• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    no do psí díry....a proč si místo udušení ohně radši to teplo nevyvětral, nebo nestáhnul přívod vzduchu. A nedělal jsi náhodou takhle z tej maringotky saunu???? ...plynovej přímotom lepší jak dřevo :D No to jsou mi rady za milion :D :D :D ekologické hoření dřeva....
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: no spíš vyřešit tu akumulaci pokud chceš topit dřevem. Zas tak dlouho jsem v marině nepobejval, ale pamatuju si že 2 hodiny po tom co se tam začalo topit, tam bylo k nevydržení, tak že jsem musel oheň udusit a za další 3-4 hodiny tam byla šílená klendra. Jednalo se ale o rádoby zateplenou marinu (6cm vaty, mezi profily, obyč okna). Pokud ji pravdu zaizoluješ vydrží to dýl. Nicméně jsem to dělal tak, že jsem na ty kamna položil obrovskej polní hrnec s vodou a obložil cihlama s okolí. Pak se to trochu zlepšilo. Vody tam bylo ale 120l a těch cihel podobně.

    V Nezateplený chatce jsem měl taky plynovej přímotop a to mi přišlo asi nejlepší na krátkodobý pobývání...
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: takže řikaš radši petry ? no netusil jsem, ze to ma takovy dopad na ekologii ... jo vyvrtat si tak termal.. :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: ale o ekologii se pak mluvit nedá. Pokud ty kamna vydrží hořet tak dlouho jak píšeš, je to co se zplodin týče horší než mega kamna, co by vytápěli celou vesnici.

    Ta atmosféra by u normálních kamen byla vždy v řádu desítek minut, protože tu energii nemáš kam akumulovat a minimální alespoň trochu ekologické hoření dřeva potřebuje výkon alespoň 2kW!

    Pokud chceš v marině topit dřevem kup (nebo lépe) vyrob něco co by tu energii akumulovalo. Voda je pro tebe asi problém, když ji používáš sezóně, ale můžeš použít nějaký betonový výměník. V létě by ti trochu pomohl i chladit...
    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: no asi to bude komfortnější... ja to mam pres zimu vikendove a to zas ohen dodava takovou lepsi atmosferu...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH: není lepší v marině topit plynem? Pokud je dobře zaizolovaná, za rok protopíš cca 40-50Kg. Můžeš z toho i vařit...
    RODWY
    RODWY --- ---
    potkal jsem u Berounky

    TSOH
    TSOH --- ---
    EMK: tak jednoznačně doporučuje... (kamna Jotul)
    topí i briketama a popel vybira pry jednou za měsic.. u těch malejch co nemaji rošt..
    MUCHOMOORKA
    MUCHOMOORKA --- ---
    Ahoj, schanim maringotku. Turnov a okoli (nebo kdekoli, kdyz to bude s odvozem ;). Do 80 000,-. Cim vetsi, tim lepsi. Preferuji drevo.
    Diky za tipy! :)
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    HEJSEK23: jak to funguje? mam tam jen malyse z bazaru :) zatim jsem neresil ani expanzku. natahl jsem si jen kabel s vypinacem do mariny a poustim si vodu jak nocni lampicku.
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    KOOTCHA: to zní dobře! :D ja aktualne privedl ze studny do mariny vodu a elektriku.
    ....mas ve studni vodní elektrárnu?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    GHANTA: no nevim jak ty tvoje, ale jinak to jotulky maj - http://jotul.com/cz/vyrobky/kamna/rada-f-260/jotul-f-263-s dvojitej plast
    EMK
    EMK --- ---
    ZELCA: právě. Design je super, ale... Pokud něco vydrží hřát několik hodin, tak sem s tím. ;)
    ZELCA
    ZELCA --- ---
    otázka jestli neni lepší sehnat něco do čeho se daj dávat i hnedouhelny brikety, zrovna s nima topim a kdyz kamna naladuju tak vydrzej hrat klidne celej den - veril bych ze i 24h. A to mam kratkej komin, taky v aute.. ale ty jotulky se mi moc libi designove
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    4 hodky mi vydržej hořet v autě, tam je krátkej komín. V místnosti s dobrym komínem vydržej o něco déle. Když je otvor na minimum, dřevo nehoří plamenem, jenom je tam žhavý. Cirkulace vzduchu není žádná. Mezi vrchní deskou a ohněm je litinovej plát, stejně jako po bocích, kterej tam je na volno a dá se vyndat. Oheň tak přímo nejde na boky a vrchní desku.
    GHANTA
    GHANTA --- ---
    já mám přesně tyhle http://www.krbylevne.cz/...vita-zakaznika&utm_campaign=GoogleNakupy&gclid=CN_vo6eC1cwCFUJmGwod9nsPsg

    Vozím je už třetí zimu v transitu a stejný mám v místnosti 6x5m. Vyráběli se dvě velikosti, 30cm a 40cm. Kratší maj na boku koně a ty větší lva. To snad nemohl nikdo tvrdit, že v těchto třicítkách vdrží oheň týden. Tam vydrží oheň max. 3-4 hodiny, podle toho jakym dřevem topíš. Když stím jedu na hory, tak si beru jasan, nebo dub, nafofruju co to dá kolem 11h a teplo dávaj tak max 6 hodin. Kamna se daj dobře obožit šamotkama, to jsem udělal v místnosti, nebo se na to dá položit lávovej kámen, na kterym si vařim a to taky akumuluje teplo. Dá se do nich cpát jen a pouze dřevo a musí tam vždy zůstat vrstva popela, protože nemaj popelník. Kamna mají dvě díry na komín, jedna jde ze zadní stěny a druhá je na vrchní desce. Nožičky se dají odšroubovat. Tyto kamna jsou hodně oblíbený mezi chatařema. Oheň v nich vydrží hořet nepřetržitě, dokud se nepropálí dno, ale musí stále někdo přikládat :D
    GESTO
    GESTO --- ---
    GESTO: imo lepsi kamna jsem v zivote nepouzival a to jsem bydlel na ruznych mistech a topil drevem/uhlim
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam