• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    YONKOP
    YONKOP --- ---
    Díky za odpověď.

    Jak máš výkonný panely a jakou kapacitu baterek?
    A druhá otázka: Čim se ohřívá voda na sprchování? Nějakou karmou nebo jinak?
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    YONKOP: Těch 400000 jsem placnul od oka. prestal jsem to počitat v půli prosince na castce cca. 186000 coz byla castka za hrubou stavbu bez oken a vnitrnich nateru. Pak uz jsem to odhadoval.
    Jinak
    Rekuperace a veci k tomu cca 10000
    solarni system 45000
    elektrika a LED svetla cca 9000
    vruty a spolna celou stavbu cca 17000
    barvy na celou stavbu cca 17000
    spotřebiče v kuchyni je akorad bazarova lednice a vestavnej sporak dohromady za cca 7000
    voda (rozvody, vana, baterie, karma, drez...) a plyn cca 9000
    to je tak co me zhlavy napada, ale myslim ze hodne penez necha clovek v obchodech, kdyz des pro par blbosti nechas tam pár stovek, ale je to tolikrat ze to naskace
    YONKOP
    YONKOP --- ---
    Díky.
    No těch 150k je proti reálným 400k docela rozdíl. :)

    Ještě otázka: Jaká je nejvyšší povolená výška maringotky, abych jí ještě mohl vytáhnout na silnici (se světlama a trojúhelníkem)? To jsou ty 4 metry?
    Přemýšlim, jestli je možná udělat loft na spaní a vejít se ještě do povolené výšky.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    YONKOP: daval toto HANZULE
    YONKOP
    YONKOP --- ---
    HANZULE: Obdivuju tě! Fakt krása :-)

    Nemáš někde hrubej rozpočet, kolik co stálo? Nebo třeba jen odhad alá: soláry a baterka 25k, rekuperace 10k, kuchyňské spotřebiče 20k a tak, fakt stačí jen hrubě. Jde mi o to, abych si mohl srovnat, co stojí takhle udělat hrubou stavbu a kolik jsou další méně potřebné věci.
    Díky
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Nenašel by se někdo, kdo by mi byl ochoten za drobnou úplatu v naturáliích ukázat spunktovanou marinu určenou k celoročnímu bydlení? :-)
    FEEX
    FEEX --- ---
    HANZULE: super prace
    ZUBR
    ZUBR --- ---
    LAMIA: jetej truhlicovej mrazak ze zběrnyho dvora zakopat do země. aspoň do nezamrzny hloubky 80cm, nad to nakej přístřešek.
    TSOH
    TSOH --- ---
    LAMIA: stará konev od mléka..
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    Je to vpodstate celorocni fulltime job v jednom cloveku, ale delal jsem si uplne vsechno sam ze reziva od lišticek, spárovek az po okna. Hodne veci jsem delal porve, takze jsem se ucil. No a cenovka neni uplne mala, takle se vsim interierem a solarnim systemem je to skoro 400000
    DUNAR_
    DUNAR_ --- ---
    HANZULE: moooc pekny. na kolik cca to ve vysledku vyslo? material a cas prace?
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    HANZULE: pecka! Dělal sis i všechen ten nábytek sám?
    CERTICE
    CERTICE --- ---
    HANZULE: krasny! :)
    LAMIA
    LAMIA --- ---
    Prosím o nějaké praktické rady na ledničku v zemi. Nekdo nějaké zkušenosti bez mravenců a hlíny v jídle?
    FREEK303
    FREEK303 --- ---
    Zoll-Auktion - 1 Bauwagen (ID 374423)
    http://www.zoll-auktion.de/auktion/auktion.php?id=374423
    FREEK303
    FREEK303 --- ---
    Zoll-Auktion - 1 Bauwagen ohne Typenbezeichnung (ID 374422)
    http://www.zoll-auktion.de/auktion/auktion.php?id=374422
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Jen pro zajímavost
    Koupil stará kola z tanku a rodině sám postavil fantastickou Máňu - iDNES.cz
    http://bydleni.idnes.cz/...nosti_web#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=clanek-box
    YONKOP
    YONKOP --- ---
    K diskusi polem ohlašování maringotky:
    "Stavební povolení ani ohlášení stavebnímu úřadu nevyžadují výrobky, které plní funkci stavby, včetně nosných konstrukcí pro ně, nepodsklepené, pokud nebudou sloužit k užívání osobami nebo k ustájení zvířat…
    Všechny ostatní výrobky plnící funkci stavby vyžadují ohlášení stavebnímu úřadu podle § 104 odst. 2 písm. k) stavebního zákona." viz zde ( http://mini-domy.cz/rady-a-navody/potrebuju-ohlasovat-mobilni-dum-stavebnimu-uradu/ ), je tam i link na zákoník.

    A ještě:
    „Rozhodnutí č: 2394
    Stavební zákon: výrobek plnící funkci stavby
    Pojmu „výrobek plnící funkci stavby“ je nutno rozumět tak, že se jedná o výrobek, který plní takovou funkci, jakou obvykle plní stavby ve smyslu § 2 odst. 3 stavebního zákona z roku 2006. Nejpodstatnějším charakteristickým znakem výrobku plnícího funkci stavby ve smyslu stavebního zákona je to, že se jedná o výrobek umístěný na určitém konkrétním místě trvale nebo dlouhodobě. Takovým výrobkem může být např. i silniční vozidlo.
    (Podle rozsudku Městského soudu v Praze ze dne 08.12.2010, čj. 10 Ca 280/2008 - 78)“
    - viz http://www.wood-con.cz/caste-dotazy


    Maringotka je tedy výrobek plnící funkci stavby (pokud je určena k bydlení a ne pro včely) a vyžaduje územní souhlas podle § 96 SZ. Tohle je docela jednoznačně řečeno, můžete si to sami projít.
    Ano, máte pravdu, kde není žalobce není soudce, pokud máte pozemek pronajatý, neměli byste nikomu vadit, ale pokud vás ohlásí, úřad to může řešit.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    PROFOR: mam dvojitou trubku, lem a azbestovy provaz a na komine esus a funguje to ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam