• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    MASOO
    MASOO --- ---
    TSOH: nerikej, ID NYA se s touhle trapi uz druhym rokem
    TSOH
    TSOH --- ---
    MASOO: tenhle typ maringotky je dost šílenej... stěny jsou z umakartu a vyplněné polystyrenem... jak v panelakové koupelně.. :)
    MASOO
    MASOO --- ---
    :DDDD
    vojenska maringotka super stav novje natřena
    vojenska maringotka - Teplice, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/37206518/vojenska-maringotka.php
    MASOO
    MASOO --- ---
    Prodám velmi pěknou maringotku - Brno venkov, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/37227762/Prodam-velmi-peknou-maringotku.php
    MASOO
    MASOO --- ---
    MASOO
    MASOO --- ---
    achne, tu tapetu zname!!!
    MARINGOTKA - Mělník, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/37381902/MARINGOTKA.php
    MASOO
    MASOO --- ---
    MASOO
    MASOO --- ---
    maringotka - Plzeň-sever, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/36434171/maringotka.php
    MASOO
    MASOO --- ---
    RFK
    RFK --- ---
    SMYSLOV: vítej v klubu orličanistů :)
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    PETPET: no zatím určitě né, ale chceme tam být teďka celé léto a vůbec to používat dost aktivně... a co bude dál se ukáže třeba ztoho bude i celoroční pobyt :D

    FEEX: už jsem ti to pinknul do pošty
    FEEX
    FEEX --- ---
    SMYSLOV: hezka, kde to mate?
    PETPET
    PETPET --- ---
    SMYSLOV: Nádhera! Loni jsme taky přestavovali a zateplovali a obkládali a i když to bylo náročný, tak vlastně strašně skvělý :-) Budete v tom bydlet celoročně?
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    ANONKA: jen bacha pak na včely :)) třeba zrovna břečtaň kvete v dobu kdy nic moc jiného nekvete a proto ho včely hojně vyhledávají a to je pak pěkney bzukot okolo něy ;) nechci tím nikoho odrazovat ,ale ve zřetel chce brát spousta věcí ...
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    zdar tak jsme se dotoho pustili zatím makáme...



    ANONKA
    ANONKA --- ---
    Každá popínavka se dá udržet na uzdě, dvakrát ročně stříhat. Břečťan roste zpočátku pomalu, na zimu neshazuje listy. Ale když se pak hezky rozroste jeho stínící schopnost je úžasná. Snáší jak sucho tak mokro, v tomto je nezmar. Psí víno shazuje listy, takže v zimě pouští slunce a tím i případné teplo ke zdi u které roste. Je potřeba zvážit všechna pro a proti.
    PEEP
    PEEP --- ---
    ANONKA: TSOH: chtel jsem neco co bude vyhodne dvema smery, jak stin, tak fazole. U nas je to v pohode s tim ze plot mame solidni tak se srnek nebojim. Brectan, psi vino, chmel a dalsi popinavky jsou schopny i z pocatku maleho poctu provest invazi do cele zahrady a pak se toho zbavujes velmi obtizne - vidim jak sousedovi psi vino pozira orech za ziva.


    BOREC: co se tyce izolace zespodu, tak nevim jestli maji mariny podvozek vsechen stejny, ale ja tam mam dve icka, ktere se tahnou po cele delce, takze predstavuji obrovsky tepelny most, takze kdyz si to zateplis zespod mezi nima (a okolo), tak sice super, ale pres ty Icka to bude promrzat a v konecnem dusledku to bude jak kdybys tam mel misto 10cm na spodu jen 2cm v podlaze.
    TSOH
    TSOH --- ---
    PEEP:
    ANONKA:
    co břečťan ? je celoroční... na jaře jsem ho zasadil ale moc se nechyt... chci si před maringotkou udělat z provázků takové propletení porostlé břečťanem...
    EUGEN
    EUGEN --- ---
    Ahojte. Začínám dělat gotku na podvozku co mi zustal po staré marině. Je to 7x2metry klasika. Chci to celoročně obývat, abych mohl rozsekat starý barák a opravit.
    V plánu mám sprcháč i záchod v maríně. Připojím to na kanalizaci ale jde o to jak zabezpečit pod marínou roury aby mi tama nezamrzla mísa a podobně. Vodu budu řešit v zimě kanystry a darlingem. Přes léto hadicí
    Máte někdo zkušenosti s tím?
    ANONKA
    ANONKA --- ---
    Peep s těmi fazolemi - pokud není kolem dobrý vysoký plot tak je sežerou srny, vlastní zkušenost bohužel..
    BOREC
    BOREC --- ---
    kdyz je hic tak hodne vetrat, ted kdyz byly ty megavedra tak to stejne nepomuze ale to asi nikde (myslim treba v byte)
    horsi je kdyz se to pres den necha zavreny a je velkej hic tak se tam skoro neda ani v noci spat
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam