• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    ZORB
    ZORB --- ---
    CUKI: Souhlas, já k tomu ještě pochybuju o tom výkonu. Podle mně je reálnej konstatní výkon pár wattů doslova... A když si člověk pořádně chce ohřát, tak to tím vzduchem neuchladíš.
    CUKI
    CUKI --- ---
    8Z4S: ...to je výhra dostat ze zdroje cca 1% energie v podobě EE za 25k Kč a to bůh ví kolik stojej normálně...
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    Kamna Indigírka na výrobu elektřiny ( Nová ) - Praha 10, prodám
    https://dum.bazos.cz/inzerat/68747017/Kamna-Indigirka-na-vyrobu-elektriny--Nova-.php
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    FEEX: o estetice tu, ale nepadlo nic... já bych taky měl nejradši starou dřevěnou se světlíkem :)
    FEEX
    FEEX --- ---
    SMYSLOV: zas drevena je pekna! :))
    NYA
    NYA --- ---
    prodávám maringotku. s cenou jsem ochotná jít na 55, pokud bude pro fajn člověka

    [ OFFERINGNABÍZÍM: prodám obytnou maringotku / Liběchov / 60000 CZK ]
    MASOO
    MASOO --- ---
    STYSSKY: dekuju
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    JOHY: jako promiň my bydlíme v plechovém orličanu a teda já zase nechtěl dřevěnou...
    protože kdybych jí někde otevřel asi bych se rozplakal nebo upracoval... a zatím v plechárně cejtím samé výhody... jen léto je trošku teplejší ale věřim že v dřevěný je to jakbysmet
    MASOO
    MASOO --- ---
    sem lina hledat, hrozne, pardon - na kolik cca vyjde termo folie na okno?
    QYDO
    QYDO --- ---
    nechcete někdo kamna petry v dobrym stavu?
    JOHY
    JOHY --- ---
    LAMIA: plechová, nic moc..
    HOMBREEE
    HOMBREEE --- ---
    No spíš jsem myslel, jestli někdo nemá zkušenosti se zateplením maringotky z venčí slámou. Stačilo by mi jen její zateplení, další přistavování místnosti jsem neměl v plánu. Po zralé úvaze si ani nákou udělám svépomocí, asi to bude jednoduší, než vymýšlet něco co je ve finále stejně složitější..:)
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    DOKKTOR: aha, sry, už to čtu znova :) no každopádně se jich na to bazoši válí víc i kompletních.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    CUKI: ten na odkazu je komplet i s brzdama, za 7kneni co řešit. Papíry mě netlačí, tady na to každý zvysoka, ale chápu že u prahy to chodí jinak. A navíc sem si zpomněl že u babičky je velká vlečka za traktor na kerou už nikdo nikdy nesáhne, tak asi zahájím vyjednávání ať se do toho možu na jaře opřít
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOKKTOR: bez kol, bez oje? Za cca 15k se dá sehnat i velkej podvozek a za 20+ i s papírama.

    Ty papíry se celkem hoděj kvůli stěhování. Znám typa co má takhle marinu a 2 pozemky cca 20km od sebe a dle sezóny mění stanoviště protože ho na jednom místě úřady nenechaj. Vždy dostane výzvu k odstanění stavby, tak ji odstraní a přemístí jinam. Problém je, že mu teď kvůli tomu dělaj problémy se studnou, jinak to je zatím (než v dotčených obcích dostudujou zákony) je to asi neprůstřelný: Na jaře a v na podzim je na slunném svahu a na zimu a v létě je v lese.
    CUKI
    CUKI --- ---
    HOMBREEE: Mě by zajímalo jakou úlohu tam má pak ta maringotka? Proč si rovnou nepostavil chatku? Bylo by to větší, levnější i lepší...
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    tyjo, ty podvozky vubec nejsou drahé https://stroje.bazos.cz/inzerat/67077939/Prodam-podvozek-vlek-7T-BSS-P-73S.php
    původně sem chtěl to nechat svařit u tchána, ale toto vypadá jednodušší a rychlejší a taky o moc levnější. jenom tři metry 120 Ička mě ted stálo 750 kč.
    DOKKTOR
    DOKKTOR --- ---
    HOMBREEE: k čemu je tam dobrá ta marina? ;)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam