• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VSOUKOLOHLOREnergetika a energie v politické a hospodářské perspektivě
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    GOR: i kdyby nakoupili BL i PL na celý období, tak to neupletou.


    GOR: kontrakty na zbytek roku jsou taky levný, takže když teď nakoupim pro novýho zákazníka, můžu mu udělat fér cenu. ale ne takovou jako dřív.
    GOR
    GOR --- ---
    ROMANET: Ano, protoze uz si nikdo nedovoli gamble jako BEE, tj. prodavat dlouhe, kupovat kratke.
    GOR
    GOR --- ---
    SHEFIK: Ale vzdyt je to kontrakt na 2025, tak tezko v reakci na nej muzou jit ceniky na 2024 dolu!

    Samozrejme pro firmy, ktere treba jedou postupny nakup, obchodnik tu aktualni cenu na 2025 s nejakym koeficientem normalne zohledni.
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    PAN_SPRCHA: i kdyby byla cena BL stejná jako před krizí, stejnou koncovku silovky z toho nikdo neuplete.
    GOR
    GOR --- ---
    PAN_SPRCHA: Ano a to pred rokem nebyla uz ani zdaleka na vrcholu...

    Protoze lidi vidi cenu na vyuctovani, coz je u maloodberu jednou do roka. Navic mam dojem, ze zpravodajstvi rado informuje o růstu a o poklesu nikoli.

    Je zajimave, ze je ted ticho o selhani trhu atp.

    Cekam taky na oznameni automobilek, potravinaru a vsech, co zdrazovali kvuli drahe elektrine, jak od 1.1.2025 zlevni kvuli levne elektrine.

    Ja nerikam, ze se to jeste neotoci, ale na 200 EUR/MWh se asi hned tak nepodivame, pokud neprijde nejaka cerna labut typu odstaveni vsech francouzskych JE.
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    PAN_SPRCHA: pac ceniky dolu nesly a podle myho srovnani cca pred mesicem je to tak u vsech hlavnich dodavatelu
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    ROMANET: tak elektřina je o 55% levnější než před rokem. Nabídky odpovídají cenově těm před krizí.
    Ale lidi mají pořád pocit že to dolů nejde
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    PAN_SPRCHA: já to sleduju, jenže paradoxně, když řeknu, že cena na burze roste, lidi to dřív nebo později poznají a zdraží jim, tak prosadit článek o opaku je těžší.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MAKROUSEK: Komu se to nechce studovat, je to tak, ze prvnich 1800 metru krychlovych rocne na byt si muzou nakoupit za 6,50 Kc / m3. Pokud prekroci tuto spotrebu, za kazdy dalsi m3 plati 50 Kc / m3.
    HANZS
    HANZS --- ---
    PAN_SPRCHA: Podobně EE 54,8 eur/MWh na Q2.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    PAN_SPRCHA: For your entertainment jsem tady prelozil aktualni madarsky cenik pro koncove zakazniky.
    100 Ft = 6,54 Kc

    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    GOR: doufám že Orbán platí pořád těch 80 E/MWh fix rusům
    GOR
    GOR --- ---
    PAN_SPRCHA: Regulaciiiii!!! Trch selhal!!!
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    plyn letí pořád dolů za naprostého nezájmu médií, tohle už jsou ceny normální co byly v roce 2018

    002
    PES
    PES --- ---
    Francie stopla sociální leasing elektroaut pro chudé. Došly peníze na dotace - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi/francie-socialni-leasing-elektromobil.A240215_162430_automoto_fdv
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    OMNIHASH: ten problém samozřejmě je. i s rostoucím počtem solárů.

    já jen řeším to, že v článku jsou tvrzení, který nejsou pravda, autor mi psal, že došlo k "zjednodušení" a potvrdil, že to pravda není, ale nikdo nic neopravil.
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    ROMANET: hlavně máme podobnej problém v půlce republiky taky, a elektroautama to fakt není...
    PES
    PES --- ---
    Faerské ostrovy... nejen ráj podmořských silničních tunelů.

    :: OSEL.CZ :: - Podmořský 1,2megawattový drak Dragon 12 těží energii pohybů oceánu
    https://www.osel.cz/13337-podmorsky-1-2megawattovy-drak-dragon-12-tezi-energii-pohybu-oceanu.html
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    PES: já teda nevim, varovný kontrolky mi u toho textu svítily o 106.

    žádný plán nepočítá ani s opojením většiny nabíječek, ani s elektřinou na příděl.

    nabíječek se týká návrh omezit v některých částech roku mezi 16:00 a 20:00 jejich výkony. tj nabíjení bude pomalejší ne nedostupné. zdroj věty, že by bylo v tomto čase zakázané domácní nabíjení jsem nikde nenašel. není v odkazovaném textu ani v návrhu radnice.


    klasická vostuda.
    PES
    PES --- ---
    PES: nejvtipnější z komentářů např.:

    - Blbost konečně vykvetla a začala nést plody.

    - EK už prý pracuje na novelizaci zastaralých fyzikálních zákonů.

    - Neudržitelný stav udržitelnosti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam