• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: ten na odkazu je komplet i s brzdama, za 7kneni co řešit. Papíry mě netlačí, tady na to každý zvysoka, ale chápu že u prahy to chodí jinak. A navíc sem si zpomněl že u babičky je velká vlečka za traktor na kerou už nikdo nikdy nesáhne, tak asi zahájím vyjednávání ať se do toho možu na jaře opřít
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOKKTOR: bez kol, bez oje? Za cca 15k se dá sehnat i velkej podvozek a za 20+ i s papírama.

    Ty papíry se celkem hoděj kvůli stěhování. Znám typa co má takhle marinu a 2 pozemky cca 20km od sebe a dle sezóny mění stanoviště protože ho na jednom místě úřady nenechaj. Vždy dostane výzvu k odstanění stavby, tak ji odstraní a přemístí jinam. Problém je, že mu teď kvůli tomu dělaj problémy se studnou, jinak to je zatím (než v dotčených obcích dostudujou zákony) je to asi neprůstřelný: Na jaře a v na podzim je na slunném svahu a na zimu a v létě je v lese.
    CUKI
    CUKI --- ---
    HOMBREEE: Mě by zajímalo jakou úlohu tam má pak ta maringotka? Proč si rovnou nepostavil chatku? Bylo by to větší, levnější i lepší...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    tyjo, ty podvozky vubec nejsou drahé https://stroje.bazos.cz/inzerat/67077939/Prodam-podvozek-vlek-7T-BSS-P-73S.php
    původně sem chtěl to nechat svařit u tchána, ale toto vypadá jednodušší a rychlejší a taky o moc levnější. jenom tři metry 120 Ička mě ted stálo 750 kč.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    HOMBREEE: k čemu je tam dobrá ta marina? ;)
    HOMBREEE
    HOMBREEE --- ---
    MASOO: Myslel jsem spíš něco takového:
    Galerie :: Zeměznění
    http://zemezneni.webnode.cz/slamak/galerie/photogallerycbm_289207/10/
    HOMBREEE
    HOMBREEE --- ---
    SMYSLOV: Jo určitě jsem o tom přemýšlel, teď ještě spíš zvažuji i jiné alternativy..
    MASOO
    MASOO --- ---
    PHRASE: na zimu;)
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    MASOO: mas na mysli oblozeni na zimu a na jare zase vyparkovat nebo tento styl zatepleni natrvalo?
    MASOO
    MASOO --- ---
    TSOH: tj
    TSOH
    TSOH --- ---
    MASOO: škoda, že tam neni vidět zda z druhe strany ma vubec denní světlo... bez toho světla by to bylo dost zoufalý...
    MASOO
    MASOO --- ---
    HOMBREEE: slamovou metodu zvazuju, ale praxi nemam....
    Man Turns 1977 Dodge Camper into an Off Grid Straw Bale Home | Home Design, Garden & Architecture Blog Magazine
    http://www.goodshomedesign.com/man-turns-1977-dodge-camper-into-an-off-grid-straw-bale-home/
    TSOH
    TSOH --- ---
    HOMBREEE: šel bych take do nakupu kovoveho podvozku maringotky (za cenu šrotu nebo za odvoz) a na tom si postavit novou boudu jak píše SMYSLOV: ... izolaci mineralni vatu... jinak pokud s tim nebudeš hýbat jak píšeš tak při stavbě na stare konstrukci maringotky určitě můžeš odělat trochu větší rozměr (tušim, že maringotky bývaj š=2,5m a délka 7m)
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    HOMBREEE: když to čtu nenapadlo tě si třeba koupit jen šasí s kolama a postavit si na tom co chceš?...
    HOMBREEE
    HOMBREEE --- ---
    Zdravím zajímal by věš názor. Chci si koupit marinu a dát si jí na pozemek, od koupě od překupníků jsem po přečtení tohoto fóra upustil. Je tedy možnost, koupit nákou starou schátralou ze stavby kolem 30 000kč, celou ji demontovat, zateplit a přestavět..

    Ale za tuto cenu jsem na bazoši našel i staré vyřazené autobusy. Což mě docela zaujalo, protože jejich délka je cca 11,5 m což tak dlouhou maringotku neseženu. Je jasné, že si to vyžádá dost úprav celkové zateplení, vyřešení otvírání oken atd., ale pokud budu kupovat starou marinu tak by mě to čekalo taky.

    Chci se tedy zeptat na váš názor co si o tomto nápadu myslíte. Chtěl bych ji využívat pro celoroční bydlení a je jasný, že přes okna bude velký únik tepla, ale kdyby se zadělaly třeba laminem a dala se tam izolace tak by se tím mohl problém vyřešit. Nebo je nebezpečí, že se i přes izolaci bude na skle srážet vlhkost a tím pádem může docházet k plesnivění?

    Taky mě napadlo celý autobus s vnější strany obestavět balíky slámy a udělat z toho jako by slaměný barák. Má někdo takové zkušenosti, ze by si maringotku zatepli zvenčí slámou? To, že s ním v budoucnu už nehnu neřeším.

    Možná to je blbost, ale představa mít jednou tak vekou obytnou plochu mě docela láká..

    Vyřazené autobusy Karosa - Jihlava, prodám
    https://auto.bazos.cz/inzerat/66949493/Vyrazene-autobusy-Karosa.php

    Dík za vše postřehy a připomínky.:)
    VELADA
    VELADA --- ---
    VELADA
    VELADA --- ---
    MARINGOTKA DELKA 8 M.ZATEPLENA VČ.PODLAHY - Brno, prodám
    https://auto.bazos.cz/inzerat/66742899/MARINGOTKA-DELKA-8-MZATEPLENA-VCPODLAHY.php
    MERRYJUANETTE
    MERRYJUANETTE --- ---
    Zdravíčko, kdyby někomu v maríně nebo jinde chyběly kamna, mám za odvoz jedny již zmiňované Petry.
    Vypadají velmi slušně, osobně jsem je nezkoušela mám v chatě níž vývod do komína a dřív jednám než přemýšlím :) Ale prý fungují dobře.
    Případně na Vás čekají v lese v Brdech a kdo dřív přijede, ten bere.
    Napište a pošlu číslo ;)
    JOHY
    JOHY --- ---
    SMYSLOV: vypadá jak tři co máme po berouskovi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam