• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    zdary. ma nekdo pojeti jak tezka je asi "ta nejmensi maringotka"? prej je drevena (takze by to nemela byt ta kovova :) ) a ma tri metry na delku (mozna 4?) nikde nejsou zadne specifikace k nalezeni. jestli se to vleze na podval a jak tezka pak bude tazena souprava.. diky
    CUKI
    CUKI --- ---
    ADELA_INA: pronájem je s marinou dost na prd, konkrétně od této instituce. U nich byl problém i s objektek, který jsem já na jejich pozemku vlastnil. Naštěstí se mi pak podařilo pozemek (sic draho) koupit.
    Jiná věc je kdyby to byl pozemek na kterém jde tato stavba (marina) umístit. Pokusil bych se spíš najít nějakou soukromou osobu. Soukromník bude mít z pronájmu peníze a bude rád že tam budeš. Když mu dáš alespoň litr měsíčně za nějakej rozumnej flek, tak se bude snažit sám.
    ADELA_INA
    ADELA_INA --- ---
    http://obecokna.cz/wp-content/uploads/Nabidka_pozemku_k_pronajmu.pdf
    dotaz...řekněme, že mám k dispozici takovýhle přehled pozemků v lokalitě, která mě zajímá...jaký je postup? Podání žádosti na obec? - nebo jsou v tom jiné fígle, jiné záludnosti... máte s tím někdo zkušenost?
    CUKI
    CUKI --- ---
    DARUMA: to je dost těžký odpovědět, záleží na představách co od toho kdo chce. Jde o to si uvědomit co vlastně za tu cenu staré mariny dostanu? V podstatě v 90% jen obvodový plášť v nevalném stavu s pěkným lakem. Ale za to naprosto nevhodným k zaizolování a rekonstrukci. Tedy cena pláště-obálky jako takového může vyjít na 10k Kč. Větší cenu to nemá. To že mě by stavba pláště stála mnohem více je věc mých preferencí. Spal jsem v několika marinách v zimě i v létě a byla to hrůza. Jedna byla zaizolovaná za asi 80k Kč od kamaráda za dobrou cenu. Vypadala fakt pěkně, ale spát v tom bylo utrpení. Spát jsem tam šel večer když byla vevnitř teplota tak 40°C, takže jsem ani pořádně neusnul a k ránu tam mrzlo. Zkušenosti z léta byli ještě horší. Ty nejlevnější na tom byly ještě hůř.

    Za 100 až 200k Kč se už dá mluvit o nějakém komfortu, kde uživatel není otrokem mariny. Hodně cenu navýší třeba solární ohřev vody a bateriový systém.

    Problém rekostrukce staré mariny je radikální zmenšení prostoru dodatečným zaizolováním. mariny se dělají zbytečně úzké místo 255cm jen 236cm. těch 20 čísel je propastný rozdíl pokud zaizoluju alespoň trochu novou konstrukci zbude mi vevnitř šířka cca 225cm pokud to budu chtít zaizolovat starou zbude mi cca 170cm A to je markantní rozdíl. To bude jen taková dlouhá chodba. Těžko budu řešit prostupy na střechu na upevnění solárů a podobně... Stejně tak výška 205cm je dost na prd. Rozdíl vnitřního prostoru při 10m délky: 35m3 ku 52m2 je propastný...
    DARUMA
    DARUMA --- ---
    CUKI: Můžeš sem hodit nějaká konkrétní čísla (výdaje) maringotka ver malá stavba?
    CUKI
    CUKI --- ---
    WASHO23: za nákladákem jako legální? Kdysi jsem si chtěl jednu marinu pořídit a nikdo mi ji nechtěl bez papírů odvézt a nebo jen na podvalníku asi 20K Kč cca 350Km. Prošel jsem jich celkem dost.
    Pokud byli z blízka tak to byla z venku pěkně vypadající ruina. Když jsem sečetl cenu na zaizolování a nejnutnější opravy byšla by mě stavba nové mnohem levněji. Chtěl jsem ji k celoročnímu využívání, takže nároky jsem měl větší. Chtěl jsem 10cm kvalitní souvislé izolace a trojskla nebo alespoň dvojskla. Dveře a okna alespoň trochu bezpečná proti násilnému vniknutí. Chtěl jsem 12/24V rozvody kvalitní výkoná led světla na soláry, (24V na NTB pro jednoduší usměrnění na 18-19V). Rozvod vody a solární predohřev.

    No a prostor taky dle svých představ. Takže co s té koupené maringotky nakonec zůstane? rozvrzaná schnilá kostra?

    Uznávám, že bych si to dělal sám stavím a specializuji se na dřevěné kvalitně zaizolované nízkorozpočtové mikrodomy a absolutní využití prostoru uvnitř, ale myslím, že i se započtením mé práce jsem schopen to udělat levněji než rekonstrukce staré mariny. Ten komfort bude ale nepoměrně vyšší...
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    CUKI: "Takže když si to necháš postavit vyjde to levnějc" tak to bych se hodně hádal... samozřejmě že jsou i takový kusy, který je nesmysl zachraňovat, pokud člověk nebydlí v dílně s potřebnejma skillz a vybavením, ale všeobecně je to co jsi napsal imho blbost..
    stejně jako že bez kol se líp stěhuje páč potřebuješ "jenom" mechanickou ruku... si zkus zjistit kolik stojí auto s dostatečně silnou mechanickou rukou a kolik odtahovka.

    ( navíc jsou jisté metódy jak marínu bez papírů odtáhnout za náklaďákem )
    ZELCA
    ZELCA --- ---
    CUKI: z kraje prahy a bydleni u krizovatky vim, ze se obcas mariny bez not prevazeji i tady jenom pro info
    GESTO
    GESTO --- ---
    CUKI: typek mne prevazel Tatrou Karosu co nemela STK takze ilegal a velice blizko u prahy (horomerice) a proslo to :) to jentak nato tvoje ani nahodou..
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOCOURR: no mariny o se prodávaj jsou stejně zralý na rekonstrukci. Navíc si to mužeš udělat po svym. Takže když si to necháš postavit vyjde to levnějc. Bez kol neznamená na pevno, naopak se to bude stěhovat lépe, protože nepotřebuješ podvalník, ale jen auto s rukou...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    Tak budu to mít na pozemku dohromady cca 4500-5000 m2, na vlastní stavbu nemám čas a ani chuť, raději volný čas věnuju zahradě nebo výstavbě rybníka - to už jsem dělal 2x a vím jak na to, u stavby domečku (ať už na kolech nebo ne) bych 2/3 času strávil přemejšlením, abych něco neposral nebo si zbytečně nezkomlikoval navazující práce, navíc marina jde pak případně lépe prodat, kdybych potřeboval větší (třeba v budoucnu i na to trvalé bydlení) nebo se rozhodl si tam přeci jen něco postavit...
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOCOURR: tak pak tam nemusiš mít marinu ale rovnou neco postavit. Vijde to levnějc a bude to mnohem jednodušší.
    Nejsi úplně běžný uživatel mariny. Většina lidí v této diskusi chce v marině bydlet a koupí si pouze louku o rozloze cca maximálně několik tisíc metrů...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    CUKI: Tak jako v zásadě souhlas, lidi jsou zavistiví až to není pěkný, naštěstí od Prahy to mám daleko a kolem Prahy bych nad podobným postupem ani neuvažoval, ono to nakonec jako hospodářský stavení hlásit asi budu, protože příští rok plánuju začít se včelařením (i když jen pár včelstev) a potřebuju ty věci k tomu někde uložit. Já tu marinu stejně nebudu mít na trvalý bydlení, ale pouze jako víkendovou základnu pro péči o zahradu, les, rybníky a příští rok snad ty včely...navíc až teť mi došlo, že na vedlejším pozemku, který patří tátovi je v katastru zavedené hospodářské stavení 14m2 i když už tam dobrých 35 let nic nestojí...takže defakto nic řešit nemusím, šoupnu to tátovi na pozemek a v katastru už to zavedený mám :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOCOURR: On je problém v tom, že závist by se v Čechách dala krájet. Někteří lidé z nejbližší vesnice tě pro tvůj bezstarostný život nebudou mít příliš v lásce. Takže se ti o nějaké ty starosti postarají...
    Odstěhovat maringotku o pozemek vedle není řešení. Nehledě na to, že předpokládám že budeš mít maringotku někde blízko vodoteče, nebo dokonce studny. Takovýhle věci se stěhujou už hůř. Vím o desítkách nuceně vystěhovaných maringotkách a jiných podobných stavbách. A ty co ještě vystěhované nejsou většinou chrání fakt, že na úřadech neznají zákony a žijí v domnění, že to je na kolech a tak to není stavba. To za chvíli už ale platit nebude. Podle mě je lepší cesta nahlásit maringotku nebo stavbu jako nutnou stavbu pro hospodaření s pozemkem. Z toho důvodu padá lesní pozemek protože ta stavba by musela bejt přístupná lesníkům. U louky by se to na to uhrát dalo. Tedy nějakým šikovným způsobem projít územním plánováním a pak už je to v cajku. Hrát od začátku mrtvýho brouka není řešení, alespoň ne v blízkosti větších měst. Pokud se budeš mít marinu na louce někde v lokalitě bez práce, tak se o tebe zajímat asi nebudou. ale tohle pro většinu z nás není řešení. Stejně tak jako znám desítky nedobrovolně vystěhovaných maringotek, tak znám možná ještě mnohem víc lidí, co se z těchto opuštěných míst vrátili zpátky do měst a to dobrovolně...

    Je to všecho tak nějak spojené se vším. Pokud budeš po silnici stěhovat marinu bez papírů v nějaký horní dolní, asi si toho nikdo ani nevšimne, protože ten traktor co ti jí bude stěhovat na TP nebyl dobrých deset let. Kolem prahy by ti to neprošlo ani náhodou.
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    KOOTCHA: Já povolení taky nijak neřeším, pokud s tím bude mít někdo problém, tak to řešit budu až ten problém nastane, pořád je to na kolech a pokud podá někdo stížnost, že to mám na pozemku nelegálně, tak to jednoduše přetáhnu na vedlejší pozemek, atd. (výhoda vlastnit několik menších pozemků vedle sebe)
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOOTCHA: někde postavíš pětipatrovej barák a taky s tim nikdo nebude mít problém, ale obecně to jsou spíše vyjímky. Pokud do něčeho vrazim prachy taky chci mít alespon nějakou jistotu že to nebudu dělat zbytečně...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    hele ja tomu moc jako nerozumim, ale to fakt vsichni resite doklady a povoleni? ja teda par lidi s marinama znam, ale nikdo nikdy takovy veci neresil. ja si svoji marinu odtahl tatrou 30km na cerno s dodatecnejma svetlama a stoji mi tam 2 roky bez problemu. baby na stavebnim urade o tom vedi, pac jsem s nima v cilym kontaktu a nikdo mi nic nerekl. zas bych to asi nedramatizoval...
    KOCOURR
    KOCOURR --- ---
    PEEP: hele papíry jsem s ním neřešil, nemám v úmyslu s tím nikde jezdit, transfer ještě budem diskutovat, ale nestaví takovou věc poprvé, tak nějakéj systém mít musí, cenu budeme terve řešit v závislosti na tom, co tam budu všechno chtít mít. Stránky má jedině tyhle http://vcelarstvikoblizek.cz/ ale tam toho k těm stavbám moc nevykoukáš, spíš řešit individuálně emailem.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MMMN: maringotka je z pohledu stavebniho zákona stavba jako každá jiná. Je v celku jedno že je na kolech. Budeš muset projít UPI. Takže pokud ti tam nepovolí stavět něco podobného na základech, nepovolí ti tam ani tu maringotku.
    Maringotka v dnešní době až na pár vyjímek v naší zemi ztrácí smysl. Protože aby směla na silnice budeš potřebovat papíry že je způsobilá provozu na silnici. Což ti nikdo kdo ti to bude stavět nedá. Stějně to budeš muset prsknout na podvalník a tím se celé stěhování neuvěřitelně prodraží a zkomplikuje. Pokud to samé postavíš bez kol tak aby se to dalo zvednout na auto s rukou. Bude to vše mnohem levnější a jednodušší.
    SUBHAM
    SUBHAM --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam