• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    CUKI: a proc to nepostavis na miste, kdyz to budes delat cele nove a nebude to mobilni?
    CUKI
    CUKI --- ---
    SUOTAM: Já se snažím držet něčeho co seženeš kdekoliv. Ona doprava prázdného přes půl světa se taky počítá. Navíc nad 3,2m už potřebuješ doprovodné auta. Mě limituje taky délka, protože s tímhle se jen tak někde neotočíš a hlavně výška, proto to plánuju dělat bez kol a raději dopravit jeřábem. I tak je to děsný omezení. Nad 4,5m nemáš šanci a i nad 4m už je to dost problematické...
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    nebo v brejlich, pak potrebujes nakej doprovod a zalezi samozrejme na prujezdnosti trasy a . kdyz zvedne tu moji maringotku v brejlich cca 25 cm ,tak bude zadni hrana porad asi 30cm nad zemi, skrtat by to nemelo. jeste teda zvazuju,ze tu zadni hranu podseknu, musim si to dopocitat,aby to fakt nekde nedrelo.

    kazdopadne na podvalech se behne vozej mobilheimy,ktery maj rozmery jeste vetsi,takze se nebojim,ze bych to neodvez. cenu sem zatim neresil.

    primo na pozemek uz to pak dostane traktor
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    CUKI: prepravit se da skoro vsechno, bud na podvalu,pokud nebudou cestou nizke podjezdy ,napr na tomhle :

    4 nápravový teleskopický podvalník Nooteboom
    Parametry podvalníku:
    Výška ložné polohy 0,8m – 0,9 m
    Délka ložné plochy 8,5m - 12 m
    Šířka ložné plochy 2,75m – 3,25m
    Maximální nosnost 45 tun

    CUKI
    CUKI --- ---
    SUOTAM: protože chci v budoucnu stavět něco jako opravdu obyvatelnou širokou maringotku (ale pravděpodobně bez kol), tak se o to dost zajímám. Hlavně o tu cenu toho převozu. Ty brýle mě nenapadly, musel jsem si to vygooglit :-)
    Ale dle obrázků co jsem viděl tak je to pro tohle IMHO dost nevhodný. Protože tím přistaveným zadkem budeš brousit silnici. Taky ten podvozek bude asi dost trpět. Nebo to naložíš opačně? A kolík počítáš, že tě vyjde doprava? respektive srovnání s podvalem?
    11,5m je dost když jsem se bavil o tom s lidma co to převážej, tak mi řekli že nad 8m je to už docela problém v zatáčkách i když má podval třebas 8,5m...
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    na jekly mam zakruzovacku
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    CUKI: vysoky je to 4m, takze na podval uz se nevejde,navic to ma 11,5m,ale odtahne se to v brejlich, pripadne se da domluvit policejni doprovod.
    povezem to doufam jenom jednou na pozemek,takze pocitam s tim,ze to neco bude stat
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    KCE
    KCE --- ---
    podle me ma marina max 3,5m, podval tak metr, takze se to vejde akorat:)
    CUKI
    CUKI --- ---
    SUOTAM: Jak jsi ohýbal ty horní jekly?
    Jinak přístavba sice velká, ale trochu dost to stíží manipulaci. Jak se to po té přestavbě dá převézt? Značky to mít nebude, na plato to bude moc vysoký a asi i dlouhý ne?
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    nasel sem to.. jsou tam trochu zmeny

    FEEX
    FEEX --- ---
    Ahoj nějaký ten navrh pro srovnání
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    tak ja to tady budu trosku spamovat,at se tu neco deje:)


    HEINZZ
    HEINZZ --- ---
    To bude 3+1 tyjo.. = ) taky sem zvědavej na průběh!
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    mam doma naky hruby 3d, pak poslu.. hodim pak naky fotky ze stavby nekam na net a poslu. sam sem na to zvedavej:)
    FEEX
    FEEX --- ---
    SUOTAM: sem zvedav, posited prubezne, mas naky skicly navrhy? pro porovnani?
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    SUOTAM: tak jsme rozjeli prestavbu:

    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    SMYSLOV: tak to postni rovnou sem,bude nad zvedavych vic ;)
    SMYSLOV
    SMYSLOV --- ---
    UF0UN: pdfko do pošty
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam