• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    AYOS: mně to zvládnul naložit i s ucházejícím kolem, jakože hodně rychle ucházejícím ;)
    ZUBR
    ZUBR --- ---
    Kdyby jste někdo chtel naketi tepelné čerpadlo nebo split klimu zapojit zprovoznit mam na to vybaveni aj zkušenosti.
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    SUOTAM:
    Jde o to, že kdybych se začal vrtat v izolaci a v obložení, musel bych to nakonec shodit celé. Je to docela stará izolace a profukuje. Celé to předělat by bylo ideální, ale nemám na to dost financí pro tento rok, tak vymýšlím nějaká bastliřská řešení, jak aspoň trochu stáhnout únik tepla na zimu.
    ANTONIN
    ANTONIN --- ---
    KOOTCHA: super! Do toho asi taky půjdu...
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    PANPOSPA: To je zrovna koukám blbej příklad, protože cenu podmiňujou objednánim instalace. Ale tak nějak se to pohybuje.
    Je to super. Jedeme domu z výletu vymrzlí, zapnu si to přes telefon a doma tě čeká hezky vytopeno.
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    KOOTCHA: Zajímavý řešení, dálkové vytápění by se mi líbilo, díky
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    PANPOSPA: Domu jsem si koupil zbytečně hodobóžový (Mitsubishi s wifinou za asi 40), ale seženeš je někde od 10t. Stačí trochu pogůglit, nebo obvolat nějaký firmy.
    Namátkou tady za 15 s wifimodulem. Ale určitě se dá najít zajímavější nabídka.
    https://obchod.klimarapid.cz/klimatizace-tepelne-cerpadlo-midea-blanc-2-6-kw-ma-09n8d0/
    PANPOSPA
    PANPOSPA --- ---
    KOOTCHA: Pošli link prosim
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    Jo to je mi jasný, psal sem to k tomu nápadu izolování slámou mezi střechou maringotky a pergolou.

    V létě střecha nad marinou určitě pomuze
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Já mám teď v baráku malý tepelný čerpadlo jako sekundární zdroj a lituju, že jsem si ho nekoupil už do mariny tehdy. Zvlášť, pokud to utáhne solár, jak píše tady KCE. Umí to topit, chladit, pustíš si to přes telefon, moc to nežere a ani nestojí.
    KCE
    KCE --- ---
    ROLEX: hele ja nebydlim v marine ale v nakladaku, coz je snad jeste mensi:) staci mobilni klima, davam ji jen na tu dobu co je vedro, jinak je v garazi pod posteli. cena kolem 200e za novou, bazarova se da sehnat samozrejme levneji. tahle ma dalkovy ovladani a muzes si naprogramovat cas zapnuti/vypnuti. krmim to normalne ze solaru (1200Wp), takze pomineme-li vstupni naklady a eko-zatizeni (vyroba panelu a klimy) je to celkem eko a provoz zdarma.
    za jedinou nevyhodu povazuju hluk ventilatoru.
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    KCE: Je to samozrejme varianta co uz byla na stole. Zatim se nam do toho mechce z duvodu naklady+eko+prostor. To ale neznamena, ze ji nakonec neporidime. Navic tam ted jsme s dcerou, co se narodila letos v breznu a fakt ji tam nechceme upect.
    KCE
    KCE --- ---
    ROLEX: si tam dejte na leto klimacku a je to neasi;)
    CUKI
    CUKI --- ---
    SUOTAM: Tak zakrytí proti slunci dělá hodně právě i u těch izolovaných staveb. Maringotka sama o sobě nemá přesah střechy nad okny vůči letnímu slunci. Jen tenhle fakt udělá hodně.
    Další věcí je, že pokud mezi bude provětrávaná mezera. Tak pomalu polovička povrchu (osluněná) bude mít mnohem nižší povrchovou teplotu Plech na povrchu může mít klidně 70-80°C teplota vzduchu bude mnohem nižší.
    ROLEX
    ROLEX --- ---
    SUOTAM: My Mame poradnou izolaci, vsude mineralni vata min. 8cm. v zime par polinek staci na pul dne. Ale zadny stin od stromu a jak se do toho opre slunicko ldyz jsou letni horka, 35 stupnu tam mame uz kolem obeda. Zavreny nebo otevreny okna to je fuk. Jak je to izolovany, tak se to tam pak drzi celou noc i kdyz vetras a rano zaciname na 27 a slunce neuprosne opet zhne uz v 8 rano.. jestli nam maskovacka z letniho pekla ubere par stupnu, bude to uspech;)
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    Není jednodušší udělat si pořádně izolaci vevnitř?
    NYA
    NYA --- ---
    FRUITS: ani ne bizardní, jako spíš nebezpečný kvůli požáru (pokud teda netopíš jinak, než v kamnech)
    FRUITS
    FRUITS --- ---
    ROLEX: Natáhnout nějakou plachtu přes marinu mě taky napadlo, akorát mi to přijde trochu hnusný.
    Co se týče té tepelné izolace napadlo mě prostě tu pergolu udělat co nejtěsnějc nad střechou a prostor mezi střechou a pergolou vyplnit nějakým izolačním materiálem, jako třeba slámou. Že by to mohlo teplo v zimě udržet o chvíli dýl. Jako je to trochu bizarní řešení to jo.
    TLOUDEV
    TLOUDEV --- ---
    FOSSIL666: kdyby mohly zmizet do soboty, tak asi i jo. kdyztak posta.
    FOSSIL666
    FOSSIL666 --- ---
    Je to asi trochu offtopic, ale nechtel byste nekdo za odvoz dreveny speletovy okna? Je jich myslim 10 (8 normal a 2 mensi koupelnovy). Z rekontrukce bytu kamose co je off nyx. Liberec, ale musej zmizet do patku... vic info nemam :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam