• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  MEOWkauza Scottova
  87HIGHFLYER
  87HIGHFLYER --- ---
  RAINBOF: jde o to, že děti do určitýho věku nevnímaj ostře rozdíl mezi realitou a fantazií...Plus děti si vymejšlej tak nějak "amatérsky" -zkoušej co projde nebo se jim líběj představy, nová zkušenost a způsob jak něco získat. U patologickýho lháře jde především o tu opakovanou obscesi - nutkání tvořit se zajímavym.

  U nás v bejvalý práci v hotelu byla kolegyně, která byla patologická lhářka zcela určitě, krom toho i kradla a podváděla (což bylo dost propojený s alkoholismem a užíváním pervitinu). Tahle osoba, až na poněkud unavenější vzhled po ránu, vypadala celkem normálně a hlavně věrohodně, ale její příběhy byly neuvěřitelný - že byla v kosovu jako válečnej reportér a současně tam pro vlastní potřebu pašovala perník, že její fotr byl velký zvíře, co jezdil v autě s deseti litrama, který vždycky jen odevzdal jen co ho zastavili policajti páč jezdil furt vožralej, že ty nejvíc VIP lidi si můžou při cestě z ruzyně na václavák objednat zelenou na všech křižovatkách (což dělal hlavně její fotr)...Různý historky z mafiánskýho a hotelovýho prostředí, pomluvy co se absolutně nezakládaly na pravdě (nejvtipnější byla ta o jednom kolegovi, kterej prej jezdil rok jako houmles v tramvaji než ho ona zachránila tim, že ho přivedla k nám do práce...což jsem si myslel cca 3 roky a vůbec to nebyla pravda:). Většinou to bylo zábavný a člověk si to rád poslech, protože uměla krásně podat příběh, bohužel občas to dost škodilo lidem. Třeba nastoupil novej kolega a první směnu bylo na kase manko 6 litrů - ona ho zaučovala, tak to dali na půl. Dneska bych vsadil krk že to vzala a chudák kolega odevzdal 3 litry jen tak. Výsledkem budiž, že odešla na jiné místo a neprokazatelně před tim ukradla řádově desítky tisíc korun (nemoh to bejt jinej, dost lidí to tak nějak vědělo, ale prostě nebylo proč jí prásknout - nikomu by to nepomohlo). Kdo ví kde je jí konec...
  RAINBOF
  RAINBOF --- ---
  ARGANNAH: a jakej ? podle me jen ve veku. deti z toho vyrostou. Ale mozna to spatne chapu.
  ARGANNAH
  ARGANNAH --- ---
  řekla bych, že je dost velký rozdíl mezi patologickou lhavostí a dětskou fantazií
  RAINBOF
  RAINBOF --- ---
  asi to bude tak ze do tehle kategorie kazdy tak trosku patrime :) proto si myslim ze se toho hodne nedozvis protoze ty nejzajimavejsi kusy zustanou navzdy zive a neodhalene.

  prispeju storku z detstvi :D

  kdyz sem byl malej tak jsem ve skolce vypravel jak mam kamarady v podzemi :D dost živě si pamatuju i detaily.
  BLEVAJZZ
  BLEVAJZZ --- ---
  ono bude stačit když se zaměříme na zajímavé historky.. kdo koho s tímto syndromem zná a co od něj mohl už slyšet.... já si myslím že by to mohlo být zajímavé.. min. zde na nyxu je několik horkých favoritů :-)
  ECLECTICA
  ECLECTICA --- ---
  Technická: nechtěla bys to tu rozšířit na zajímavé syndromy a případy z psychiatrie? Pseudologia fanstastica je sice zajímavá, ale nevím, nakolik je to z dlouhodobého hlediska výtěžné téma.
  BLEVAJZZ
  BLEVAJZZ --- ---
  to mi připomíná tuto klasiku :-D

  Don Juan De Marco Official Trailer - Johnny Depp Movie (1994) - YouTube
  http://www.youtube.com/watch?v=AteQZ7q6rtA