• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    CUKI
    CUKI --- ---
    NOMAAD: Jakou máš střechu? Rovnou nebo oblouk? Pokud rovnou tak se dá udělat levné diy z pozink návinu a jestli oblouk, tak asi taky ale je potřeba to kvalitně kotvit. A víc než lepenku bych tam dal nějakej fatrafol. Životnost nepoměrně větší a mnohem lepší manipulace. Daj se sehnat i role 2,5m ta by nemusela mít žádnej spoj a žádnej prořez.
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    tondu jsem tedy na nastence opravil na zmrdika, budiz to pristim generacim ku prospechu.
    NYA
    NYA --- ---
    Psala jsem to tady, no uz je to docela davno NYA:
    NYA:
    Ja to kralikovi napisu radsi postou
    NYA
    NYA --- ---
    NOMAAD: referenci jsem pak opravila, kdyz jsem zjistila bugy (treba tu chybejici izolaci)... To me ani nenapadlo, ze to tam jeste visi
    NOMAAD
    NOMAAD --- ---
    Tak predne bych chtel varovat pred marinama repasovanyma Tondou z Neratovic.Na prvni pohled super,na druhy totalne odflaknuta prace,lzi ohledne zatepleni a v podstate chybici kusy strechy,vse jen zamaskovano lepenkou.Je to ten jednoduchej a milej kluk co ho tady v zahlavi doporucuje NYA.Cert aby ho vzal.A ted dotaz do diskuze:Potrebuju timpadem predelat celou strechu.V uvahu pripada moznost udelat to klasicky z pozinku,nemam ale moc klempirskych zkusenosti,takze zvazuju jeste moznost postavit strechu z OSB a potahnout ji ipou.Vim ze to neni tak trvanlive reseni,ale taky si myslim ze kdyz se to tentokrat udela dobre,melo by to par let drzet.Nejake zkusenosti,pro a proti?Dik!
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---

    z idnesu
    JOHY
    JOHY --- ---
    TSOH: jj, už máme "na place" takovýhle tři.
    SAMAN006
    SAMAN006 --- ---
    JOHY: gratulace
    TSOH
    TSOH --- ---
    JOHY: tenhle typ má kovovej podvozek ? jinak az se dá do kupy tak to bude paráda...
    NYA
    NYA --- ---
    já to viděla i na facebuku, hned mi toho člověka bylo líto, kolik lidí mu asi bude volat...
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    JOHY: Kurna já mu taky volal znova :D už nezvedal
    JOHY
    JOHY --- ---
    BALOSH: tai to je zvláštní…teď jsme jí koupili. ne za odvoz, něco jsme přitlačili, protože mu volalo sousta lidí.
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    SAMAN006: Hmmm a když sem se tam byl před pul rokem ptát jestli ji prodá, řekl že ani omylem, že ji jde rekonstruovat.
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: jj, s terasou se pocita
    Realne se s prevozem pocita jen tady u nas na pozemku (samota u lesa), kdyz se ukaze, ze zamyslena pozice neni uplne ok.
    Ale jasne, stat se muze cokoliv.

    Nicmene ty 3m taky nejsou fatal, 3+ uz je trochu problem, ale taky resitelnej.
    Kočovat se s tim nebude, takze ikdyby se s tim jednou za mnoho let prejelo za nejaky kapriky na jiny misto, tak to zas takovej problem neni.

    A tahleta bude slouzit k bydleni, kurniky neresim, to je jen vlek resp. technologicke zarizeni urcene k zemedelstvi, takze tam mam celkem velkou volnost.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: No pokud se ptáš jestli je to stavba, tak ano. Z pohledu stavebního zákona bude stavba i 4m marina. Otázkou je na jakém pozemku ji chceš umístit a na co ji budeš používat. Pokud je to pozemek pro RD nebo rodinou rekreaci, tam je výhodné to stavět do těch 25m2, protože pak to můžeš používat i k bydlení. Pokud to budeš mít jako kurník někde na k tomu určené ploše může to bejt i větší.
    Stejně tak pokud to bude na pozemku vedeném jako manipulační plocha, tak můžeš mít marinu klidně i v Praze. kamarád se takto snaží sehnat pozemek někde u Vltavy (mezi Banandákem a Vyšehradem) který přemění v ÚP na tu manipulační plochu a udělá z toho parkoviště pro mariny a obytňáky, tam je jedno jak je to velký pokud tě s tím pustěj na silnici. Nevím jestli je to úplně legální, nicméně je to podle mě průchozí.

    Osobně bych marinu nestavěl moc dlouhou, protože pak je problém s převozem a umístěním. A taky naprosto určitě bych ji nestavěl širší než 2,55m. Pak už se výrazně zmenšuje možnost použití. Ale ten přesah střechy bych udělal tak aby se dal snadno rozebrat na cestu a udělal bych ho o to větší. Na jižní stranu klidně metr a víc a pod to bych udělal terasu. To se hned zvětší prostor...
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: plocha té HANZULE mariny je cca 33,5m2 tak mě napadá, jak je to s těmi 25m2?
    To se u maringotek neřeší?
    Zatím plánujeme na rozměru cca 8,3x3m ale samozrejme mít o něco větší by nebylo vůbec k zahození :)
    Nosnej rám může být až do 12m aby byl z jednoho kusu železa. Nakonec máme zase jen nápravy, takže stavíme od píky.
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    HANZULE: hahaha, než sem se rozhodl nechat puvodni kostru tak sem chtel voji konstrujkci "okopirovat" podle videa na youtube.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam