• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    FEEX
    FEEX --- ---
    BENDA23: když je vidět skrz achces dávat nasakavou vatu, nebylo by lepší ještě dát fólií mezi izolaci a vnější plášť?
    BENDA23
    BENDA23 --- ---
    Ahoj, budu zateplovat marínu, viděl jsem toho už spoustu. Ale přesto: Nějaký tipy?

    Představa: zespodu se pokusím narvat polystyrén, stěny a strop = min. vata, parotěsku dám na vnější stranu izolace (Pravda, viděl jsem i bez parotěsky). Vnitřní obložení = tenká překližka. Nechci zmenšovat už tak malej vnitřní prostor, proto dám jen 5cm, což je hloubka trámků. Jasně, je to málo.

    Marína je z vnějšku obložená takovejma těma svislejma palubkama tenkejma. Občas je mezitim vidět skrz. Čim to mám zatmelit, nebo vyplnit. Myslim si, že běžnej tmel určitě vypraská.

    A samozřejmě venkovní obložení napustim nějakým přípravkem proti hmyzu a tak.

    Foto s postupem prací sem poté dodám, aby to pomohlo i ostatním.

    Díky.
    TSOH
    TSOH --- ---
    BUSSMAN: nemáš nějaké nové fotky te Tve nadhery ? zatim asi nejhezci co jsem zde videl...
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    KOOTCHA:styl wole? -jasně!
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    HEJSEK23: To je teda styl, tyvole :)
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    R6ANDREW: to miluju....

    pro pobaveni jedna varianta jak si ohrat poranu caj
    R6ANDREW
    R6ANDREW --- ---
    HEJSEK23: dohodou neasi
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    NE7RA: za kolik?
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Když tu koukám na ty konstrukce a izolace.
    Jaká je ideální skladba u maringotky, aby to mělo smysl s ohledem na konstrukční a tepelně-izolační vlastnosti?
    CUKI
    CUKI --- ---
    PISTA1: Já z toho potřeboval udělat kruh a nic jinýho jsem na stavbě neměl :-)
    Kytarová struna jaká :-)
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    CUKI: měděnej drát je špatná volba, dobře funguje kytarová struna. Zdroj sem použil ze starýho PC a proud sem reguloval žárovkou z auta ;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    JINDRICH: pěkná práce. A co to bylo za odporovej drát? Byl napojen na přímo nebo přes trafo? Případně jaký? Já řezal přes 24V trafo měděnym drátem výřezy na odpadní a jiné potrubí a u větších průřezů už i tak byl problém s výkonem ...:-(
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    QYDO: mam.. :)
    CUKI: jo, nakonec to tak dopadlo (levnej material, holt casto obnasi praci navic), nadelil jsem tech 12cm na podelné krajíce 4cm, 4,5 cm - rezacka 1 - horizontalni:

    Pak jsem z desek spravnych tloustek pokracoval vykrajováním obdelniků do nosné konstrukce (prvni vrstva) ci jednoduzsich pasu do druhe vrstvy - rezacka 2 - uhlova:

    Jeste mi chybela rezacka vertikalni, ale nejak naprasaka sem ty vertikalni rezi napunkoval tou uhlovou rezackou...
    QYDO
    QYDO --- ---
    CUKI: taky jsem na nej na dilne cumel jak puk... nemas jindro vyfocenej ten svuj rezaci vehement? to by stalo za postnuti sem :))
    CUKI
    CUKI --- ---
    JINDRICH: To jsi jako ten EPS řezal podélně, jako chleba? Tak to smekám...
    JINDRICH
    JINDRICH --- ---
    DOKKTOR: jiste - pásy asi ok. ale prostory v nosnem rostu do ktereho sem izolaci daval mely promenlive rozmery obdelniku 48*45 +-7 cm, az druha vrstva je v pasech.
    CUKI: Prave, nakonec sem neodolal. 12 cm ne, to by ubralo prilis prostoru uvnitr. izolace ma tyto parametry: 4 cm prvni vrstva, 4,5 cm druha vrstva. celkove tedy 8,5 cm izolace, dale bude paroteska, mezera a oblozeni.
    CUKI
    CUKI --- ---
    JINDRICH: hmm tak to je pak jasný takovou cenu, to se nedá odolat. To je tam 2x12cm? To podle fotky vůbec nevypadá. Už ten rozměr 1x1m jsem nikdy neviděl. Vata se dá řezat naprosto přesně pokud zvolíš správnou vatu. Navíc je trvale pružná (pokud zvolíš tu správnou) ale za tu cenu dostaneš cca 1m3 lepší hustší kamenné vaty.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    JINDRICH: vata se řeže v celé roli, pilkou, krásně jednoduše bez odpadu
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam