• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BIOHStruktury dřeva
    BIOH
    BIOH --- ---
    může to natahovat vlhkost i z kůže, nejlepší je to hodit pod lak a přebrousit, tim to zavřeš a je klid, pokud to necháš jen tak tak to vždy zachlupatí jak to nabere vlhkost, napadá mě možná včelí vosk ba to taky uzavřel jestli nechceš jít do toho laku
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    SAKU: jestli to zhrublo, tak se s tím bud vykoupala nebo to bylo ze dřeva co nebylo uplně suchý, což se mi stalo přesně s nedosušeným zebranem že to začlo dosychat a zhrublo to jak blázen
    SAKU
    SAKU --- ---
    Samej odbornik tak se zeptam. Mam tady taky jednu exotiku - kauri http://en.wikipedia.org/wiki/Agathis_australis - do hladka vylesteny, napusteny kameliovym olejem. Nechal sem to "testovat" na krku jednu damu a vratila me to zpet ze to nejak zhrublo a ja mam za to, ze to bude bud telesnou teplotou nebo potem, pravdepodobne pryskyrice vylezla ven...dalsi moznost je lnenej olej nebo pak lak, ale to uz me prijde ze to zbytecne zprasim. Diky predem za nazory.
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    PETUS: nekupuju exotická dřeva, něco je darovaný, něco vyměněný a něco vytažený s jednoho kontejneru jedný firmy co s exotama dělá. nekupuju ho ze zásady protože těžba většinou je nekontrolavaná a firmy co to dělaj drancujou co můžou, jen pár firem těží s ohledem na přírodní zdroje
    BIOH
    BIOH --- ---
    4,5 cm


    BIOH
    BIOH --- ---
    soustružený dub se sportakrylem


    SVETLUSKA222
    SVETLUSKA222 --- ---
    IKOGNITO: Tak když už jsme u té přírody co pryskyřice? Používala jsem to na lepení všeho možného i nemožného
    BIOH
    BIOH --- ---
    PETUS: já mam jen co najdu po lukách, zahradách a polích případně si porazím nebo někomu vytahám z topiva, kupovat exotiku děsný love
    PETUS
    PETUS --- ---
    Jak se tak dívám na ty krásné výrobky, zajímalo by mě odkud berete (zvláště exotické) dřevo? :) Díky!
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    IKOGNITO: UHU schnel fest, lepim s tim kamínky do dřeva už dlouho a drží dobře. je to dvojsložkový lepidlo s inteligentní tubě
    IKOGNITO
    IKOGNITO --- ---

    takovej první pokus nahoře napravo jsem se snažil zapustit české granáty bohužel dost nešikovnym způsobem pomocí herkula tak kdyby měl někdo nějaký lepčí nápad ?
    BIOH
    BIOH --- ---
    první daiza s pískem z borovice
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    škumpa s bělem i kůrou

    myslim že palisandr

    akát kousek kořenice, nebo nádoru

    palma bohužel nevim přesně jaká

    teak v různé barevnosti

    zebrano

    palisandr s bělem, ale na sto procent to nevim

    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    bílí sibiřský dub s lapis lazuli

    amaranth s perletí

    wenge s perletí

    grenadil i s bělem



    grenadil či blackwood jen štíplej

    kousek teakové kořenice

    padouk
    SAKU
    SAKU --- ---
    BIOH: Po 2000 lestim jeste 2500 :)
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---




    takhle vypadá ten silky oak leštěnej, ale jestli je to stoprocentně silky oak nebo jeho příbuznej z jižní ameriky leopard wood, stoprocentně nevim
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    tuhle, ale hrubost 0 nebo jemnější. snad jediná ocelová vlna co si drží kvalitu a je furt stejná
    BIOH
    BIOH --- ---
    BARBARDUCHA: nahoď link jakou konkrétně používáš
    BARBARDUCHA
    BARBARDUCHA --- ---
    já teda doleštuju jemnou ocelovou vlnou a pak napustim olejem, a s exotickejma dřevama dělám už pár let
    BIOH
    BIOH --- ---
    dle informací od člověka co leští dřevo lze po 2000 smirku použít světlou žlutou a bílou leštící pastu na kov, šlo by to už od červené ale prý rády barví, každopádně k jiné reakci se dřevem by docházet nemělo
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam