• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    BOREC
    BOREC --- ---
    DARUMA: drevena v lete pece fakt hodne
    TSOH
    TSOH --- ---
    DARUMA: v dobře utěsněné plechové maringotce bych se bál zatopit kamnama... by se člověk nemusel probudit...
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Btw. pro celoroční bydlení je vhodnější plechová nebo dřevěná maringotka? Dřevěná asi lépe dýchá a nepeče tolik v létě ne?
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    DARJEEL:.Na kolik tě vyjde metr?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    DARUMA: já minerální, ale jak jsem psal, mám zdroj v podstatě zadarmo :) mě na tom baví, že je to v podstatě namletej šutr, takže je to jistě děsně bio ,-)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Jakým typem vaty to izolujete? Nezkoušel jste někdo slámu?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    KRALIK: jojo, to už jsem řešil s kamarádem co bydlí na chatě, že hlavní je vertikální izolace, v podlaze mám 15-20cm vrstvu, do střechy uvidím, kolik půjde nacpat... je to přízemní budova a má jen takovou tu půdičku, kam musíš vlézt naležato...
    Králíku, myslíš že je nějaký funkční rozdíl mezi tím dát tu vatu narovno nebo to cpát pod krov?
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    DARJEEL: hlavne toho nacpi hodne do podlahy+stropu (aspon 10), steny muzes trochu osidit
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    HANZULE: vážně? :)
    Mě právě izolování stěn čeká a tak nějak doufám, že 10cm vaty bude stačit na jakž takž provozní fungování i při velmi nízkých teplotách... můj tip je, že 16cm by mohlo dost stačit, ale právě by mě zajímala zkušenost...
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    YONKOP: panely o 500Wp ti vyrobej ted vlete v prumeru 2kWh za den coz je pohoda, ale v zime prosinec leden je to cca 7x mene coz uz je dost malo. Co se tyce toho ze pocitas ze za den z baterek sezeres 100Ah tak jeste musis napsat na kolika voltech jedes. ja mam 4 baterky zapojeny do serie takze jedu na 48V coz znamena ze u me je 100Ah 4,8kWh a to je dost. musis pocitat ze u olovnenejch baterek bych realnou maximalni vyuzitelnou kapacitu pocital jako polovicku nominalni kapacity a tokoveto hluboke cikly by jsi nemel provadet rozhodne dene nebo pujdes brzo schanet novy baterky.


    DARJEEL: s minimalni izolaci je to tak ze cim min tim vic musis topit. :+) Ja mam 16cm vaty, ale zima me teprve ceka
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    dotaz na celoroční obyvatele maringotek:
    kolik máte vrstvu izolace na stěnách (podlaze a stropě), kolik stačí na celoroční obývání (zimu) --- letošní zimu nepočítejme, nebylo -20 :-)
    YONKOP
    YONKOP --- ---
    HANZULE: Já právě řešim, jak maringotku v zimě. Spočítal jsem si, že denně sežeru z baterky 100Ah. Přemýšlel jsem o panelech tak 400-500Wp, tak nevim, jestli s timhle vydržim. Předpokládám, že zimu jsi s touhle maringotkou ještě neabsolvoval, co? Stejně bych ale chtěl elektrocentrálu, hodí se jako rezerva a dobít baterii z toho taky jde.
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    YONKOP: zatim mam 2x 235watt panely a 4x 100Ah olovneny AMG baterky, ale hodne jsem dal za krabicku ktera je dohromady regulator a menic takze baterek a panelu bude jeste postupne pribyvat neb na zimu to je s dvouma malo.
    voda je zatim na malou karmu, ale do budoucna by se mi libyl solarni ohreva kamna s vymenikem
    YONKOP
    YONKOP --- ---
    Díky za odpověď.

    Jak máš výkonný panely a jakou kapacitu baterek?
    A druhá otázka: Čim se ohřívá voda na sprchování? Nějakou karmou nebo jinak?
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    YONKOP: Těch 400000 jsem placnul od oka. prestal jsem to počitat v půli prosince na castce cca. 186000 coz byla castka za hrubou stavbu bez oken a vnitrnich nateru. Pak uz jsem to odhadoval.
    Jinak
    Rekuperace a veci k tomu cca 10000
    solarni system 45000
    elektrika a LED svetla cca 9000
    vruty a spolna celou stavbu cca 17000
    barvy na celou stavbu cca 17000
    spotřebiče v kuchyni je akorad bazarova lednice a vestavnej sporak dohromady za cca 7000
    voda (rozvody, vana, baterie, karma, drez...) a plyn cca 9000
    to je tak co me zhlavy napada, ale myslim ze hodne penez necha clovek v obchodech, kdyz des pro par blbosti nechas tam pár stovek, ale je to tolikrat ze to naskace
    YONKOP
    YONKOP --- ---
    Díky.
    No těch 150k je proti reálným 400k docela rozdíl. :)

    Ještě otázka: Jaká je nejvyšší povolená výška maringotky, abych jí ještě mohl vytáhnout na silnici (se světlama a trojúhelníkem)? To jsou ty 4 metry?
    Přemýšlim, jestli je možná udělat loft na spaní a vejít se ještě do povolené výšky.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    YONKOP: daval toto HANZULE
    YONKOP
    YONKOP --- ---
    HANZULE: Obdivuju tě! Fakt krása :-)

    Nemáš někde hrubej rozpočet, kolik co stálo? Nebo třeba jen odhad alá: soláry a baterka 25k, rekuperace 10k, kuchyňské spotřebiče 20k a tak, fakt stačí jen hrubě. Jde mi o to, abych si mohl srovnat, co stojí takhle udělat hrubou stavbu a kolik jsou další méně potřebné věci.
    Díky
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Nenašel by se někdo, kdo by mi byl ochoten za drobnou úplatu v naturáliích ukázat spunktovanou marinu určenou k celoročnímu bydlení? :-)
    FEEX
    FEEX --- ---
    HANZULE: super prace
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam