• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  PFAUSTDůchodci na nyxu
  Ve výstavbě!! Populace stárne, v roce 2050 bude v Evropě 34 % lidí starších 60 let. Tento klub by měl sloužit všem lidem na nyxu, kteří se dostanou do důchodu. Rovněž je zde prostor pro probírání otázek stárnutí.
  rozbalit záhlaví
  PFAUST
  PFAUST --- ---
  nastane ten správný čas a přijde téma k duhu, věř mi.
  HOUMIE
  HOUMIE --- ---
  Dat duchodce nyx?
  ALONSY
  ALONSY --- ---
  A barák ti zboří kvůli super moderní dálnici, no ne? :)
  ALONSY
  ALONSY --- ---
  KACHNIK: Počkej, děti se ti daj na fet a zevláctví protože si najdou špatný partnery a obrečíš každou korunu, kterou do nich cpeš.)
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  já si na poslední chvíli začal platit důchodové připojištění, ještě dokud jde vybrat za 15 let. jako ale není to popravdě žádná závratná částka, kterou člověk za těch 15 let vybere... je to tak o tom mít v ruce peníze za které si člověk udělá půlroční cestu kolem světa, nebo tak něco.
  PFAUST
  PFAUST --- ---
  KACHNIK: tak já jsem s klubem počítal hodně do budoucna, protože počítám, že nyx bude i za 40 let, kdy budeme tady důchodci všichni. jinak máš pravdu, je třeba se na stáří umět do jisté míry zajistit. ale nutno zvolit chytrou cestu, kterou rozhodně nejsou, jakožto hlavní prostor, kam vložit peníze, soukromé důchodové fondy.
  KACHNIK
  KACHNIK --- ---
  Důchod? Co to je? Jako státní? S tím u nás nepočítáme. Nebo zajištění důstojného stáří v rodinném kruhu? Na tom pracujemu.
  V roce 2050 mi bude 68, podle současných důchodových vizí by mě mělo do starobního důchodu ještě pár let zbývat. A pak co, almužna, důchodák? Ehm, no bezdětným párům bez nemovitosti držím pěsti a jdu se věnovat svému starobnímu zajištění...
  NACITALKA
  NACITALKA --- ---
  jestli mohu spamnout [ Věk - představy vs. realita ] :]
  PFAUST
  PFAUST --- ---
  MARTYMARTY: ano, já jsem vycházel z tohoto

  http://media.tumblr.com/tumblr_mdg1lbcYT91rpp551.png

  jinak samozřejmě se délka života bude postupem doby prodložovat. právě proto jsem nechal vytvořit diskusi pro důchodce. jednou tady na nyxu budou tvořit velkou část uživatelů. zatím ale předpokládám, že zde bude bohužel mrtvo.
  MARTYMARTY
  MARTYMARTY --- ---
  Ad ta informace v záhlaví, nebude už také v tom roce 2050 odchod do důchodu také 100 let (to přeháním, ale zkrátka tak nějak o dost víc než 60)?