• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    HASHSamsung Mobile
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    No jeste byl, ale vetsina obchodu prodava EU sstock.

    Kazdopadne ten exynos mle problem s load management a prehrival se. Ze zacatku se to reportovalo.
    Pozdeji to lide prestali resit.
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    MCKIDNEY: Jistě, normálně tu oficiální distribuci pro ČR, tam snad Snapdragon ani nebyl.
    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    NEVILL: Mels exynos vid?
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    SMOKY: Tak to jo, tu mám...

    Jako je jedna věc, které jsem si všimnul celkem hned - S22 zdaleka tolik netopí jako S10, vlastně mám pocit že se během provozu nezahřívá skoro vůbec. To S10 se občas celkem nepochopitelně začala zahřívat, většinou hlavně u videa, ale třeba i jenom když byl delší dobu puštěný displej. A u aktualizací, samozřejmě...
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    NEVILL: ta z minulého týdne
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Řada Galaxy S22 dostává v Evropě velkou aktualizaci
    https://www.svetandroida.cz/galaxy-s22-aktualizace-exynos-zaplaty/

    To je ta aktualizace co nedávno proběhla nebo nějaká další?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Heh, oni to píšou i v tom článku… Jinak mám servisní manuál k s10e a zatímco první část je "prostě to zresetujte", tak ta level 3 rozebírací - nevím, nevím, jestli se kdy pustím do domácí opravy :)
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Samsungy si brzy opravíte sami v domácích podmínkách. Výrobce bude nabízet náhradní díly i návody – MobilMania.cz
    https://m.mobilmania.zive.cz/samsungy-si-brzy-opravite-sami-v-domacich-podminkach-vyrobce-bude-nabizet-nahradni-dily-i-navody/a-1354643
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---

    Mam telefon s podporou 5G a 5G mam:


    Instrukce:
    K diskuzi nize, at to mame jednodussi.

    20 hlasy od 20 respondentů

    MCKIDNEY
    MCKIDNEY --- ---
    DRAGON: Pokud jsem.v 1Gig zone, tak ano. Jinak podle uvazeni. Chybi me automaticke prepinani podle zateze :)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    S22U:

    NEVILL
    NEVILL --- ---
    DRAGON: Nemám, asi bych to mohl zkusit co to udělá se spotřebou, ale zas mi to připadá takový divný když jsem si teda konečně koupil 5G telefon, abych to na tom pak vypínal...
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    Stříbrné Buds Pro jsou teda very shiny, to jsem úplně nečekal. Ale dobrý, budu je mít jako rezervu... :-)
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    DRAGON: Jasně

    Já obecně nemám s vydrží problem, ale serou mne obvious bugy.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    mate vypnuty 5G? tozere hodne baterku taky
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    SMOKY: wifi idle drain to neresi ...
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    S22 novy update je venku, tak doufam, ze to vyresi vetisnu bugu (a nove to neprida)
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    LAUNCHER: Jo a velke podekovani Alza.cz , ktera si iPhone i pouzdro (oboje kupovane na firmu) vzala zpet, prestoze vubec nemuseli.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    SMOKY: Ciste muj uhel pohledu pro me vyuziti, IMHO neprenositelna zkusenost:

    iPhone 13 Pro Max, plusy oproti S22 Ultra:

    * Pro moje use-case vyrazne vyssi vydrz baterie.
    * Mag safe je uzasna zalezitost. Vim ze muzu dat kovovy krouzek do pouzdra na Androidu, ale to se wireless charging nebude libit.
    * Muze byt myma rukama, nevim: Spolehlivejsi fotoaparat. Na Samsungu jsem schopen udelat stejnou, mozna i lepsi fotku - kdyz je cas nacvakat vic fotek. Ale kdyz ten cas neni, tak na iPhone vetsi jistota ze fotka bude OK.
    * Display bez ohnuteho okraje, na Androidu mi to vadi mmj u kazdeho videa v landscape.
    * Urcite paradni pro nepokrocile uzivatele (bez urazky, proste maji priority jinde, nic proti tomu), kteri maji mene moznosti jak si to nastavit spatne, treba i omylem. A pak to neumeji vratit zpet.
    * Prijemne potesila rychlost Skype - na Androidu je problematicky.
    * Ruzne SW a HW bugs to ma zjevne take, ale uznavam ze mene (srovnej oproti memu prvnimu kusu S22U): Napr. se mi iPhone podarilo zacyklit pri uvodni instalaci firemnich uctu (okno s dotazem vyvolala druhe stejne okno s dotazem atd) - restart vyresil. Originalni kozene pouzdro drzi jen za magsafe, neobepina display - v kapse se telefon trosku povisune ven z pouzdra, pak pouzdro nechrani roh telefonu.
    * Realna mezinarodni zaruka, ne jen Evropska

    iPhone 13 Pro Max, minusy oproti S22 Ultra:

    * Klavenice smi zabrat max 30 MB RAM. Tzn Swiftkey byl na iPhone orezan aby se vesel a nasledne umi vyrazne mene oproti Swiftkey na Androidu. Napriklad neumi zmenit velikost, takze jsem na iPhone mel mensi klavesnici nez jsem chtel a netrefoval jsem. Neumi opravu pravopisu zaroven najednou CZ+EN+DE, tri jazyky naraz se nevejdou. Neumi carku vedle mezerniku a neumi ji ani pridat. Atd atd.
    * Nemas stylus, s rukavicemi smolik pacholik.
    * Rychly nacrtek stylusem si tez neudelas.
    * Po face unlock musis jeste udelat gesto prstem nahoru a nejde to vypnout jako na Androidu. To gesto musis zacit na spodnim okraji telefonu, ja drzim telefony zhruba uprostred. Jde to obejit zapnutim "jdi na home" dvojpoklepem na zada, ale to bylo v praxi nespolehlive a ani to neni totez.
    * "Zpet" v levem hornim rohu mi prijde neergonomicke.
    * Nema ctecku otisku prstu, kdyz nezabere face unlock v rousce + cepici.
    * Vejde se toho malo na home screen, porad nekam musis jezdit, nejde to predelat. I na Max mas prave 4 sloupce ikonek a nejde to zmenit.
    * Vadi mi velky notch displeye.
    * Horsi Gmail appka. Zacukava se pri extremne dlouhych a slozitych emailech. Divne zobrazeni signatury v odeslanem emailu.
    * Nejde se realne zbavit ruznych zpomalovacich animaci. Daji se omezit/zmenit (trik s "reduce screen motion"), ale casto i tak cekas dele nez na Androidu.
    * Obecne kdyz neco nejde jak bys chtel, tak na Androidu mas hodne moznosti jak to prenastavit. Tady smula. Priklad: Neumi to mezeru mezi ikonkama. Kdyz odinstalujes nebo das pryc appku, ikonky se okamzite posunou, aby zaplnily misto. Da se s tim zit, ale pro muj zpusob preusporadani ikonek jsem si musel zvykat a je to neprekticke. Toto chovani se neda zmenit.

    PS: Podekovani Apple komunite, asi 3 lide mi s tim pomahali.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    LAUNCHER: Co the IPhone 13 pro max, jak si s tim byl spokojenej/nespokojenej ? Kdyz bys to srovna s S22U ?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam