• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    MMMN
    MMMN --- ---
    R6ANDREW: Ono to je mnohdy dokonce tak, ze ten "design" je na ukor funkce.
    Takze to pak vlastne neni design, protoze design=navrh, a do ty profese spravne patri i ergonomie, aby to bylo prakticke a dobre se to pouzivalo,
    coz ale ty "dizajnovky" napric obory (od elektroniky, pres domaci potreby az po auta) obvykle nesplnuji.
    Obvykle se rekne "dizajnovka" a mysli se tim "autor se zhulil a nakreslil to prvni, co ho napadlo", coz uplne shazuje skutecnej design jako obor.
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    PEEP: jakmile je kdekoli napsano "design" tak automaticky ignoruji, pac ocekavam mimo peknych veci hlavne premrstenou cenu. toto je presny potvrzeni.
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    PEEP: Tuhle beru jako vzor pro prestavbu nasi, chci udelat stejnou dispozici. Cena je ulet.
    PEEP
    PEEP --- ---
    narazil jsem na jednu designovku - provedeni pekne, o mobilite by se dalo polemizovat ale ta cena!!!OMG! mega bez dane...
    src: http://miramari.cz/new/maringotka


    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    cena mi příjde až moc na to co nabízí, ale i tak posílám...
    Prodáváme maringotku, uvnitř jsou již naistalovány kamínka, - Sbazar.cz
    http://www.sbazar.cz/...ko/detail/11559521-prodavame-maringotku-uvnitr-jsou-jiz-naistalovany-kaminka
    SAMAN006
    SAMAN006 --- ---
    Včera dovezená na pozemek. Drama bylo ji dostat přes příjezdovou bránu, naštěstí byl naviják se kterým se vycukal sloupek, když se o něj maringotka opřela. Teď hurá do rekonstrukce, jsem zvědavej, jaký překvapení přijde po té co vyrubu vnitřní umakartové obložení. Pokud by jste byl někdo ochotný pozvat mě na exkurzi a podělit se od zkušenosti při opravě, moc rád dorazím.

    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    pěkná ne?
    Prodám maringotku o rozměrech 2,5m x 5,9m. - Sbazar.cz
    http://www.sbazar.cz/rybiz.martin/detail/11442014-prodam-maringotku-o-rozmerech-25m-x-59m
    CAFFETITO
    CAFFETITO --- ---
    OK, dobře, tak dík.
    KLOUCZEK
    KLOUCZEK --- ---
    CAFFETITO: mimo zastavitelný území se smí umisťovat pouze stavby pro zemědělství, lesnictví, myslivost, vodní hospodářství a ochranu přírody. Takže nazývat to včelnicí...do 25 m2 nemusí být opravdu žádný papír
    CAFFETITO
    CAFFETITO --- ---
    @washo Ano, na stavebním pozemku můžu mít cokoliv, já mám louku - na tý se samozřejmě nic stavět nesmí, ani maringotka. blablababla:)
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    vůbec nechápu že jsi na sebe upozorňovala nebo to nějak řešila. prostě to tam zaparkuj a je to. konec konců stavební povolení nepotřebuješ ani na stavbu do 25m čtverečních s max jednim nadzemnim podlažim, ...... blablabla řešilo se to tady a v malejch obydlích už xkrát, nebude těžký to vyfiltrovat.

    to s tim vyjádřenim mi přijde extrémně směšný - jako kdybys potřebovala razítko na kůlnu na dříví... :D
    CAFFETITO
    CAFFETITO --- ---
    @Psanec: No, s tim parkovanim je to trochu složitější, pokud to bude sloužit jako sklad na nástavky, pak je to stavba, ať to má kola nebo nemá . Co je stavba nebo ne určuje její účel a ne to, jak to vypadá, bohužel. Pozemek je na hranici CHKO, ale není v žádném režimu ochrany. A maringotku tam samozřejmě najdou myslivci hned, co to tam dáme, rozhodně to nepůjde schovat, takže to tam chci mít postavené legálně. Včely chceme rozšiřovat a bez nějakého přístřešku to prostě nepůjde. Takže pokud někdo máte tipy, co kam napsat a jaký papír kam přiložit, budu jen ráda. Jinak na stavebním úřadě byli celkem otevření, jen ne uplně konkrétní...
    PSANEC
    PSANEC --- ---
    Ahoj,nevím jak ostatní,ale já chápu legislativu tak,že pokud si postavíš někam maringotku tak ji tam jen parkuješ,takže bych na sebe chozením po úřadech vůbec neupozorňoval,jen je to zbytečně dráždí a pokud tam není CHKO nebo tam neprochází bio koridor(pokud tam už máš včely tak určitě ne).Maringotka není stavba,ale přívěsné vozidlo takže jen parkuješ na svém pozemku(pokud nesundáš kola)to by potom byla pro ouřadu nepovolená stavba.Hlavně nikomu neříkej o nějakým spaní (nebo dokonce bydlení).
    CAFFETITO
    CAFFETITO --- ---
    Ahoj, máte někdo zkušenost s jednáním s úřady ohledně umístění mariny na nestavebním pozemku? Budem jí mít u včel (tj. hospodářská stavba) a měla by sloužit spíš jako sklad, případně si tam zalézt, když prší nebo přespat, když člověk potřebuje od rána makat na včelnici. Na stavebním úřadě mi řekli, že potřebuju vyjádření obce a odboru životního prostředí. Jsou na to nějaké speciální dokumenty nebo vzory? Jediný tiskopis, který jsem našla, je žádost o rozhodnutí umístění stavby, ke kterému se ty dvě předchozí vyjádření připojí jako příloha. Uvítám, když mi to tu někdo polopaticky vysvětí. Na černo to tam stavět nechci. Díky...
    JOHY
    JOHY --- ---
    Pro mě je z toho všeho cíiti, že je tam otec i v momentech, kdy tam děti jakoby sami
    mluví na kameru. je to dost brutální autokrat....nějak se mu "idylická" výchova zvrhla. děti jsou silně nadaný, ale nepříliš samostatný.
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    TSOH: myslim že (ohledně ZŠ) stačí prostě zajistit náhradní výuku a to se právě ověřuje tak že dítě jednou za čas dojde do školy na přezkoušení (Já takhle už kdysi jednoho vrstevníka co to tak dělal měl) popř. když tě někdo napráská na sociálku tak na to ještě dohlíží nějaká úřednice. ale jsem na mobilu a nemám na to to na něm googlit :)
    TSOH
    TSOH --- ---
    WASHO23: ja jsem z toho pochopil, ze pokud maji rodice sve deti ucit doma tak musí být pro toto pedagogicky vzdělaní... pokud jejich deti nedostudujou tak nebudou moci ucit zase sve deti... ale mozna jem to pochopil spatne.
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    TSOH: proč by nebyli schopný a proč by museli do školy? mění se legislativa neboco? vždyť i v tom rozhovoru o tom mluvěj - na základku nemusíš když jseš schopnej vyučovat doma což prokážeš jednou za čas přezkoušenim na který dojdeš a na střední nemusíš když trávíš většinu roku v zahraničí
    TSOH
    TSOH --- ---
    TSOH: děti tam říkají, že by své děti chtěli vychovávat stejně... v tom bude docela problém neboť svým dětem nebudou schopni dát stejný styl výuky... a děti budou muset tedy asi chodit do školy... a jen 2 měsíce v roce volna :(
    HAKIM
    HAKIM --- ---
    TSOH: Ta fimalřka je kouzelná a tak nechápu, proč si zrovna vypíchnou takovýhle titulek ... Tomu říkám předpojatá media :-(
    HAKIM
    HAKIM --- ---
    SMYSLOV: Slyntám na ty obrázky ... Nejsou nějaké poblíž ČR ???
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam