• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    INDIANCentralizovaná správa stanic a ostatních prvků v síti - automation/monitoring/alerting a dalsi devops nastroje
    KOPRIK
    KOPRIK --- ---
    Ahoj, nejsem znalec ale chci se zeptat na jednu vec. Kdo, kde a kdy muze menit usage type jak ho uvadi IP2location.com...?...Muze mi provider pridelit jinej usage type napriklad organization misto dch(datacenter), nebo jsou proste rozsahy adres specifikovane pro dany usage type...?...Dekuji
    MAJA
    MAJA --- ---
    Potřebuju ohnout Zabbix, aby monitoroval Google Cloud Platform ... nasměrovat ...
    MAJA
    MAJA --- ---
    Existuje něco použitelného na hromadnou správu Androidu ? Na firemní telefony/tablety ....
    FIELDMAN
    FIELDMAN --- ---
    Hledám spolehlivý VDSL2 modem. Čím jednodušší, tím lépe.

    Prostě jen modem se switchem a možná DHCP (za tím budou dvě Aruby I.On). Aruba samotná nic takového nedělá (pokud nechci experimentovat s off-brand VDSL2 insertem do SPF traye)

    Poradí mi někdo?
    BISCUIT
    BISCUIT --- ---
    čau, potřeboval bych nastavit toto na ubuntu. Něco dělám blbě, nebo něčemu nerozumím. Zkrátka mi to nejde. Je tu někdo, kdo by mi pomohl třeba přes meet/zoom? Děkuji
    https://www.vpnusers.com/viewtopic.php?f=7&t=66786
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    udelej si na zacatku setup: nebo gather_facts: yes a pak volej include_roles podle var "ansible_distribution" treba
    VESNACH
    VESNACH --- ---
    tak zkusim dalsi a predesilam, ze jsem na ansible uplna lama...

    mam tenhle playbook

    Ansible apt update all packages on Ubuntu / Debian Linux - nixCraft
    Ansible apt update all packages on Ubuntu / Debian Linux - nixCraft
    https://www.cyberciti.biz/faq/ansible-apt-update-all-packages-on-ubuntu-debian-linux/

    ten jsem dal do /ansible/roles/updates/tasks/ubuntu.yml

    a chci tim aktualizovat skupiny [ubuntu_20] [ubuntu_18] [debian_10] co mam definovane v /ansible/hosts

    melo by stacit upravit hosts v playbooku na

    hosts: ubuntu_20:ubuntu_18:debian_10

    jestli jsem to pochopil korekt a pokud budu chtit aktualizovat centos, vytvorim si obdobne /ansible/roles/updates/tasks/centos.yml akorat pouziju yum modul, nebo to mam udelat jinak a lip?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    MAJA:
    ano bylo to pravama. dekuji
    MAJA
    MAJA --- ---
    RAGNAROK: práva ? do jiného adresáře (/home) se to chová stejně ?
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Zkousim ansiblem clonovat git repo na remote.
    - name: clone test repo
    git:
    repo: "https://{{gitUser}}:{{gitPassword}}@reposerver/username/repo.git"
    dest: "/tmp/testdest/"

    to napise nasledujici:
    Failed to set a new url for orign: error: could not lock config file .git/config
    MAJA
    MAJA --- ---
    AQUARIUS: prošlo mi na posledním Debianu Buster, Ansible 2.9.19 ...
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    AQUARIUS: na to sem este nemel koule, furt 2.9 a starej python2.7. Holt debian no ;)
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    MAJA: koukam, ze pouzivas ansible.builtin.package, to je ale syntaxe 2.10 a novejsi... v CentOSu najdes standardne spis 2.9 (EPEL) nebo 2.8 (RHEL), coz me privadi k otazce do plena: kdo jste uz zmigrovali na Ansible 2.10? Tim, ze 2.9 je porad jeste supportovana, se do toho zrovna moc nehrnu.
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    AQUARIUS: v praxi pak spis
    include "{{ ansible_distribution }}{{ ansible_distribution_major_version }}.yml"
    nebo
    include "{{ ansible_os_family }}{{ ansible_distribution_major_version }}.yml"
    protoze major verze maji tendenci se dost zasadne lisit, casto i ve jmenech baliku.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    RUDOLF: Jo, ale možná to dát do blocku, tomu jde asi dát podmínku.
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    AQUARIUS: jj, já bych to taky udělal přes include, ale pochopil jsme že to tak nechce..
    AQUARIUS
    AQUARIUS --- ---
    RUDOLF: lepsi bude include "{{ ansible_distribution }}.yml", tim zredukujes pocet tasku, ktery se prochazi
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    MAJA: myslím že můžeš použít něco jako when {{ansible_distribution}} u tasků, kde se to mezi distrama líší. Ale na ansible jsem měsíce nešáh, tak už si to nepamatuji..
    MAJA
    MAJA --- ---
    Tahle moje role instaluje a nastavuje zabbix agenta a instaluje to dvě package, které jsem zatím nenašel, že by se měly jmenovat jinak :-)

    O moc víc věcí to dělat nebude a nechci to zbytečně komplikovat.
    Samozřejmě není problém přidat pár řádků, spíš to chci tak jednoduše/stupidně/simple, jak to jen jde :-)
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    MAJA: modul package ti nevyresi rozdily jmen balicku mezi distribucema, viz ucebnicovej pripad instalace apache a plno ruznejch pythonnich nebo vseobecne lib* baliku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam