• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    TSOH
    TSOH --- ---
    DARJEEL: proč jeřáb ? stačí ten hupcuk přivázat třeba ke stromu a pak pomocí ocelového lana vytáhnout ten karavan... na jaře jsem kácel suchej strom a pomocí hupcuku jsem ho po odříznutí tahal správným směrem aby nespadl na chatky... jde to bez problémů a pro zajimavost mrkni jak se kmen zarejval do země, než se položil...
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    TSOH: to bych musel mít na zahradě jeřáb :) Ale díky za nápad, každej cením... jak jsem psal, je to zatím ve fázi zrození a vymýšlení, realizace tak napřesrok, zatím kutím na boudě, co tam mám, jak bude zaizolovaná a s akumulačním jádrem, tak chci marinu :)))

    On ten pozemek je VELMI svažitý s terasovitými kaskádami, takže bych rád marinu na tu nejspodnější, co je nejblíž silnici, ale stejně prostě potřebuju překonat převýšení asi 2-3 metry do docela prudkýho kopce (plus samozřejmě srubnout plot s brankou a dát tam potom nové...
    KCE
    KCE --- ---
    vy nevite jak to tam vypada asi ;)
    leda rovnou k ty "terasce" vykutat i cestu...
    TSOH
    TSOH --- ---
    DARJEEL: co hupcuk ? pokud by šel k něčemu připnout... ( http://stroje.bazos.cz/inzerat/26744362/hupcuk-6500kg.php ) karavan by šel 100% a maringotka dle hmotnosti...
    KCE
    KCE --- ---
    DARJEEL: jasny, prazdna marina do 6t, to tam jerabem soupne ze silnice jak nic, na centimetry;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    MASOO: no jde spíš o to, že mě nenapadá moc jiná alternativa a jako rozšíření zázemí se to přímo nabízí :)
    MASOO
    MASOO --- ---
    DARJEEL: tak s vetsima terennima upravama by to asi slo
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KCE: a tyhle tatrovky myslíš, že jsou reálně schopný zvednout marinu a posouvat jí vzduchem? tak to je slušný, já bych jí stejně chtěl na tu spodní kaskádu co tam máme, samozřejmě terénní úpravy jsou nutností a bude se to dělat, až se bude dělat novej plot, protože samozřejmě budu muset taky oddělat :)

    MASOO: proč? A co bys navrhovala, když tam chci něco takovýho samostatně stojícího?
    MASOO
    MASOO --- ---
    DARJEEL: no ne ze by to u vas neslo, ale nevidela bych to jako dobrej napad:/
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    DARJEEL: vybagrovat rovinku, udelat cestu...
    KCE
    KCE --- ---
    bych to videl spis takhle u vas

    si priprav v tom svahu rovinku (zadni stenu bych zpevnil kamenama nebo cihlama), par tisic na ten jerab, ocelovy lana a hura na to ;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Símvás, spíše teoretický dotaz do budoucnosti...

    Máte někdo karavan, přívěs nebo marinu někde ve svažitém kopci, ve svahu? Jak je reálné dostat třeba maringotku kousek do svahu, nějak jí vytáhnout? Nebo existuje třeba možnost koupit jí nějak "na díly" a pak to složit až na místě vprostřed kopce?

    Mám hodně svažitou zahradu a přemýšlím, že bych do ní umístil maringotku (skládek, pokojíček pro hosty, dream lodge,... ono se nějaké využití najde), ale zajímaly by mě možnosti, jestli to vůbec jde vytáhnout alespoň nějakých pár metrů nad silnici, když je to přístupné jen odspodu... případně třeba opatrně spustit ze svahu... zatím spíš teoreticky, ale do budoucna bych rád... pokud je to tedy reálné :))) Máte někdo zkušenost, zkoušel jste?
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    Tento link neni urcen pro hipiky nebo lidi slabsi povahy, ja jako odesilat nezodpovidam za jake koliv pocity po otevreni.

    Enjoy inspiration

    Circus Wagon | eBay
    http://www.ebay.co.uk/itm/Circus-Wagon-/271264526300?roken=4SfZW8
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    Mykovačka je 10 km od brna, hned vedle dálnice na prahu. Na výrobu izolací by měla být vlna přebrana, vypraná ideál, ale to je třeba jen na deky apod.
    V2SV
    V2SV --- ---
    GHANTA: kde vás člověk najde?
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    jestli máte někdo přísun ovčí vlny a chtěli by jste to na izolaci, tak jsme nedávno dotáhli mykací stroj na zpracování vlny. Někomu to je jedno a zatepluje co je po ruce. Každopádně možnost tady je.
    ROULOTTE
    ROULOTTE --- ---
    Maringotky mezi nebem a zemí (PILOT) - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=H2raQ_xVHak


    MASOO
    MASOO --- ---
    TLOUDEV: jo to jo, proto jsem to sem dala

    mno a ja se na zimu take stanu clovekem z maringotky....
    dve mouchy jednou ranou - kralik na zimu pryc, ja tam a karavan zas na jare
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    MASOO: pěkný ale fakt drahý, za ty prachy si na sadu zboucháš pěknou boudu i s tanečním parketem ,)

    ale samozřejmě pro někoho je to přijatelná cenová kategorie, proti gustu...
    CLOWN
    CLOWN --- ---
    MASOO: tak v to jsem doufal ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam