• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    QYDO
    QYDO --- ---
    DARUMA: zalezi asi na izolaci, barve a vetrani ne?
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    MAESTRO_007: V plechu bude asi mnohem větší vedro než ve dřevě ne?
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    mozna bylo :) ....cena hodne vysoka... ale vypada to pekne :)

    Místo dřevostavby si pořídili komfortní maringotku se vším pohodlím - iDNES.cz
    http://bydleni.idnes.cz/...jako-letni-dum-0ya-/dum_osobnosti.aspx?c=A140704_112944_dum_osobnosti_rez
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    ahoj :)

    ...celou dobu jsem tak nejak vybiral hlavne z maringotek typu "orlican"
    http://www.yauto.cz/includes/img/inzerce/Prodam_dvouosou_maringotku_typ.jpg

    ale ted se mi objevila prilezistost koupit "nemeckou" nebo jak se jim rika... cena dobra, zachovala a hlavne 10km od mista kde ji chci mit...
    http://img6.hyperinzerce.cz/x-cz/inz/8796/8796803-prodam-fabricke-maringotky-dvouose-zarizene-5.jpg

    napadaji vas nejake konkretni vyhody/nevyhody techto dvou typu? okna a dvere stejne asi budu delat nove a vetsi (dvere asi ze zadu)... takze to zas tak velkou roli nahraje... ale treba oplechovani venkovni je problem v lete (vedro?) nebo vice zkosena strecha atd...

    diky
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    NE7RA: pěkná plechovka!
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    Prodám vojenskou maringotku delka 7 metru šiře 2.6m - Prostějov, prodám
    http://auto.bazos.cz/inzerat/38375248/Prodam-vojenskou-maringotku-delka-7-metru-sire-26m.php
    LAURA_P
    LAURA_P --- ---
    Ahoj, hledám pronájem maringotky (stojící na pozemku) v Praze. Nevíte o něčem? Díky :)
    TUKI
    TUKI --- ---
    Verkaufe Gartenhaus auf Rädern Super Günstig in Niedersachsen - Moringen | eBay Kleinanzeigen
    http://kleinanzeigen.ebay.de/...ge/verkaufe-gartenhaus-auf-raedern-super-guenstig/228128771-239-2792
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    GREGI: já bych uvažovala nad kořenovou čističkou, pokud máš svůj pozemek, který budeš využívat dlouhodobě. Pokud pronájem či dočasné místo, tak kadibába nebo kompostovací wc a na nádobí, mytí, praní šetrné ekoprostředky
    ZONKER
    ZONKER --- ---
    můžem jen doporučit.s manželkou žijeme takhle a už se asi nemužeme vrátit do cihel a betonu. i malýmu dvou a půl letýmu synovi dělám malý záchudek, učí se rychle a baví ho to sypat piliny. krasne to voní.
    chtěl jsem se zeptat jestli to mají i jiní lidé žijící v marine, že se pak nemužou dýchat v betonu, sadroši a vapnu. proste dřeo je nej, matroš. ale těším se i na slámu a hlínu z pozemku. jak bude tam.
    GREGI
    GREGI --- ---
    ZONKER: jo taky si nekdy rikam ze by se to dalo zvladnout takhle:) jen proste clovek ma zazity z nasi zapadni kultury ze musis mit odpad a velkou popelnici a obcas je tezky se od toho odpoutat;) taky hodne premyslim nad kompostovacim zachodem
    ZONKER
    ZONKER --- ---
    GREGI: A ještě mě napadlo k tomu. že pokud chodíte po pozemku bos a čůráte po něm, tak vám za čas vyrostou byliny a rostliny které vaše tělo potřebuje ,které mu chybí. stejně jako poválení v ústech semínko přes sázením.ala anastazie.
    ZONKER
    ZONKER --- ---
    GREGI: Jsme vegetariani, pijeme vlastni vodu z vrtu, a záchod řešíme po indicku. Byl jsem tam a naucil se ze odpad neni spravne slovo. My používáme zadarmo piliny z pily. Stačí odvádět moč pomocí 5litrového uříznutého barelu na kojeneckou vodu někam stranou my třeba používáme trnkovo, malinovo ostružinové pole. a tuhý odpad vynáším jednou cca ža 14dní na kompost a zahrabu. Mame vícero kompostů. takže je po dvou letech měním. mekdo moč i pije, takže odpod si myslím je špatné slovo.je to humus ze kterého při správné životosprávě nemuže být nic špoatného. všěe je jen o vnímání.mějte se.
    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    GREGI: tak muzes si udelat klasickou zumpu, kterou budes jednou za cas vyvazet, coz muze vyjit docela draho a pokavad budes bydlet v nejaky mega riti, tak s velkou pravdepodobnosti veskerej obsah skonci stejne nekde na poli. Dalsi variantou muze byt nadrz, do ktery budes davat bakterie (ty samy, co se davaj do cisticky) a pak to jednou za cas odcerpas nebo udelas prepad a jednou za cas zavolas fekal, kvuli tomu hutnejsimu. A nebo si muzes poridit klasickou cisticku, ktera je taky draha..
    GREGI
    GREGI --- ---
    jinak dva dotazy ktere me asi stale nejvic trapi (pokud se to resilo tak me plz odkazte, nejak sem nenasel) je topeni a odpad. Topeni nevim ktere stale, jestli el. plyn nebo tuha... idealne asi tuha v kombinaci s plynem nebo el.... jak je to fin. narocny topit z bomb v marine? je to realny? samozrejme v hodne dobre zatepleny... no a co odpad? z kuchyne, hazlu atd. chapu ze to de asi vypoustet nekam ven ale to mi neprijde moc idelani;) urcite tu budou lidi se zkusenostma:)
    GREGI
    GREGI --- ---
    HANZULE: moc moc dobry... taky si rikam ze postavit to od zakladu bude urcite nejlepsi a ve vysledku i nejlevnejsi...
    HANZULE: za hrubou stavbu bych ti rad zaplatil;) vnitrek uz bych si udelal... :)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    Simona a Petr (lidé žijící v přírodě mimo civilizaci)
    http://www.youtube.com/watch?v=4Y7cP7lOSnQ
    KIDDO
    KIDDO --- ---
    SMYSLOV: Ahoj, no teda, to je krása! Dlouho jsem o tobě nevěděla, nedávno jsem koupila maringotku a pídím se po informacích, jak zateplit - a koukám, že ty už v jedné bydlíš... My jsme koupili o Berouska - prodává jich víc kousek od Předboje. Z venku to zbrousil a přelakoval dost fušersky, dovezl na pozemek, cestou se vymlátily skoro všechny okna a tak nás čeká mrtě práce. Do zimy budeme rádi když vnitřek vyčistíme a vyměníme okna. Přes zimu dělat nemůžeme, není žádné zázemí a s ročním děckem se mi bivakovat v zimě moc nechce...
    ROBINSON
    ROBINSON --- ---
    Tak nejlepší byla tato (viz fotky). Jediná oplechovaná z boků a podle mne v docela dobrym stavu.Ale za 65 000..doprava v ceně. Ostatní měl tak kolem 35000, ale z venku dřevěný v dost špatnym stavu...



    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam