi pro aplikace a data.
    Tak jsem si to vzal na tobe.

    Google odebira postupne sluzby a lidi si to nechavaji moc libit, to ze na Android 8 uz nemuzes stahovat Exchange skrze plugin, ale musis nechal GMail o tom sbirat data.
    Tak o tomhle jsem treba ani nevedel, protoze Samsung to dal kompiluje a poskytuje svym uzivatelum. Oneplus treba uz ne.
    HULIK
    HULIK --- ---
    MCKIDNEY: Nechtěl jsem obnovu z cloudu Samsung ani přes switch, chtěl jsem obnovu od Googlu a na obnovu z Googlu se vždy pta až po přihlášeni do účtu Google, tak jak se stalo v mém závěrečném pokusu.
    Cokoli na co se ptá před přihlášením do googlu je samsung zaležitost, kterou jsem nechtěl.
    Dělal jsem x pokusu a prostě dokud na tu Samsung záležitost nedáš ten popisovaný částečný náznak spolupráce tak se mě Google po přihlášení na obnovu nezeptal.
    Zkusil jsem i odebrat účet a znovu ho přidat a zkrátka na obnovu dat se nezeptal ani jednou.

    Jinak jsme s obnovou googlu spokojen, ano nějaké drobnosti je potřeba dodělat, ale to vždy.
    DUCATIMONSTER
    DUCATIMONSTER --- ---
    EXCITE: měl jsem od Mironetu EU distribuci galaxy s6 a všechny aktualizace tak o půl roku později
    MATEJCIK
    MATEJCIK --- ---
    Doporučíte servis v Praze, kde by mi za rozumnou cenu (do 3k) spravili přední sklo (ne celý displej) na S8?
    případně i jinde, pokud umí nějak vyzvedávat a posílat zpátky kurýrem?
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Mně naposled restore obnovil aplikace včetně nyxdroid, který už nebyl v play store. Nepamatuju už, co to bylo za restore .
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MCKIDNEY: tohle vím, na každé další Android zařízení si už musím manuálně nahrát Nyxdroid... :-)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    EXCITE: tak mohl by tam být problém s aktualizacemi...
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    A zalohovani aplikaci se deje skrze play store, takze APK co tam mate a jejich verze nejsou na store - nedostanete.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    Jo a to vse dela i cloud backup. Google nedela nic specialniho bohuzel - narozdil od Windows Phone ci iOS to v Androidu nejde bez root. Nastaveni aplikaci my ass, vetsina se neprenese a to co se prenese obcas neprenese individualni soubory. Je to joke.

    Spolehat se na google ci samsung cloud backup je bida.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    HULIK: Ty jsi ale dal ne na cloud nikoliv na switch. Ted jsem to delal na Android 9 i 10 a ta otazka je tam 2x. Jinak restore se da udelat i pozdeji.

    Chapu ze pro nekoho kdo ma existujici znalosti to je matouci no. Bohuzel by design - stejne jako "Chcete zvysit presnost GPS" zapne sdileni unikatnich dat o vasich kontaktech a WiFi :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam