• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    HEJSEK23
    HEJSEK23 --- ---
    GASPODA: jasne, na pohodu ..je to pomaly, ale jde to
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    btw puvodne sme koupili tyhle, ale nehodily se nam do prostoru (lepsi umistit do rohu, to u nas neslo). kupoval sem je za 6000 , necham je ta 5000 , nepouzity

    Nordflam PALESTRO litinová krbová kamna
    https://www.kamnakrby.cz/...ABDaZzgRqmuiWH76GL1UyB5pLrsB6Rnypdyt6yOZOAj63lDUGmUFmsUwcDwaAjUgEALw_wcB
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    SUOTAM: taky jsme je chteli, nakonec sem koupil tyhle a jsem spokojenej... za ctvrtinu ceny

    MBS HAPPY krbová kamna - černá - MaM Technika s.r.o.
    https://www.naradinazahradu.cz/mbs-happy-krbova-kamna-cerna/
    NYA
    NYA --- ---
    TWORBO: dík, ty jsem neznala.
    dívala jsem se na jejich stránky, a většinou tam jsou větší kamna určený spíš k vytápění domu. měl jsi na mysli nějakej model vhodnej do maringotky?
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    jotulky jsou prave vsechny strasne vykonny , na maly prostory zas tak idealni nejsou. navic jsou dost hluboky ( pokud chce clovek skleneny dvere) takze zaberou misto. vyhodou je kvalitnejsi zpracovani a kdyz si clovek priplati,tak dvoji spalovani.. ale to maj myslim az ty kolem 22k, pokud se nepletu.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    NYA: cesky "haas&sohn" napriklad. nejde ani tak o znacku, ale o technologii spalovani /a dejme tomu nejakou kvalitu ve vyrobe a materialu

    NYA: jotul je na male prostory tak akorat? kterej konnkretni typ? ten nejmensi? vzdyt je to jen zelezna bedna na ohen, co je na tom dobryho?
    NYA
    NYA --- ---
    UF0UN: výkon na malý prostory je tak akorát. dveře jsou velký, tak můžeš přikládat i větší polena. přívod vzduchu a spalování vychytaný, takže oproti jiným kamnům vydrží déle hřát se stejným objemem dřeva. jsou vyrobené z odolné litiny, tak ti vydrží.

    TWORBO: tak to je super vědět, že jsou i další dobrý kamna. napsal bys konkrétně, který to jsou? to co jsi napsal, má nulovou informační hodnotu.
    TWORBO
    TWORBO --- ---
    UF0UN: zrovna jsem chtel napsat ze ten jotul je oproti jinejm modernim kamnum spis stejna muzika za vic penez
    UF0UN
    UF0UN --- ---
    V čem je Jotul vlastně tak dobrej?
    NYA
    NYA --- ---
    třeba tyhle https://dum.bazos.cz/inzerat/127375650/jotul-601-602.php
    (nechci ti to samozřejmě nějak cpát, klidně to řeš cihlama)
    NYA
    NYA --- ---
    FRUITS: můžeš to upgradovat s magnezitovýma cihlama (z/do akumulaček). Mají nejlepší vlastnosti akumulace (pojmou hodně tepla) a dlouho ho vyzařují.

    Nejlíp ale pořídit si na zimu dobrý kamna.. Jotuly z druhý ruky nevyjdou zase tak draho a kvalita života se ti s nimi dost zvedne
    GASPODA
    GASPODA --- ---
    Hejbete nekdo s marinou pomoci rucniho navijaku? Chteli bychom ke slunci celem a k Ivanovi zady... Jsme natoceny na sever, coz bylo na leto docela paradni, ale ted nam terasa temer neuschne. Ty stiny jsou tak dlouhy... Bude tohle dobry? https://www.mini-obchod.cz/rucni-lanovy-navijak-4t-3-oka
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    ETERNITE: CUKI:
    díky, je mi jasný, že šamotky kolem peter nejsou žádný super řešení, ale zatím tam mám takovej spíš sporák, kterej do dvou hodin uplně vyhasne, a ráno je už pak kosa. rád bych našel nějaký improvizovaný řešení, abych se teplo v maringotce drželo co nejdýl v tom svým trochu sešlým stavu..
    CUKI
    CUKI --- ---
    Za mě šamotky ze tří stran peter v nezaizolované marině dramaticky prodloužili její prochladnutí.
    Pak se vyměnili šamotky za nerezovou nádrž na vodu. Asi 300l a zase bylo velké zlepšení. Poslední zásah byl s promícháváním vody a to do dnes není hotové, takže zatím žádná zkušenost.
    FEEX
    FEEX --- ---
    Možná by pomohlo ty trubky striknout plastidipem
    ETERNITE
    ETERNITE --- ---
    SUOTAM: nápodobně:D
    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    SUOTAM: Co ten matros, kterym se strikaj podvozky, to je nejakej gumoasfalt :-D (spis joke..). Nez K-flexem, tak bych na to dal normal vodo/topo izolaci, takovy ty miralonovy trubice...
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    ETERNITE: se nekdy stav az pojedete kolem
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    pridat dve stresni okna me nenapadlo,to je asi nejjednodussi reseni, dik:)


    FEEX: staveli sme to jeste nez sme ten libovej vyhled meli. ale je to takhle ok,mame to rozdelany na mistnosti,z kazdy je vyhled jinam.

    jinak pridat stresni okna neni vlastne vubec spatnej napad, asi zatim nejjednodussi reseni.

    jeste me teda sere,ze sem delal rozvody vody pohledove v medi,ale nedoslo mi, ze na tech trubkacb bude kondenzovat voda.. a kondenzuje fakt dost, takze je ted budu asi nak slozite omotavat kflexem.
    nebo kdyby se delala naka antikondenzacni gumova barva, ale nic takovyho sem nenasel
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    ROLEX: tak my co jsme obložili kamna šamotkama, tak rozdíl to byl úplně mega co se týče tepelného komfortu (maringotka to byla zaizolovaná bídně a tohle fakt fungovalo)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam