• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    SAMAN006
    SAMAN006 --- ---
    JOHY: gratulace
    TSOH
    TSOH --- ---
    JOHY: tenhle typ má kovovej podvozek ? jinak az se dá do kupy tak to bude paráda...
    NYA
    NYA --- ---
    já to viděla i na facebuku, hned mi toho člověka bylo líto, kolik lidí mu asi bude volat...
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    JOHY: Kurna já mu taky volal znova :D už nezvedal
    JOHY
    JOHY --- ---
    BALOSH: tai to je zvláštní…teď jsme jí koupili. ne za odvoz, něco jsme přitlačili, protože mu volalo sousta lidí.
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    SAMAN006: Hmmm a když sem se tam byl před pul rokem ptát jestli ji prodá, řekl že ani omylem, že ji jde rekonstruovat.
    S_TEJK
    S_TEJK --- ---
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: jj, s terasou se pocita
    Realne se s prevozem pocita jen tady u nas na pozemku (samota u lesa), kdyz se ukaze, ze zamyslena pozice neni uplne ok.
    Ale jasne, stat se muze cokoliv.

    Nicmene ty 3m taky nejsou fatal, 3+ uz je trochu problem, ale taky resitelnej.
    Kočovat se s tim nebude, takze ikdyby se s tim jednou za mnoho let prejelo za nejaky kapriky na jiny misto, tak to zas takovej problem neni.

    A tahleta bude slouzit k bydleni, kurniky neresim, to je jen vlek resp. technologicke zarizeni urcene k zemedelstvi, takze tam mam celkem velkou volnost.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: No pokud se ptáš jestli je to stavba, tak ano. Z pohledu stavebního zákona bude stavba i 4m marina. Otázkou je na jakém pozemku ji chceš umístit a na co ji budeš používat. Pokud je to pozemek pro RD nebo rodinou rekreaci, tam je výhodné to stavět do těch 25m2, protože pak to můžeš používat i k bydlení. Pokud to budeš mít jako kurník někde na k tomu určené ploše může to bejt i větší.
    Stejně tak pokud to bude na pozemku vedeném jako manipulační plocha, tak můžeš mít marinu klidně i v Praze. kamarád se takto snaží sehnat pozemek někde u Vltavy (mezi Banandákem a Vyšehradem) který přemění v ÚP na tu manipulační plochu a udělá z toho parkoviště pro mariny a obytňáky, tam je jedno jak je to velký pokud tě s tím pustěj na silnici. Nevím jestli je to úplně legální, nicméně je to podle mě průchozí.

    Osobně bych marinu nestavěl moc dlouhou, protože pak je problém s převozem a umístěním. A taky naprosto určitě bych ji nestavěl širší než 2,55m. Pak už se výrazně zmenšuje možnost použití. Ale ten přesah střechy bych udělal tak aby se dal snadno rozebrat na cestu a udělal bych ho o to větší. Na jižní stranu klidně metr a víc a pod to bych udělal terasu. To se hned zvětší prostor...
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    CUKI: plocha té HANZULE mariny je cca 33,5m2 tak mě napadá, jak je to s těmi 25m2?
    To se u maringotek neřeší?
    Zatím plánujeme na rozměru cca 8,3x3m ale samozrejme mít o něco větší by nebylo vůbec k zahození :)
    Nosnej rám může být až do 12m aby byl z jednoho kusu železa. Nakonec máme zase jen nápravy, takže stavíme od píky.
    BALOSH
    BALOSH --- ---
    HANZULE: hahaha, než sem se rozhodl nechat puvodni kostru tak sem chtel voji konstrujkci "okopirovat" podle videa na youtube.
    CUKI
    CUKI --- ---
    ZATAMOKO: Pro zemědělské stroje je to malinko jinak, ale na to musíš mít stejně papír.
    Našel jsem to kdysi na nějakém truck foru kde řešili extralarge včetně paragrafů. Kamarád chtěl ode mě postavit na stávající podvozek nějakou co největší dřevostavbu, tak jsem to taky řešil. A ta pokuta toho kolegy je cca deset let zpátky. Jo a jestli jsem to pochopil, tak to přečnívání o 400mm se musí vejít právě do tohoto rozměru! Tedy střecha je problém.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    HANZULE: to presne planujeme. Je to nastavení délky ok, co se stability týče?
    Mám připravené nápravy, takže můžeme nápravy dát jak chceme.

    CUKI: jsi si tím majákem u 2,55-3,00 jistý?
    Jsem to hledal a našel jsem, že do 3,00m stačí označit "šátkem" a povolení není potřeba.
    Taky jde o přesah přes návěs, kde jsou jasně daná pravidla, myslím, že něco jako 400mm na každou stranu je na označení a pokud je to víc, tak už je to na ohlášen a povolení.
    Je ale možné, že to byla nějaká starší informace, neb jsem to našel na nějakém "traktor fóru"
    JOHY
    JOHY --- ---
    HANZULE: na mě je to moc pohádkovo - hobití, ale pěknej kus řemeslný práce!
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    CUKI: Jelo to jen jednou z vesnice do vesnice cca 8km za traktorem normalne za bilyho dne bez zadnych povolenich, ale jak rikas na dalsi vzdalenost by to chtelo resit jak jsi psal ty.
    CUKI
    CUKI --- ---
    HANZULE: Jak s tím jezdíš na silnici? Tam je limit 2,55m!Jinak musíš s majákem, požádat o povolení a nad 3,2m je potřeba i minimálně jedno doprovodné vozidlo! Nebo se to dá vyřešit nějak jinak?
    Bejvalej kolega takto vezl na návěsu nějakou ocelovou k-ci asi 3m širokou asi 30km po okreskách a chytli ho floydi a měl to jako obecný ohrožení a byl rád, že vyvázl jen s tučnou pokutou.
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    CUKI: dekuji
    HANZULE
    HANZULE --- ---
    ZATAMOKO: Na dylku jsem protahl podvozek asi o 1,6m takze celkova delka je skoro 10m a na sirku to ma vevnitr 2,8 a z venku 3,35 + 0,3 presah strechy na kazdou stranu. po silnici to jelo v pohode, ale pak najezd na louku byl adrenalinek neb jak je to siroke a ma to uzky rozvor tak se to dost naklanelo na strany.
    CUKI
    CUKI --- ---
    HANZULE: Klaním se, před dokonalostí. Nádherná řemeslná práce, co se jen tak nevidí!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam