• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    QNEDLEEQ: blbe se zeptam, ale opravdu odpadni papir vseho druhu? nektery reklamni letaky a nebo krabicky od cigaret sami o sobe dost blbe hori a napusteny budou asi taky nejakejma chemkama....
    MASOO
    MASOO --- ---
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    PEEP: já teda chápu že berete "velkoměstský ceny" ,ale i tak se mi to zdá hrozně přestřelený . Za 500tis u nás seženeš obyvatelney barák a za 200tis. luxusní chatičku , novou ...hrozně se dá ušetřit na materiálu/ne ne-kvalitou ,ale původem a pak známý řemeslníci ...
    PEEP
    PEEP --- ---
    DARUMA: tak zalezi na velikosti domku a terasy, dalsi vec je izolace, pocet oken, ve velikosti toho co mas na obrazku kolem mariny dole by se to dalo zmaknout za 200k. Coz je cena velke renovovane "mega mariny" jako ma [ HANZULE @ lide z maringotek ]
    Dalsi vec je jak trebas s materialem - jestli pouzivas novy, nebo jedes ze zbytku, ze staveb ci bouracek, takhle dokazes srazit naklady dost podstatne...
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    PEEP: Jo? Za kolik si myslíš, že je možné pořídit dřevěný domek s terasou k celoročnímu obývání? Já jsem to zhruba počítal a díval se na ceny a vždy mi to vyšlo kolem 500k.
    PEEP
    PEEP --- ---
    MAESTRO_007: taky mam neco podobneho v planu - ale tohle uz je trochu moc, navic to jaksi postrada tu funkci mobility, ktera je hlavni plus maringotky. Chtel bych nejakou terasu, ktera by byla lehce odmontovatelna - ci sklapeci na stenu mariny pro pripad transportu
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    PEEP:
    DARUMA: tohle konkretne asi drahe docela bude... ale neco podobneho a mene nakladneho bych u mariny urcite chtel! tezce prakticke a vyuziti vyborne podle me...
    PEEP
    PEEP --- ---
    DARUMA: ne, cena pristavby je okolo 35k tj. jako cena mariny +- to uz se ti vyplati maly domek ze dreva s terasou. Tohle je podle me nesmysl - i kdyz pekny
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    Máte někdo kolem mariny něco takového?
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    GESTO: Parádní kamna.
    TSOH
    TSOH --- ---
    GESTO: Jotul...neni o čem.. take jsem na ně slyšel jen chválu...
    (jenže Petry nikdo neukradne no...)
    GESTO
    GESTO --- ---
    z nove ziskany zkusenosti mohu doporucit tohle http://krbova-kamna.heureka.cz/jotul-f-602-n-gd/
    ja vim ze to na prvni pohled vypada jako nesmysl vzhledem k cene ale jsou to zatim asi nejlepsi kamna v kterejch jsem mel tu cest topit a diky tomu ze tam neni rost tak tam jsou rano zhavy uhliky i kdyz clovek netopi briketama
    a maj skvelou vyhrevnost i regulaci...
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    QNEDLEEQ: vim znam
    TSOH
    TSOH --- ---
    KATCHABABA: zkus ty silnostenný.... budes mit na chvili pokoj..
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    WASHO23: roury menim kazdy rok, doposud jsem nemela strisku na komine, myslim, ze to urychluje rozpad..
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    TYCZKA: ty má známej v autě a nemohl si je vynachválit. navíc je fakt super roman tyčka jak vidíš plamen přez to sklo :)
    KRALIK: a to jsem ten komín vloni skoro celej povyměňoval. chce to asi fakt ošetřenějnší roury a taky pošéfit aby se spodnější část zasouvala do tý nad ní aby se voda co po tom stejká nezatejkala dovnitř.
    KRALIK: s tou izolací bych příští léto nelenil být tebou pokud tam chceš v zimě hodně bydlet. u tebe bych řekl že to hafo ušetří a po ránu až vylezeš to taky oceníš. 10cm polyše všude a bude hej. sice sraní, ale zas při tý příležitosti můžeš vybourat kuch. linku a postavit pořádnou apod...

    jo a ty kamna nám občas taky kouřili ale jen když to nechtělo dobře táhnout. přinejhoršim ten tmel jak někdo řikal. a ta pořádná klapka tam asi taky udělá svoje. tyo vzpomínám jak jsem tam vždycky laboroval po roztopení klackem abych tu půlku co tam ještě byla nějak zavřel :D
    DIXIE
    DIXIE --- ---
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    MMMN: orlican je nizkej, se svejma 190 cm se tam nepostavim snad ani uprostred. slusovice tusim vyssi, presnou vysku nevim, hadam 210–220 cm a nemka ma (ted o vikendu jsem si to meril od hlavy ke stropu) 190 + 25 cm (v podlaze nemam zadnou izolaci), takze cca 215 cm. to zkoseni je uplne v pohode, u sten mas stejne nejakej nabytek apod.

    co se matrose tyce, je to jiny kus od kusu. videl jsem plechovou nemku, sololitovou nemku, palubkovou nemku, plechovyho orlicana, drevenyho orlicana... a vsechno, pokud je to dvouosy, bude mit 7–8 metru na dylku a 2,4 metru na sirku (max., takze uvnitr o fous min).

    nosnost nevim, ale dycky mas marinu vic ze dreva nez z kovu. takze az pujdes kupovat, stouravy sroubovak ssebou.
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    NYA: zalezi z jakeho uhlu se a to divas ( a nemyslim vyhled na ekektrarnu:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam