• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    PEEP
    PEEP --- ---
    ROBINSON: zrejme klan Kocku rozprodava sve zasoby :-)
    http://www.sbazar.cz/kockovaedita/detail/6163579-prodam-maringotku-tovarni-vyroby-typu-slusovice-v
    muzes to zkusit se jet podivat, rozhodne bych se pidil po izolaci a parozabrane.klidne at sundaji kus obkladu.podle toho co bych videl bych chtel slevu...
    NYA
    NYA --- ---
    ROBINSON: to bude nějakej světskej, kterej je má "dobře natřený".
    pokud je střecha dobrá, imo za těch 30-40 ok, dozateplit si ji sám.
    kvalitní venkovní nátěr je taky fajn už mít hotovej :)

    vypadají pěkně, určitě se běžte podívat. třeba vám u nějaké zaplesá srdíčko a bude to ona :)
    PETPET
    PETPET --- ---
    ROBINSON: Neboj se toho!!! To stihneš - je teprve půlka srpna!! My jsme taky začali až na konci prázdnin a v listopadu bylo hotovo!!! A to jsme se dost flákali protože bylo mega vedro a zateplovat se moc nedalo, pak dovolená, pak moc práce v práci... celé to trvalo cca 7 dni (když sečtu ty jednotlivé hodiny a dny od srpna do listopadu)... Když máš navezený materiál tak to jde rychle. A nějakého levného pomocníka taky určo seženeš...
    ROBINSON
    ROBINSON --- ---
    A co si myslíte o maringotkách Slušovice??Díky
    ROBINSON
    ROBINSON --- ---
    Díky za názory... jít do zateplení svépomocí mám trochu strach.Mám minimum zkušeností s takovou prací a do letošní zimy bych to určitě nestihl. Skrz zaměstnání mám čas jen víkend jednou za 14 dní a dovolené mám taky málo. Spíš bych to viděl koupit teda nějakou tak kolem těch 40ti, zimu v ní nebo ještě v této chatce nějak překlepat a do toho repasu se pustit až příští rok z jara nebo o prázdninách. Nemáte zkušenost s tímto prodávajícím? http://nakladni-uzitkove-vozy.hyperinzerce.cz/...m-na-vyber-z-nekolika-nabidka-praha-8/#.U-3LgaMVTFw
    Ještě jednou díky za rady...sám jsem zvědavej, jak to dopadne :-) Mám v tom dobrej guláš :-)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    ROBINSON: Já jeho ceny neznal. Dělal na zakázku co si kdo přál. Tak jsem si řikal, že třeba udělat si nějakej skelet a zbytek sám by nemuselo vyjít na takovej balík. Počítám, že skleněný umyvadla tam nepotřebujete :)
    PEEP
    PEEP --- ---
    ROBINSON: no nejak mi nesedi to, ze je zatepleny 10cm a neda se to vytopit.zeptal bych se spis jestli ji to prodali jako zateplene nebo jestli si to delali sami...

    jestli si to chcete delat sami, tak se divej po nejake nerepasovane marine typu "nemec"(zkosene hrany), plechove oplasteni. byvaji dost velke(jak vyska, tak sirka) takze kdyz tam das rozumnou izolaci(treba 9cm ve dvou rastrech), tak si tam i stoupnes a budete mit vic mista.do zimy se to jeste da stihnout i kdyz budete makat jen o vikendech
    NYA
    NYA --- ---
    ROBINSON: si kup jakž takž dobrou marinu za 40 tis. a dodělej si ji sám.
    zateplení polystyrenem máš s dopomocí hotové za cca 2 týdny, když to budeš dělat sám (mně to tak dlou ho trvalo).
    pokud použiješ původní desky (většinou sololit), tak tě bude materiál stát cca 5 tis. pokud budeš kupovat desky na obložení, tak trochu víc - desky na stěny nandáš za 1 den.

    vybavení - no použiješ to co jsi měl v chatičce (sporák na propan butan), něco si spíchneš ze dřeva na míru do mariny ..
    nevim jestli tam chceš koupelnu, na to jestli máš peníze, si můžeš nechat tady pomoct od někoho z auditka, kdo to umí a rád si přivydělá.

    neboj se toho :)
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    ROBINSON: Já jsem mu kdysi psal. Cena je + 400 000,- Kč.
    ROBINSON
    ROBINSON --- ---
    KOOTCHA: a za kolik je prodává??působí na mě trošku kýčovitě...volal jsem na tenhle: http://auto.bazos.cz/inzerat/36279224/Mobilhaim-mobilheim-mobilni-dum.php paní říkala, že tam letošní zimu byla ale že museli pořídit kamna, že tím plynovým topením se to nedalo vytopit (a to byla zima mírná). Zamrzání vody řešili topným kabelem. Jinak je prej zateplená 10cm polystyrenu...ideální pro nás asi není nic:-) Blbý je, že to potřebujem vyřešit do letošní zimy..máme pronajatej pozemek na rok, kde je nezateplená dřevěná chatka..loni jsme tady zimu nějak překlepali, ale na takovou zimu letos nemusíme mít štěstí..majitel to zateplovat nechce.Maringotku nám na pozemek povolil, Je to levný..15000 na rok, je tady studna a elektrika. K dispozici máme tak max 120000 (nejlépe kolem 80000)...
    FEEX
    FEEX --- ---
    MAESTRO_007: a jeste sou hnusny :)
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    KOOTCHA: no krasou bych to zrovna nenazyvala :)
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    ROBINSON: kamarad si koupil zanovni mobilheim ktery jezdil po vystavach... koupil ho snad za 350k, bydli vnem spokojene ale s odstupem casu mi rikal ze je blbost to kupovat.... jak tady padlo.. musis ho cely zateplit, protoze vnasich podminkach se vtom prezit "spokojene" neda... ti halvne zamrza voda atd... takze dalsi investice.... plus dalsi velka nevyhoda je rozmisteni pokoju.. dva ze ctyr pokoju vubec nevyuzije smysluplne.. jsou hrozne malinke.. takze idealni by bylo vybourat to a udelat si to podle sebe.. ale do toho uz se ti nechce kdyz je to "nove"....

    samozrejme v urcitych pripadech ma ten mobilheim smysl a kdyz je dobra koupe tak proc ne... ale ostatni varianty jsou lepsi.. idkyz casove narocnejsi....
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Já teda nevim v jakejch relacích se pohybujou ty nový, ale v bejvalym zaměstnání jsem narazil na jednoho srdcaře, starýho metaláka, co vyrábí mariny z gruntu a byly strašně krásný. Když už je někdo ochotnej do toho pustit takový prachy, tak bych se ho možná i zeptal...
    Šnábl Eurookna
    http://www.snabl-eurookna.cz/maringotky.php
    PEEP
    PEEP --- ---
    ROBINSON: Vetsina jich je z druhe ruky dotazena z holandu, kde je davaji za odvoz (ty starsi), borci je tady umyjou, polepi nejvetsi prusery a prodaji za 80 000 a vys. Pruser je ze nemaji poradnou izolaci, protoze puvodne staly u more. Takze ten samy problem jak s marinou - vyhazet vsechno ven, udelat poradnou izolaci a znovu udelat interier. Daji se sehnat i zateplene ale ne za 80k spis pocitej dvojnasobek a vic...
    ROBINSON
    ROBINSON --- ---
    Ahoj, tak maringotku v Brandýse jsme nevybrali...měli jsme z toho v podstatě podobnej pocit jako smyslov...Jěšte jsme uvažovali o mobilheimu. Jen mě odrazuje trochu vzhled a ty velký okna kvůli úniku tepla. dají se najít i kolem 80000...Jaký názor máte na mobilheim??Díky
    MASOO
    MASOO --- ---
    myslim, ze je to jako s auty, kdyz to udelas blbe sam, muzes si za to sam, kdyz nekdo jinej, je to k vzteku, kor kdyz se to dovis, az kdyz ti tece na hlavu....
    ROBINSON
    ROBINSON --- ---
    Díky za názory a zkušenosti...zítra uvidíme...
    PETPET
    PETPET --- ---
    ROBINSON: Z vlastní zkušenosti vím, že kupovat "zateplenou" maringotku je sázka do loterie... Hlavně člověk nikdy neví, jak dobře nebo špatně je to udělané... A když se pak tyhle chyby projeví až v zimě, je to průšvih. My jsme si všechno nakonec udělali sami a i když to stálo trochu času a úsilí, tak to určitě stálo za to - máme jistotu, že v zimě nezmrzneme. A když náhodou něco nefunguje, tak jsme naštvaní jen sami na sebe. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam