• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    PEEP: Jo? Za kolik si myslíš, že je možné pořídit dřevěný domek s terasou k celoročnímu obývání? Já jsem to zhruba počítal a díval se na ceny a vždy mi to vyšlo kolem 500k.
    PEEP
    PEEP --- ---
    MAESTRO_007: taky mam neco podobneho v planu - ale tohle uz je trochu moc, navic to jaksi postrada tu funkci mobility, ktera je hlavni plus maringotky. Chtel bych nejakou terasu, ktera by byla lehce odmontovatelna - ci sklapeci na stenu mariny pro pripad transportu
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    PEEP:
    DARUMA: tohle konkretne asi drahe docela bude... ale neco podobneho a mene nakladneho bych u mariny urcite chtel! tezce prakticke a vyuziti vyborne podle me...
    PEEP
    PEEP --- ---
    DARUMA: ne, cena pristavby je okolo 35k tj. jako cena mariny +- to uz se ti vyplati maly domek ze dreva s terasou. Tohle je podle me nesmysl - i kdyz pekny
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Máte někdo kolem mariny něco takového?
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    GESTO: Parádní kamna.
    TSOH
    TSOH --- ---
    GESTO: Jotul...neni o čem.. take jsem na ně slyšel jen chválu...
    (jenže Petry nikdo neukradne no...)
    GESTO
    GESTO --- ---
    z nove ziskany zkusenosti mohu doporucit tohle http://krbova-kamna.heureka.cz/jotul-f-602-n-gd/
    ja vim ze to na prvni pohled vypada jako nesmysl vzhledem k cene ale jsou to zatim asi nejlepsi kamna v kterejch jsem mel tu cest topit a diky tomu ze tam neni rost tak tam jsou rano zhavy uhliky i kdyz clovek netopi briketama
    a maj skvelou vyhrevnost i regulaci...
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    QNEDLEEQ: vim znam
    TSOH
    TSOH --- ---
    KATCHABABA: zkus ty silnostenný.... budes mit na chvili pokoj..
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    WASHO23: roury menim kazdy rok, doposud jsem nemela strisku na komine, myslim, ze to urychluje rozpad..
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    TYCZKA: ty má známej v autě a nemohl si je vynachválit. navíc je fakt super roman tyčka jak vidíš plamen přez to sklo :)
    KRALIK: a to jsem ten komín vloni skoro celej povyměňoval. chce to asi fakt ošetřenějnší roury a taky pošéfit aby se spodnější část zasouvala do tý nad ní aby se voda co po tom stejká nezatejkala dovnitř.
    KRALIK: s tou izolací bych příští léto nelenil být tebou pokud tam chceš v zimě hodně bydlet. u tebe bych řekl že to hafo ušetří a po ránu až vylezeš to taky oceníš. 10cm polyše všude a bude hej. sice sraní, ale zas při tý příležitosti můžeš vybourat kuch. linku a postavit pořádnou apod...

    jo a ty kamna nám občas taky kouřili ale jen když to nechtělo dobře táhnout. přinejhoršim ten tmel jak někdo řikal. a ta pořádná klapka tam asi taky udělá svoje. tyo vzpomínám jak jsem tam vždycky laboroval po roztopení klackem abych tu půlku co tam ještě byla nějak zavřel :D
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    MMMN: orlican je nizkej, se svejma 190 cm se tam nepostavim snad ani uprostred. slusovice tusim vyssi, presnou vysku nevim, hadam 210–220 cm a nemka ma (ted o vikendu jsem si to meril od hlavy ke stropu) 190 + 25 cm (v podlaze nemam zadnou izolaci), takze cca 215 cm. to zkoseni je uplne v pohode, u sten mas stejne nejakej nabytek apod.

    co se matrose tyce, je to jiny kus od kusu. videl jsem plechovou nemku, sololitovou nemku, palubkovou nemku, plechovyho orlicana, drevenyho orlicana... a vsechno, pokud je to dvouosy, bude mit 7–8 metru na dylku a 2,4 metru na sirku (max., takze uvnitr o fous min).

    nosnost nevim, ale dycky mas marinu vic ze dreva nez z kovu. takze az pujdes kupovat, stouravy sroubovak ssebou.
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    NYA: zalezi z jakeho uhlu se a to divas ( a nemyslim vyhled na ekektrarnu:)
    MMMN
    MMMN --- ---
    Cau vsichni, procet jsem si diskusi, a chci se zeptat:

    Ktera (dlouha 2osa) plechova maringotka ma nejlepsi vnitrni svetlou vysku od podlahy ke stropu?
    (a kolik to je ciselne?)

    Na pohled se mi nejvic libi zaoblenej Orlican (i kvuli snehu a mozna i stykani vody?),
    ale z fotek, kde stoji vedle sebe, mi prislo, jestli hranaty Slusovice nejsou uvnitr vyssi?
    (a to i oproti nejvyssimu mistu Orlicanu, o stranach nemluve)

    A co zkosenej Nemec?
    U toho mi teda ani neni jasny, jestli je plechovej, nebo ne. (Ale nektery asi jo?)

    Kdyz se rekne Orlican/Slusovice/Nemec, tak uz z toho automaticky plyne dylka (jaka pro ktery model?),
    nebo existuji v ramci tech jednotlivych typu ruzne dylky?

    Jaka je vnitrni nosna konstrukce plechovych maringotek?
    Je to vse jen kov, nebo je v tom drevena kostra?
    Zajima me to kvuli pozarni bezpecnosti,
    a doplnkove taky kvuli riziku skryte hniloby pri koupi.

    Diky.
    NYA
    NYA --- ---
    KATCHABABA: hm, z našeho kopce koukám na elektrárnu, tak mi ta moje brikoška přijde jako takový plivnutí do labe, žádnou výčitku vůči matce zemi z toho nemám :)

    PETPET: jj, cihly mám naskládané ze strany co je ke zdi, akumulujou teplo a zároveň chrání zeď před spálením. to je dobrej trik
    PETPET
    PETPET --- ---
    NYA: My jsme ještě pro posílení účinku obskládali kamna šamotovejma cihlama - můžu jenom doporučit! Ještě ráno jsou teplý a krásně hřejou, i když zatím topíme jen dřevem.
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    NYA: no delaji i nocni brikety, pravda, ze jsou drazsi, ale pres noc by mela urcite udrzet teplo, pokud k tomu mas adekvatne tesnici kamna, ono je to jedno s druhym pohodli/cena/ekologie. Ja uz si presne nepamatuju kolik to zralo, samozrejme rano nebylo takove vedro jako s uhlim, ale rozhodne jsme nemrzli... Mam za sebou i zimu se stavanim do nuly, zadna hitparada, ale co te nezabije to te posili. Ale to jsem topila jen drevem a byla lina v noci vstavat;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam