• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    XCHAOSSolární letadla a vzducholodi (pilotovaná/bezpilotní+stratosférické/elektrické létání+"létající auta"/VTOL)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Jinak já sám zatím solární letadla nestavím - ale zatím jsem už několikrát úspěšně pomocí solární energie točil pivo a pouštěl hudbu - můžete si požádat mj. o pozvánku do privátního klubu [ Solární kvasnicová pípa (aneb chlastem za záchranu planety a podporu místních komunit) ] (kde se mimo jiné řeší vhodná dramaturgie i vhodný výběr lokalit pro mobilní solární výčep v roce 2013 - ideálně spojit to s koupám, že...).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Vítám v tomhle klubu všechny příchozí. Nedávno jsem na toto téma dělal přednášku, v rámci které jsem postupně shromáždil poměrně dost podkladů o historii tohoto oboru už od 70. let 20. století. Ze začátku sem tedy asi budu postovat přibližný obsah té přednášky - nevím přesně, jakým tempem.

    Jinak aktuální dění v oboru je nejlépe reprezentované tímto prvním dvoumístným solárním větroněm Sunseeker Duo (který vznikl spojením trupu "vykuchaného" z jednoho z nejvýkonnějších německých dvoumístných větroňů s upraveným křídlem, pokrytým solárními články)



    Jak to celé funguje? Pokud bych to měl shrnout pro neodborníky: solární letadla fungují, ale obvykle jsou ještě pomalejší, než větroně - typické solární letadlo poháněné čistě svými FV články poletí ještě pomaleji, než odpovídá klouzavému letu typického větroně srovnatelné velikosti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam