• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    HANZULE: nemáš někde i fotky interiéru?
    fakt moc krásná práce, akorát teda mně se moc nelíbí ten styl oken zvenku, ale proti gustu... :D
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    ZATAMOKO: 4 nebo 5cm teď netuším co sem koupili, mezera mezi vnitrni a vnější stěnou je 4,5cm.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BALOSH: kolik cm jsi daval?
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    Tak sem dneska nahodil izolaci (lněnou) celkem paráda... když sem začal v 10h tak bylo v maringotce 27 když sem měl půlku hotovou ve 14h tak bylo uvnitř už jen 23. Sem opravdu nadšenej.... ještě střecha a bude tam skvěle
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: tohle byla celkem adhoc akce, tak moc fotek nemám, ale něco k tomu dám dohromady vč. popisu.
    Původní plán byl jednoosej 2x3m a nakonec z toho je 6x2.5 :))
    Použili jsem "koňák", který jsme nastavili na každé straně o 125cm.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO:Nechceš hodit někam pár fotek a informací o stavbě toho podvozku? Myslím že by to bylo hodně přínosný...
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    Zdravím ve spolek,
    rok se s rokem sešel a doma zase přišla na přetřes otázka stavby mariny pro celoroční fungování ;)

    Netušíte, jestli se dají sehnat konstrukční plánky podvozků/skeletů maringotek?
    Jde mi hlavně o to, jaké profily (I / U) použít, kam umístit vzpěry, aby se to přesunu nesesypalo atd.

    Stavěli jsme teď mobilní kurník 6x2.5m úplně od píky, tj. nápravy vč. rozšíření, komplet spodní kce, základní skelet atd.
    Tahle zkušenost mě hodně naučila a rád bych marinu stavěl buď na zrenovovaném podvozku, nebo klidne koupil nápravy a udělal to komplet. Mám k ruce super fachmana s profi svářečkou a chlapíka, co celej život svářel vleky aj. pohybovadla. S nimi jsem teď dělal ten kurník a výsledek mě velmi potešil. Nicméně si myslím, že je tu stále velký prostor pro optimalizaci.

    Představa o velikosti je 11x2.5m, což je největší, kterou jsem viděl prodávat, tudíž předpokládám, že je konstrukčně vyřešena.
    Nebo se dělaly i větší?
    KATCHABABA
    KATCHABABA --- ---
    FEEX: na nástěnce je toto
    DIXIE --- --- 21:49:38 5.6.2013

    opakovani je matkou moudrosti: pozor na maringotky "repasovane" panem Navratilem ze Zap a jeho partou, jsou to fuseri..
    FEEX
    FEEX --- ---
    Mě. Se, sory
    FEEX
    FEEX --- ---
    JOHY: aha... MW napadli sw tam stavit podívat. Ostatní sem nezkoumal.
    JOHY
    JOHY --- ---
    FEEX: no já právě koukal na všechny jeho inzeráty.
    FEEX
    FEEX --- ---
    JOHY: nemyslím konkrétní inzerát, ale prodejce
    JOHY
    JOHY --- ---
    FEEX: škoda, že je to takový unimo...
    FEEX
    FEEX --- ---
    Máte někdo zkušenosti s tím Navratilem pražským co prodává mariny?
    RFK
    RFK --- ---
    LESH: No jasně,ale já narážel na Liběchovskej sad,kde bylo sucho a písčito. U řeky je to samozřejmě jiná. Tam roste i když nezasadíš. :)
    LESH
    LESH --- ---
    RFK: polabská nížina, nejúrodnější kraj... ;)
    RFK
    RFK --- ---
    TWORBO: v údolí,tam kam řeka nanosila úrodné bahno asi jo,ale labe se zařezává do pískovců,tudíž ve vyšších polohách to bude asi troch jiný. ne?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam