• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VSOUKOLOHLOREnergetika a energie v politické a hospodářské perspektivě
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    PES: jsme nejlepsi v pripravach :))
    PES
    PES --- ---
    Česko je v připravenosti na zelené technologie třetí na světě. Lepší jsou jen Japonsko a Německo - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/ekonomika-cesko-je-v-pripravenosti-na-zelene-technologie-treti-na-svete-lepsi-jsou-jen-japonsko-a-nemecko-40547875
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    PES: jeste pro PESa

    Bill Gates nabídl vlastní recept na zlepšení života na Zemi - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-malarie-nebo-01-degc-proc-gatesova-nova-klimaticka-matematika-tolik-drazdi-290908
    PES
    PES --- ---
    MAKROUSEK: Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají...

    Tohle platí naprosto vždy (a pak to dopadne jako v další pohádce nesoucí poselství - "jen dva prstíčky a hned zase půjdeme" po "přes hory a přes doly, mé zlaté parohy, Smolíčka Pacholíčka jezinky pryč nesou!!!" )
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Kupte si fotovoltaiku a elektromobil, budete jezdit zadarmo, rikali:

    SPEEDY:
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    JIMIQ: když je nulová cena spotu jsou zpravidla vysoký náklady na řízení sítě.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    JIMIQ: Tam to speje vsude. Bude promenliva sazba kazdou hodinu, az budou smart metery.
    PES
    PES --- ---
    JIMIQ: Neví v poledne kam s ní?
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    DSL.sk - Všetky domácnosti v Austrálii budú mať 3 hodiny denne elektrinu zdarma
    https://www.dsl.sk/article.php?article=31807

    Všetky domácnosti zatiaľ v niekoľkých austrálskych štátoch budú môcť od budúceho roka každý deň uprostred dňa využívať tri hodiny elektrickej energie zdarma.

    -----
    imo by měl stát zavést nulovou cenu distribuce elektřiny když je nulová cena silovky na spotu a smz průběhové elektrické měřiče všude
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MAKROUSEK: asi chteji cilit na "energeticky narocny sektor(y)" a zbytek necht si poradi, nevim.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    MARASAN: Presne. Tak proc proste nenastavej regulovanou cenu elektriny a neresej nejaky povolenky a blbosti?
    MARASAN
    MARASAN --- ---
    MAKROUSEK: visjak, dotujou/subvencujou vsichni, WTO si muze vykladat co chce.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    Spravime to dotacema - to se prece nemuze pokazit!

    Startují dotační závody. Berlín chystá masivní úlevy v cenách elektřiny pro těžký průmysl. ANO chce v Česku dotovat elektřinu méně, zato plošně | Hospodářské noviny (HN.cz)
    https://archiv.hn.cz/c1-67809550-startuji-dotacni-zavody-berlin-chysta-masivni-ulevy-v-cenach-elektriny-pro-tezky-prumysl-ano-chce-v-cesku-dotovat-elektrinu-mene-zato-plosne
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    ROMANET: ...a hlavně kde končí peníze za ně...
    ROMANET
    ROMANET --- ---
    OMNIHASH: povolenky nestojej 80. s ets2 se vůbec neobchoduje. prodalo se pár papírů, který říkaj, že za ně tuším v prosinci 2027 dostaneš povolenku. řekl bych, že to koupili hlavně ti, co z principu chtějí něco mít a mít aspoň něco v ruce.



    PES: z tvých příspěvků mám dojem, že vůbec netušíš, co to povolenka je, jak se s nimi obchoduje a co tvoří jejich cenu.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    PES: na papíře to nevypadá špatně, ale dokud to nebude uvedené do reality tak se to dá těžko ověřit.
    PES
    PES --- ---
    PAN_SPRCHA: měly by... ale žádný reálný mechanizmus na to není a to uvolňování dalších je omezené na 2x (?) ročně...
    ... vůbec je zásadně špatně, že se to pojalo finanční nástroj.
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    PES: ETS2 by měly být zastropovaný na těch 45+ inflace
    JIMIQ
    JIMIQ --- ---
    PES: 170/mes pri 80€/tuna
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam