• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KRALIKlide z maringotek

    V prvni rade pro ty, kteri se chteji castecne vymanit z okovu otrokarskeho systemu, pro kutily i zahradkare, divky i chlapce, podiviny i samotere. Maringotka jako domov. Tuning, tipy a triky, kazdodenni tvrda drina a pocity sladke, kysele i hořké. Vitejte doma, lide z maringotek.

    nastenka: Pruvodce nakupem maringotky (resp. prednakupem) ...aneb nekupuj zajice v pytli

    related: [ Malá bydlení nejenom mobilní ]

    rozbalit záhlaví
    HEELENA
    HEELENA --- ---
    SUOTAM: Minimalni rezervace dve noci, cena za noc 4900-5900..to chces!
    Je to krasnej business plan - je to vcelin, nepotrebujes stavebni povoleni a muzes kasirovat..
    SUOTAM
    SUOTAM --- ---
    RODWY
    RODWY --- ---
    23NAUTILUS: kdyby jsi pocital treba 1000h prace budiz za 25e/h tak je to 25000e.)
    CUKI
    CUKI --- ---
    23NAUTILUS: No vidíš, a pokud by to prodával, tak do toho započti min 8x 40k za práci, spíš víc. A hned budeš mnohem vejš než ta co se ti nezdála.

    A to dost pochybuju, že někdo kdo umí udělat klempířinu na takovém oblouku (popravdě by mě zajímalo jak a z čeho to dělal), a vyvařil ten uhnilej rám by bral tak málo.

    Prostě práce dneska něco stojí. A to je dobře.
    23NAUTILUS
    23NAUTILUS --- ---
    ADAM_SKIN: delal to 6 mesicu, s toho 2 mesice mu pomahal kamarad. hodiny nepocital, stavel to pro svoji ex a spolecnou malou dcerku :)
    23NAUTILUS
    23NAUTILUS --- ---
    XSTANG: koupil je uz takhle naohybane
    FEEX
    FEEX --- ---
    XSTANG: jeste se to da vyriznout z desky a slepitdve tri vrstvy
    XSTANG
    XSTANG --- ---
    23NAUTILUS: Paradni ...celkem by me zajimalo, jestli ty stresni prohnuty tramky koupil nebo sam ohybal. Nevis?
    KAEL
    KAEL --- ---
    Kdyz uz jsme u toho, potreboval bych poradit jak pokracovat ?
    Na marine mam hotovou podlahu ve slozeni z venku: prkna, terak ,6cm xps mez tramky, terak, 22mm osb.
    strecha: plech a nem nem ipa zelena, puvodni palubka,terak, 4cm xps mezi tramky.
    steny: puvodni palubka, terak 4cm xps mezi tamky. Z venku chci dat jeste jednu vrstvu palubek. Je nutna folie mezi puvodni a nove palubky a jaká? A jakou folii pouzit uvnitr pod palubky?
    Topeni a chlazeni planuju, jak tu prbehlo nedavno klimou. To vypada zajimave, pro moje ucely asi staci. Ale nevim jestli to vytopi ne vetsi zime , poripade jakej zvolit vykon..
    Dikes.
    ADAM_SKIN
    ADAM_SKIN --- ---
    23NAUTILUS: je mi sympaticky, ze je to cely ze dreva, zadny osb desky.
    ADAM_SKIN
    ADAM_SKIN --- ---
    23NAUTILUS: vypada jako masivni konstrukce. zeptej se ho, kolik na tom nechal hodin prace
    CUKI
    CUKI --- ---
    23NAUTILUS: Taky to ještě nemá dle popisu dodělané.
    Co mi tu kdo řekne (nebo si myslí) je mi srdečně jedno.
    Ano nezabývám se ani tak jednotlivými řemesly jako technologií stavby jako takové. De facto mé projekty jsou udělány tak, aby měli co nejméně problematických míst a aby byli co nejednoduší a nebylo tam co zkazit a nebo co se může pos...
    Udělat tu obou střechu chce fakt skill a vybavení. Ani lepení a ni ohýbání na páře není úplně triviální činnost. No a ta klempířina také ne.

    To že si na to netroufám, ale neznamená, že nemám páru jak tahle stavba bude fungovat. Co se týče difuze a celkové bilance vodních par v k-ci to prostě vyřešené podle fotek není. Pokud mi někdo bude chtít vysvětlit že je, jsem zvědavý na výpočet...
    23NAUTILUS
    23NAUTILUS --- ---
    CUKI:
    tak to v tom inzeratu s prahy taky neni videt kuchyne, moderni koupelna, krb, atd. ackoliv to tam pise....

    myslim ze ti to uz tady na nyxu urcite nekdo rekl, ty ses proste ''chytrolin'' ... :D

    pises ze sice nemas ani um ani cas a urcite veci bys nykdy nedokazal, ale co se tice ''stavebni fyzice'' tak to ses pan ingenir :))
    CUKI
    CUKI --- ---
    23NAUTILUS: No vidíš to máš necelých 400k jen v materiálu (a to se mi tedy zdá fakt dost), ale ta pracnost je šílená. Já bych třeba nikdy nedokázal takhle vyvařit ten spodek. Je tam spousta věcí co chce opravdu velkou zručnost a spoustu času. Kolik by si ta to řekl kdyby to nedělal pro sebe? Já bych si třeba na tu oblou střechu neměl ani vybavení, ani um a ani ten čas co to stojí na víc.

    Neumím naohýbat dřevo na tu střechu, jak se dělá v takovém oblouku falc nemám ani tucha...
    Kolik stojí hodina práce někoho kdo ví co dělá?

    Řemeslně super, ale nevidím v tom žádnou elektroinstalaci, vodu odpady, vybavení (kuchyně, koupelna, WC,..)

    A hlavně sice řemeslně je to pěkné udělané, o tom žádná, ale je vidět že kamarád neměl vůbec ponětí o stavební fyzice. Není to difuzně otevřené a nemá to žádnou parozábranu. Je tam děsivě moc naprosto zbytečných TM... Bydlet bych v tom nechtěl...
    23NAUTILUS
    23NAUTILUS --- ---
    JOHY:
    CUKI:

    tohle postavil znamej z rakouska minulej rok za necelejch 15tis ecek
    .... jasne pocitano bez prace.
    ale stejne, tomu rikam adekvatni pomer cena/provedeni/kvalita materialu :)

    Dropbox - Wagenbau - Simplify your life
    https://www.dropbox.com/sh/fdcwrrvnimp18o2/AABgd8hnKs0joYdVM96_Da-aa?dl=0
    23NAUTILUS
    23NAUTILUS --- ---
    HEELENA:

    drzost lidi nezna meze ....
    za takovej hnusnej ''kontejjner'' bych nedal ani tretinu!
    CUKI
    CUKI --- ---
    ADAM_SKIN: No jak u koho, ale obecně to bývá u profesí tak v průměru dvojnásobek. Prostě je šílená poptávka a každý si může za svou práci říct o dost víc. Dřív se nabídky naceňovali. Dneska určíš přibližnou cenu odhadem a řekneš si minimálně dvoj-trojnásobek a stejně tu zakázku dostaneš :-)
    ADAM_SKIN
    ADAM_SKIN --- ---
    CUKI: kolik odhadujes cenu prace/hodinu? pred a po korone
    CUKI
    CUKI --- ---
    HEELENA:
    JOHY:
    Tak i před koronou se tu prodávali hipsterské boudičky za cca 700k. Dneska šly všechny materiály strašně nahoru a práce je na dvojnásobku před koronou...
    Takže za mě nic podivného. Když to někdo koupí... :-D
    JOHY
    JOHY --- ---
    HEELENA: to je magořina...asi tak v ceně ať nežru 300k
    HEELENA
    HEELENA --- ---
    whaaaat?!!! na mani za 300 uz si zacinam zvykat, ale tohle mi prijde trochu moc..
    MARINGOTKA - CHALUPA NA KOLÁCH - Praha 10 | Bazoš.cz
    https://auto.bazos.cz/inzerat/144591991/maringotka-chalupa-na-kolach.php
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam