• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VSOUKOLOHLOREnergetika a energie v politické a hospodářské perspektivě
    HANZS
    HANZS --- ---
    PES: Jako je otázka, jak to probíhá - možná jen stabilizují sít tím, že na chvíli sníží výkon dobíjení, pak vlastně to cyklus nedělá...
    PES
    PES --- ---
    Btw. za "opotřebení" (cyklus) baterie to pak takovému provozovateli auta přinese co?
    PES
    PES --- ---
    HANZS: však to auto pak stejně ve skutečnosti nebude Tvoje (byť ho pekelně draze zaplatíš), ale de-facto zaplatíš státu za svůj přídavek ke stabilizaci sítě...
    ...aneb nebudete vlastnit nic a budete za to ještě rádi (budete to - muset - milovat)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HANZS: tomu autu/wallboxu samozřejmě nastavíš že může pro stabilizace sítě využít jen 20%. Nebo když víš, že tejden nikam nepojedeš a má svítit sluníčko, tak klidně 80%. A když víš, že se chystáš na dlouhý výlet tak 0%
    HANZS
    HANZS --- ---
    Elektromobily byly v Německu poprvé v běžném provozu využity ke stabilizaci soustavy
    https://oenergetice.cz/prenos-elektriny/elektromobily-byly-v-nemecku-poprve-v-beznem-provozu-vyuzity-ke-stabilizaci-soustavy

    Jako pěkné, akorát doufám, že kdybych dal večer to auto na nabíječku, tak by mi ráno neřeklo - "jako sorry, ale stabilizoval jsem" :)
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Dovoz plynu z Ruska do Česka klesl na nulu - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-dovoz-plynu-z-ruska-do-ceska-klesl-na-nulu-40423363

    A je to.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    JIMIQ: my tam měli jen barvu střechy. Barvu fasády a ne a i tak nám do toho úřad kecal
    HANZS
    HANZS --- ---
    No tak my nastesti mame jen sedlova strecha, max obyt.podkrovi a to je vse.

    Sorry ostatnim za OT.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    HANZS: my to prave meli v regulativech
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    HANZS:
    PAN_SPRCHA: tak kecám, znova koukám do regulativů a je tam jeden bod, "na střechách se použije šedá nebo černá tašková krytina"
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    HANZS: když chceš aby to proběhlo hladce, tak holt musíš přizpůsobit vzhled vkusu odpovědné úřednice.
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Tady pekna mapa. Neni nekde pro CR?

    Los Angeles Rooftop Albedo | Berkeley Lab
    https://albedomap.lbl.gov/
    HANZS
    HANZS --- ---
    PAN_SPRCHA:
    JIMIQ:
    Ehh? Jako taky pripravuju stavebni povoleni, tak jsem zvedavy... jsem si myslel, ze pokud to neni v regulativu obce, tak ti to nemohou nařídit...?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    A to jeste 80% sousedu ma 50-100% predzahradky dlazdice/beton misto travy. Nechapu. Pochopim jedno-dve parkovaci misto, ale nekteri fakt maji celych 6x28 metru zastavenych, nebo aspon sterk/sutry
    PES
    PES --- ---
    PAN_SPRCHA: však jo, přetínají, ale právě že to tak udržují.

    Než černou střechu a tmavší stěny, to snad raději zelené (nechat obrůst něčím popínavým). Já jsem rád, že domek je v zahradě obklopen ovocnými stromy (jak je tam v létě příjemně, ani netřeba klimatizace, stačí nad ránem pořádně vyvětrat = vychladit a pak jen žaluziemi zastínit jih), stěny světle béžová až skoro bílá, střecha tedy konvenční světlejší červené pálené cihly.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    PES: tak oni to tam přetírají každý rok

    JIMIQ: tak módní vlna......na stavebním úřadě nám prostě řekli že střecha bude černá, tmavě šedá nebo antracit. Navíc nám škrtli bílou fasádu na jihu, prý to moc svítí
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    PES: taky to nechapu, nas stavbyvedouci rikal ze je to ted v Cesku modni vlna…
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    PES:
    Albedo - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Albedo

    lokalne to samozrejme vliv ma, globalne nikoliv.

    albedo solarnich panelu 0,23. kolik procent plochy zeme pokryjes panelama aby to melo nejakej vliv? 70 % jsou oceany albedo 0.06

    PES
    PES --- ---
    JIMIQ: Ty černé střechy moc nechápu, proč si dělat tepelný ostrov.
    Vždy jsem obdivoval kolem Středozemního moře, jak usilovně tam ty baráky drží bílé jako sníh.
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    Az na to ze to uz bylo vyvraceno :)
    Btw v “satelitu” kde taky stavim barak jsou vsechny domy v okoli s cernou strechou, my mame hnedo-cervenou, jinou nepovolil urad
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam