• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CLOWNZEPPAALKOHOLISMUS ANEB PŘESTÁVÁME CHLASTAT,UŽ NÁS BYLO DOST,RADY,TYPY,ZKUŠENOSTI...
    XINDL
    XINDL --- ---
    Tak nejdulezitejsi je vubec prestat, at uz z jakyhokoliv duvodu. Pak uz je jen otazka, jestli si dokaze dotycnej uvedomit, ze nejdulezitejsi je to delat pro sebe nebo esi zrecidivuje hned po prvnim neuspechu...
    KEB
    KEB --- ---
    SDN33: Já to tak nějak myslel :) Inu když nechceš sám, nepomůže ti nic, ale najít si nějaký prvotní důvod proč a pak se ho držet. Nic víc ti k tomu poradit nemůžu.

    A pokud holka odejde, v práci dostaneš padáka atd, co si pomůžeš, že zase začneš? :) Když už jsi jednou přestal je lepší u toho zůstat, protože jinou holku, práci a další najdeš a udržíš mnohem spíš střízlivej než narvanej jak regál v tescu :)

    Ale to je vše pořád dokola a motáme se v kruhu.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    FIONOR: To jo. Ale přece jen je to dobrá záminka. Když se třeba zamiluješ atp., tak ti bedna začne zase solit nadmíru serotoninu, což spolu s dopaminem je dobrá - fungující záminka - spuštěč pro to, dokázat spousty věcí. (Protichůdně depresi nepřemůžeš silou vůle. Tj blbost, ale taky jiný téma.) Máš pravdu, že ta záminka je ale dost o fixaci. Protějšek se na tebe vykašle, práce nevyjde a můžeš na tom bejt hůř, než před tím.. Takže asi v té nejzdravější formě je to hlavně o tobě, jak píšeš. :)
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    VOLEMIKI: Občas jsou situace, že si Člověk říká, že už to horší bejt nemůže a světe div se. Ono může! Podstatné je, že to může být také lepší. A to ti moc přeju. Horší by bylo, když bys neměl žádnou sebereflexi. Problém neni v chlastu. Problém je v Nás samých. A autoobjektivita ne zřídka selhává.Můžu se zeptat, v čem si pod vlivem chlastu selhával, respektive důsledky v tvym případě. Nicméně ve směs žádná pořádná ženská nemusí nalitýho Cápka. Ony umí prominout, ale neznamená,že když promine po sedmý, že to udělá i po osmý. Když se to sere, tak se to sere no. Ono je fakt směrodatný, zda li zapíjíš radost či nějákej žal! Neupínej se k chlastu, zda li se trápíš. A snad bude časem lépe...držim palce.
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    KEB: přestat kvůli něčemu nebo někomu je chabý důvod - rozhodně lepší než nic, ale stačí málo (rozchod nebo jiný poser) a člověk snadno zahodí to, co už dokázal, pokud nemá dost vnitřní disciplíny
    a nakonec stejně musí přestat především kvůli sobě a vlastní sebeúctě - takže hlavně do toho netahat lidi v okolí jako rukojmí, ocenit jejich podporu, ale nevázat to na ně
    KEB
    KEB --- ---
    VOLEMIKI: bude to znít otřepaně, debilně a klišoidně, leč bohužel je to asi pravda. První krok musíš udělat ty sám u sebe :) Hodně štěstí...

    Jestli za to může a priori chlast, tak je to dobrý valentinský dárek, přestat :)
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    Pochlubit ? No jestli je čím právě přítelkyni se kterou jsem osm let uklízíme pokoj u kámoše aby měla kde v klidu být posral jsem vztah s teď jenom doufám že se to urovná a jestli ne tak jsem snad na osmým schodu dokud jsem ten obrázek neviděl nedocházelo mi to člověk si myslí že je king a přitom je absolutní hovínko a pro moje posraný sobectví trpí ten koho mám rád
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    VOLEMIKI: A teď si vem kolik jich sem vůbec nechodí :-)
    KEB
    KEB --- ---
    VOLEMIKI: A nepochlubíš se nám ostatním?
    VOLEMIKI
    VOLEMIKI --- ---
    Jen jsem nakoukl a docela čumím kolik lidí je tady v podobnejch sračkách jako já
    KEB
    KEB --- ---
    FIONOR: Nedá se než souhlasit. Já to měl/mám podobně hospoda=pivo=cigareta a eventuelně kafe=cigareta. Dlouho mi trvalo než jsem zase začal pít kávu potom, co jsem rapidně omezil kouření. A co nechodím do hospody (je lepší vyhýbat se rizikovým místům), tak vlastně ani nemám potřebu kouřit. A když jsem se hecnul (dřív, teď už by to bylo snazší) jít do hospody cíleně na nealkopivo a cigaretu zjistil jsem, že mi to bez piva s alkoholem nechutná vůbec :D
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    KLATIC: pokud jsem narážel na důvody proč inteligentní lidé přesmíru pijí, pak „srážka s blbcem“ nepatřila ani zdaleka mezi top - většinou dominovala nuda a snaha o vytržení z ní (přestože právě v tomhle jsou důvody značně rozmanité).

    To, co jsem ale měl na mysli je to, že ruku v ruce s nezvládnutím emocí, jsou i další projevy obtížné sebekontroly. Pro mě bylo dlouhou dobu přirozenou reakcí na stres zapálit si cigaretu. A i když jsem to odboural tím, že jsem si vědom téhle souvislosti a jsem předpřipravený odolat, stejně mám ve chvílích emočního vypětí (jako je hněv – byť by mohl být spravedlivý) problém s kontrolou a racionalizuji si, že vlastně o nic nejde, když si jednu dám...
    Ano, může to být projev absence alkoholového (nebo jiného) útlumu. Ale tyhle excitované stavy jsou právě také nejsnazší iracionální bránou k tomu, aby člověk porušil racionální rozhodnutí.
    SDN33
    SDN33 --- ---
    Nevíte, jak to je se serotoninem a pitím? Kdy se vrací hladina serotoninu do normálu? (jestli tj po vystřízlivění, nebo i v době, co jste už střízliví máte stále deficit, který se dorovnává až průběžně)? Od jaké intenzity pití dochází ke snižování serotninu trvale a po jaké době bez alkoholu se toto vrací do normálu? Jestli to je vůbec možné. (No tady jsem četl 3 měsíce, nicméně zbyteč článku byl o něčem jiném, tak to píši znovu)
    Nějaká zprávy,studie, tabulky? Moc jsem o tom nenašel. Nebo ne to, co jsem potřeboval vědět. Tak třeba někdo tady jste na něco takového narazil. Díky :)
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    FIONOR: a agresivita neni prekazkou v prekonavani zavislosti.....ale naopak projevem nepritomnosti alkoholoveho filtru pri abstinenci a projevem nemoznosti okamzite ono hovado utlouct nasadou od krumpace...
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    FIONOR: Srazka s blbcem na kazdem kroku je jeden z duvodu proc mnoho velmi inteligentnich lidi chlasta..... proste potrebuji pred tou vseobjimajici blbosti filtr

    FIONOR
    FIONOR --- ---
    Otázka byla smazána, proto ji zopakuji:

    Není agresivita (i verbální) překážkou v překonávání závislosti (tedy i alkoholismu)?
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    CLOWNZEPPA: I want to see you try... :-D
    Ale na to prostě nemáš.
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    HRAFNAIN: vzhledem k tomu, že se předpoklad potvrdil, to bylo efektivní... z tvé strany nedošlo ani k pokusu o předložení věcného argumentu, jen jsi odváděl pozornost nejasným blábolením
    ale pořád ještě můžeš zkusit jasné vyjádření, máš-li skutečně co říct (ale počítám, že jde spíš o bezbřehý obdiv a snahu o rektální alpinismus u tvého homo kamaráda Klauna, než že bys měl opravdu co říct)
    CLOWNZEPPA
    CLOWNZEPPA --- ---
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    HRAFNAIN: to byl ten (zdůrazňuji že marný) pokus o objasnění, proč byl dříve odkazovaný článek smetený naprosto nesouvisejícím a pomýleným blábolem - ale namísto toho se mi dostalo poměrně zbytečných a nic neřešících urážek ze strany primitiva

    CLOWNZEPPA: Ne. Děkuji, ale tvou nabídku musím odmítnout.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam