• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    KOOTCHA: no krasou bych to zrovna nenazyvala :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Já teda nevim v jakejch relacích se pohybujou ty nový, ale v bejvalym zaměstnání jsem narazil na jednoho srdcaře, starýho metaláka, co vyrábí mariny z gruntu a byly strašně krásný. Když už je někdo ochotnej do toho pustit takový prachy, tak bych se ho možná i zeptal...
    Šnábl Eurookna
    http://www.snabl-eurookna.cz/maringotky.php
    PEEP
    PEEP --- ---
    ROBINSON: Vetsina jich je z druhe ruky dotazena z holandu, kde je davaji za odvoz (ty starsi), borci je tady umyjou, polepi nejvetsi prusery a prodaji za 80 000 a vys. Pruser je ze nemaji poradnou izolaci, protoze puvodne staly u more. Takze ten samy problem jak s marinou - vyhazet vsechno ven, udelat poradnou izolaci a znovu udelat interier. Daji se sehnat i zateplene ale ne za 80k spis pocitej dvojnasobek a vic...
    ROBINSON
    ROBINSON --- ---
    Ahoj, tak maringotku v Brandýse jsme nevybrali...měli jsme z toho v podstatě podobnej pocit jako smyslov...Jěšte jsme uvažovali o mobilheimu. Jen mě odrazuje trochu vzhled a ty velký okna kvůli úniku tepla. dají se najít i kolem 80000...Jaký názor máte na mobilheim??Díky
    MASOO
    MASOO --- ---
    myslim, ze je to jako s auty, kdyz to udelas blbe sam, muzes si za to sam, kdyz nekdo jinej, je to k vzteku, kor kdyz se to dovis, az kdyz ti tece na hlavu....
    ROBINSON
    ROBINSON --- ---
    Díky za názory a zkušenosti...zítra uvidíme...
    PETPET
    PETPET --- ---
    ROBINSON: Z vlastní zkušenosti vím, že kupovat "zateplenou" maringotku je sázka do loterie... Hlavně člověk nikdy neví, jak dobře nebo špatně je to udělané... A když se pak tyhle chyby projeví až v zimě, je to průšvih. My jsme si všechno nakonec udělali sami a i když to stálo trochu času a úsilí, tak to určitě stálo za to - máme jistotu, že v zimě nezmrzneme. A když náhodou něco nefunguje, tak jsme naštvaní jen sami na sebe. :-)
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    ROBINSON: měl jsem možnost vidět jak to opravujou... izolace... polystyren... to chápu ale tenkej... neřešej žádný ďuzny... davaj to jak jim to vyjde... žádna parotěska... obklad sololyt... okna nedělaj nový až ti bude říkat jak přišel na okapničky tak se koukni jak jsou tam chytlé (silikon)... jinak okapničky jsou skvělý taky jsme je tam dali když jsme si udělali nová okna (to je fakt neduch maringotek)...

    pochybuju že když najde někde něco hnilého, špatného na konstrukci, že to mění prostě to schová...

    ona repasovaná maringotka spočívá hlavně v hodně barvy na nový nátěr... tím se to vše schová taková potěmkinova vesnice...

    ale co jako za tu cenu asi víc nesvedeš... to si uvědomuju teďka kolik už nás stála naše marina

    jsou tu i další lidé co mají zkušenost... já si tu taky s někým psal (ID DIXIE)... a nebylo to pozitivní myslím, že i nástěnka prozradí

    za mě to jsou prostě fušeři a nešl bych dotoho
    ROBINSON
    ROBINSON --- ---
    SMYSLOV: my se tam jedem podívat v sobotu, tak uvidíme. A co se ti na něm / na maringotkách nezdálo? Ať jsme připravení :-)
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    teda jestli pán z Brandýsa je pán ze Záp tak tomu bych se teda vyhnul taky jsme tam byli a takhle bych si maringotku repasovanou nevzal! ale je to věc energie a investice...
    PETPET
    PETPET --- ---
    ROBINSON: Jenom doplním ID: Peep: nejvíc času zabralo vyházet to co tam bylo původně... a cena zateplení a obkladu se pohybovala kolem 15 K.
    PEEP
    PEEP --- ---
    ROBINSON: My meli pod podlahou 2cm papiru a 1cm skelne vaty, ve stenach nic a pod strechou byly zbytky nejake vaty...rekl bych ze to je kus od kusu. (nebyla od pana z Brandysa)

    Co se tyce nakupu a opraveni svepomoci : zalezi na hodne faktorech - mas vic volneho casu nez penez? Tak si to udelej sam a usetris, jestli si na tom tak, ze mas vic penez nez volneho casu, tak si to nech udelat. (kup repas).
    Svepomoci se to da zvladnout za par tydnu (3-4) ciste prace (vyhazeni stareho interieru, zatepleni, vyroba noveho), tak si spocitej jestli jich tolik do zimy najdes...

    bydleni v necem co neni zaizolovane - no to je uz otazka toho, jak moc ses zvykly bydlet v zime venku a trebas dvakrat denne se ti vsechno vevnitr orosi, kdyz se bude teplota pohybovat kolem rosneho bodu - Jo a letosni zima nemusi byt takova jako byla loni
    ROBINSON
    ROBINSON --- ---
    Ahoj, nevíte jak jsou zateplené maringotky z výroby? Jde mi o to, jestli se vyplatí koupit od toho pána z Brandýsa (zatepluje polystyrenem nebo vatou) nově zateplenou (70000)nebo třeba za 40000 v původním stavu a časem si ji zateplit svépomocí. Potřebujeme v ní bydlet ale už tuto zimu, tak jestli by se to dalo i v té nerepasované...máte někdo zkušenost??
    NIKICENKO
    NIKICENKO --- ---
    To Maestro: pán v Brandýse je moc fajn, jen má momentálně čas až v prosinci .
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    volíš orličana, slušovice nebo němku?

    koukam, ze zakladna maringotkaru roste jak houby po desti. hodte mi kazdej, kdo ma, nejaky fota do posty, hodim to na nastenku jako inspiraci. a jako kroniku.
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    nekdo zkusenost s timto prodejcem z prahy? maringotky vypadaji dobre...

    Maringotka - Praha - východ, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/36079199/Maringotka.php
    NIKICENKO
    NIKICENKO --- ---
    Tak už jsem také pořídila. Dnes nás čeká umístění :)

    PETPET
    PETPET --- ---
    WASHO23: omlouvám se - to byl omyl... Díky za upozornění!
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    PETPET: ale tohle nejni fejsbůk...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Je to plech.
    PEEP
    PEEP --- ---
    KOOTCHA: tyjo to je plechovy orlican? ..nebo to mas tak pekne natreny ze to drevo neni videt...
    BTW. mohli bychom udelat nejakou nejakou fotogalerii orlicanu, kdyz je nas tolik, zajimaly by me rozne typy - co se tyce umisteni dveri/oken
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam