• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    ALDEMIK: díky moc za nabídku, bych potřebovala spíš do podzima marínu, normálně na bydlení :)

    FEEX: jinak v ifě ještě ofiko bydlim, ale vypadá to, že se bude zas stěhovat o majitele dál... a hlavně bych ted potřebovala něco ještě o pár metrů většího :)
    FEEX
    FEEX --- ---
    TYCZKA: ty uz nejsi v ife?
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    TYCZKA: Máme značně vybydlený bydlík (malý obytný přívěs) bez STK a střešního okýnka. Kdybys ale chtěla, je ti k dispozici...

    (Teda předpokládám - je muže, já o něm nerozhoduju, ale myslím, že ho chtěl zrušit.)
    TYCZKA
    TYCZKA --- ---
    Náhodou nekdo takhle nemá na pujčení maringotku na jaro, léto, podzim? cca?

    Přemýšlím o možnostech a něco takovýho by se mi asi hodilo. Odtah bych si zařídila + bych dávala nějakej rozumnej nájem třeba...

    Kdyby jo, tak se mi ozvete do pošty, díky
    KCE
    KCE --- ---
    KATCHABABA: eh, pardon, lec tady tomu nikdo jinak nerekne.. tak oprava: ...v mem obytnem boxu... :)
    MARA1113
    MARA1113 --- ---
    ...jjjjj,už jsem se na ně taky díval....prolízám karavanový fora....
    QYDO
    QYDO --- ---
    MARA1113: tak rozhodne musis mit spis dostatek kvalitnich detektoru plynu
    MARA1113
    MARA1113 --- ---
    ...díky za odpovědi,děláme novou vestavbu,(skřín na autě)kuchyně je plánovaná na plyn a kamna tam už byli,jen se přesunou...ptám se jen pro klid duše:-),je nás o jednoho víc - dřív mě to bylo tak nějak jedno.....odizolovaná(mezivrstva ze stavební vaty),odvětraná schránka s přístupem z venku jasně.......strašil mě spíš únik plynu z uvolněných spojů během cesty a následný zatopení v kamnech.........
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    MARA1113: určitě v bezpečný vzdálenosti kterou píšou u každejch kamen pro jakýkoliv jiný věci v okolí + bych mezi to fláknul nějakou oplechovanou desku a spal bych s klidem..
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    KCE: Koče ty jsi z těch cest uplně už pofrancouzštěl :) Prej kamion :) V češtině to je fakt dost zavádějící :))

    MARA1113: Mám petry a na nich mám akorát velký hrnec s vodou (na nádobí a tak), na vaření mám přetryskovanou moru a bombu mám pod maringotkou... Pokud by jsi měl bombu v obytném autě, tak musí být odizolovaná od obytného prostoru s dvířkama ven a větráním... (nebo teda měla by - ovšem kolik lidí to tak má, že)
    KCE
    KCE --- ---
    ja mam kamna v kamionu primo naproti sporaku (bomba je pod sporakem pod "linkou"). pouzivam oboji jak je libo:)
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    MARA1113: hele asi je to OT ale my topime dřevem v malejch kamínkách...
    a vaříme na elektřině... vařič s troubou
    MARA1113
    MARA1113 --- ---
    .... dotaz na ty,co využívají v maringotce topení na tuhá paliva - používáte k vaření pouze kamna ? nebo i PB ?? ... zajímá mě to kvůli míře nebezpečnosti výbuchu nebo nutné vzdálenosti a odizolovanosti PB bomby (10kg) vůči rozpáleným kamnům - díky....
    LA_PIOVRA
    LA_PIOVRA --- ---
    MMMN: mam s tim zkusenosti.

    - strasne zalezi na tom, kde (v jeke obci, jak velike, jak exponovane..) to resis
    - pokud cekas, ze si koupis nekde mimo zastavenou/zastavitelnou cast obce nejaky pole/louku a zmenis ho rutinne na stavebni, tak je to naivni
    - 2 roky+ prace s nejistym vysledkem
    - opravdu to nefunguje tak, ze si koupis pole/louku a nekde v nich nekde udelas zmenou uzemniho planu 10x10 metru jakoze stavebni pozemek na barak
    -----------
    Baraky na samote, hajovny etc vznikly v dobe, kdy uzemni plan nebyl nebo to mohou ucelovy stavby k lesnimu/zemedelskymu funkcnimu vyuziti.

    Pokud touzis po nemovitostzi na samote a chces za ni dat co nejmin a udelat si ji podle svyho, koukni se po nejakym opustenym mlynu/hajovne/statku - klidne ruine, mas se tak sanci dostat ke stavebnimu pozuzemku mimo intravilan.
    MMMN
    MMMN --- ---
    KOOTCHA: No to ja bych prave nechtel - me laka spis samota, klid, cistej vzduch.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    ja myslim, ze s tim neni problem, pokud to navazuje na zastavenou plochu. ale to je jen domnenka.
    MMMN
    MMMN --- ---
    Ne uplne na tema maringotek (i kdyz, mozna jo, jestli se po jejich trvalym stani zacne vic uredne slapat),
    kdyz se tu natukly ty druhy pozemku:

    Jak velkej problem v praxi byva na treba 2 tisicich metrech ctverecnych louky ziskat zmenu uzemniho planu a zmenu treba 100 metru ctverecnych na stavebni pozemek?
    Na jednu stranu je uzemni plan hroznej strasak,
    na druhou stranu si rikam, ze smyslem uzemniho planu je to, aby nekdo z 15 tisic m2 louky nevybudoval novou obytnou ctvrt s desitkama baraku,
    a ze spousta lidi ma barak na samote u lesa nebo v lese, apod, tak to asi jit musi...
    Mate s tim nekdo praktickou zkusenost, jak to obvykle realne chodi?
    ZONKER
    ZONKER --- ---
    TAk třeba ja si dal marinu na pozemek a po pul roce se rozšířilo chko a ted teda stojím v chko. Ono neni chko jako chko:) beru pokud tam jsou nejaky vyznamný rostliny hnizdiště ptáku atd. nakonec stejne skrz chko povede obchvat silnice. která projde skrz.muj nazor je pokud mas v srdci žít s přírodou a neznecištovat, klidně si bud v chko.jenom tomu prospeješ.
    TSOH
    TSOH --- ---
    KOOTCHA: ale to máš na zahradě, která je v obci ne ? (pozemek v rámci zastavtelného uzemi obce). pokud by jsi si dal maringotku na louku (nebo trvaly travni porost tad) v CHKO mimo obec tak by se asi rychle nekdo ozval...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam