• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    JOHY
    JOHY --- ---
    MMMN: co jsem mluvil s režisérkoum, tak ještě u mlčocha vystřihávalam, aby vypadal méně despoticky. u všech výpovědí dětí byl vždy za kamerou ...
    JOHY
    JOHY --- ---
    CUKI: Protože je to reportáž, ne film,...
    MMMN
    MMMN --- ---
    CUKI: Je fakt, ze tohle vypada uplne jinak.
    Dokonce i ten Prokop tam mluvi mnohem souvislejs.

    Tak bud doslo k nejakmu negativnimu vyvoji,
    nebo je autorka toho posledniho dokumentu fakt manipulatorka.

    V clanku se pise, ze tchyni v nepritomnosti rodiny pozvala reziserka.
    Pokud to tak je, tak je to tezky selhani autorky.
    Ale do precteni toho clanku jsem to chapal tak, ze tchyne prijela nahodou.
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    JOHY: promiň , před půl rokem jsem "stále spolu" neviděl ;) jen těch pár reportů o nich ...
    CUKI
    CUKI --- ---
    tady:
    maringotka
    https://www.youtube.com/watch?v=sunSYsnKdXQ

    a tady:
    Simona a Petr (lidé žijící v přírodě mimo civilizaci)
    https://www.youtube.com/watch?v=4Y7cP7lOSnQ&feature=youtu.be

    to vypadá zase v úplně jiném světle
    JOHY
    JOHY --- ---
    Uf,a kdyz jsem tady pred pulrokem po premiere hazel na stale spolu hejt,tak jsem dostal skoro od vsech za usi...
    TSOH
    TSOH --- ---
    SMYSLOV: rozumně psáno...
    ----
    rodinku jsem před lety potkal a měl možnost s nimi komunikobvat a přišli mi fajn... nyni se přiznám, že jsem na vážkách... pokud vyjde čas, zkusim v letě za nima zajet na kus řeči a uvidim... udělat si nazor v realu... zvědavej jsem dost...
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    SMYSLOV: jo no po skouknutí těch dvou videí co tam jsou to vypadá taky hoooodně jinak. možná je to opravdu z velký části tim že je to jenom debilně natočený. teď jsem z toho v rozpacích. jak může natáčení tý samý rodiny různejma lidma vypadat úplně jinak je fakt překvapivý
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    no tywe - přesně jak řiká FEEX. nesebekritickej manipulátor/diktátor. třeba ten Kašpar fakt vypadá jako zlomená osobnost jak tu někdo podotknul. koktá a neumí se vyjadřovat, působí naprosto odevzdaně svému osudu - což je zdá se být loajální zaměstnanec svého profesionálního otce...
    pohled tý Dorotky když poprvý v tom dokumentu odjedou do španělska je fakt hooooodně výmluvnej!!!
    ta btw vypadá dost nešťastně.. bych se nedivil kdyby jí toho jejího týpka domluvil taky pan otec...
    LITTLEPUNKK: podle mě pan otec na všechno velice tvrdě dohlížel aby se ani náhodou nenatočilo něco o čem by nevěděl.

    každopádně neschopnost se samostatně slovně vyjádřit (jakákoliv prezentace) je u všech těch dětí (až na toho Prokopa kterej tam snad jedinej dal dohromady kloudnou větu před kamerou) do nebe volající. u jakýkoliv otázky je vidět že se bojej cokoliv říct aby je za to pak fotr nezrubal. jsou jeho drilem a "absolutní nezpochybnitelnou pravdou" tak zblblý že podle mě ztrácej jakejkoliv vlastní úsudek
    FEEX
    FEEX --- ---
    Me teda prisel jako despotickej zm..d. Co znicil nekolik deti. Dospely synove tam pred nim koktaj, on dohlizi co do kamery odpovi. Vsem vklada svoje interpretace, aniz by jim nechal prostor pro vlastni nazor, ostatne i kdyz se tam sam nekoho na neco pta, jednim dechem si sam odpovida...a prinejhorsim ti zakonci "delej nez ti jednu placnu" za me hodne spatne...
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    TSOH: geniální! dík
    WASHO23
    WASHO23 --- ---
    je to video ke shlédnutí i na jiné stránce? první že to nejde přehrát mimo čr kvůli poplatkům a i po nainstalování appky na obejití proxy, se mi video nekonečně načítá a nikdy nezačne. fakt bych to chtěl vidět. dík
    CUKI
    CUKI --- ---
    LITTLEPUNKK: Mě tedy naopak zaujala kamera, ano moc jsem se z toho nedozvěděl, ale asi to vidím taky jako možnost "zobrazení" autorova pohledu
    LITTLEPUNKK
    LITTLEPUNKK --- ---
    ...dle mě to bylo i dost špatně natočení , ve smyslu toho že prostor měli dostat i ostatní členové rodiny a ne jen otec . Více se mohlo rozvést to jejich živobytí , zahrada,život v zahraničí , recyklace ....To že se děti styděli před kamerou by mě nepřišlo ani tak divný ,když žijou v takový izolaci ...

    Sám jsem viděl a další "dokumenty" o nich takže jsem si dal nějaký věci do souvislosti ,ale kdybych viděl jen "stále spolu" byl bych ještě víc rozpačitější než teď :) dle mě zklamal dost dokumentarista , mohlo to být natočený o dost líp .Myslel jsem že to točila Třeštíková ,ale asi ne že ....
    CUKI
    CUKI --- ---
    MMMN: Naprosto s tebou souhlasím, dokument jsem viděl úplnou náhodou o den dřív, než byl ten příspěvek. Naprosto jsem se zhrozil co je to za člověka a jaký jsou ty jejich děti (i žena) osoby bez osobnosti. Takový roboti.
    Pokud někdo odsuzuje systém, neměl by ho na druhou stranu zneužívat!
    Osobně se snažím co nejvíce vymanit ze systému, ale zároveň po něm nic nechci a pokud ano, tak se snažím kooperovat, tak abych podpořil co nejvíc těch dobrej věcí na něm.
    Za další můj syn je vychováván, tak aby si uměl a mohl vybrat jak bude chtít žít. Aby byl samostatný a nezávislý. To jakou cestou půjde není moje věc. Jeho děti jsou ale jak ovce.
    MMMN
    MMMN --- ---
    TSOH: Díky za odkaz. Na ten dokument jsem se těšil, a musím říct, že z jeho zhlédnutí jsem docela rozpačitej. No... že mě Mlčoch zklamal.

    K dříve známému rozporu, že pohrdá systémem (což respektuju a v mnoha ohledech chápu), ale současně od systému vyžaduje dávky; a že žijou jakoby přírodně, ale přitom si ani tu švestku nezasaděj, což by nebyla až taková práce, a choděj švestky krást na cizí stromy,

    se teď přidalo to, že mi přijde, že je přehnaně autoritářskej, a neviděl jsem tam jediný dítě, který by umělo mluvit. Žádný dítě ze sebe v celým filmu nevydalo kloudnou větu. Ani ve škole, ani jinde. Pokud to není útok režisérky při střihu, tak ty děti prostě neuměj mluvit. Přitom ani jeden z rodičů není tichej introvert, že by to mělo být jejich přirozený chování. Spíš mi přijde, jako by se doma ani nedostali ke slovu.
    A jeden z těch dvou nejstarších synů působí vysloveně duševně zlomeným nebo rozloženým dojmem, jakoby neměl vlastní osobnost.
    A z ukázky známý citát "ta jeho výchova je profesionální" se ukázal být pronesen v otcově přítomnosti, kdy bylo z ostatních pasáží zjevné, že otec ten rozhovor dost vede.
    A v té otcově přítomnnosti to byl nejsouvislejíší projev.
    Jinak ty děti prostě nemluví. Že by si neměly s kým povídat, to asi nehrozí, když jich doma bylo 11, pak ještě plus zeťák. Přitom u videa nehnijou, knížky maj, tak by měly mluvit normálně. Spíš mi přijde, že ani nemaj vlastní názory. Nejhezčí vysvětlení by bylo, že si doma tak rozuměj, že nemusej mezi sebou tolik mluvit / maj něco jako svůj dialekt, což by sice zmírňovalo moje podezření, že se jich nikdo neptá na jejich názory, ale stejně by to byl výchovnej fail z hlediska jejich uplatnění ve společnosti.
    Navíc, pokud Mlčoch argumentuje tím, že je výrobce skvělejch občanů, tak bych čekal, že ty lidi jsou pak schopný nějak ve společnosti fungovat a něco pro ni dělat. Pokud si chtěj žít ve svý kolonii, tak klidně taky můžou, ale pak zas nemaj po státu vymáhat peníze a po sousedech ovoce.

    -------
    Ač nejsem ten typ, co by se hned bál á la "co na to řeknou, to nemůžeš, co by si o nás pomysleli"
    a jsem zvyklej si vše dělat po svým a neřešit, co je in a co hezky naoko vypadá, protože upřednostňuju to, jaký to je ve skutečnosti;
    tak teď po odvysílání tohodle dokumentu se skoro až bojím, že tím svým stylem života, kdy on šéfuje úplně všemu a děti nesmí mít názor a nepotřebují/neumějí mluvit, a přehnaně esteticky to tam taky nevypadá,
    Mlčoch udělal ostudu všem, kdo z nějakýho důvodu chtěj mít někde nějakou maringotku nebo něco podobnýho.

    A jelikož jsem pořád ve stádiu shánění pozemku, a v posledních týdnech to začalo vypadat nadějně alespoň s pronájmem, když ke koupi jsem nic dle svých náročných požadavků nesehnal,
    tak teď se, tímhle způsobem snad poprvé ve svém životě, bojím, že pronajímatelé na základě toho dokumentu cuknou, pokud si budou myslet, že tohle je reprezentativní případ člověka, kterej chce někde obývat něco s kolama trvale postaveného na jednom místě.
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    TSOH: Dík,to se dalo čekat...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam