• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    GREGI
    GREGI --- ---
    neco takoveho by nemuselo byt uplne spatne... jeste kde to sehnat za slusnej peniz:)

    KUTIL_TIM
    KUTIL_TIM --- ---
    KLA: tak k tej kniznici. kolko z toho co mas v knihovnicke znova otvoris povedzme v najblizsich piatich rokoch? asi ich vela nebude co? tak preco ich potom mat?

    pekny clanok tu: http://mnmlist.com/minimalist-books

    http://mnmlist.com je jeden nadherny web sa sice netyka zrovna mini byvania, ale zda sa mi, ze s nim dost suvisi.
    GREGI
    GREGI --- ---
    KRALIK: jasny prave... no a jenom podvozek od maringotky se da sehnat? dival sem se nikde sem toho moc nenasel
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    GREGI: ja ti muzu rict, se zkusenosti nedavny koupe maringotky, ze nikdy nevis, co kupujes. a mam za to, ze za onech 20 tacu by si clovek postavil lepsi (rozumej bez shnilych casti, tzn. "vis na cem jsi") bydlo.
    znam i lidi, co bydli v baracku z osb desek a palet, 4x4 metry, prizemi + patro. pro par a jednoho spolubydliciho nahore to bylo dostatecny. ja bych s tim taky nemel problem. cim min veci, tim lip. a co pise KLA o detech a nedostatku prostoru: kdyz mas pozemek, neni nikdy problem sbouchat z par prken dalsi mistnost :)
    GREGI
    GREGI --- ---
    TOXICMAN: jasny ze ty mnozstevni slevy tam sou... ale zase kdyz clovek hleda a je sikovnej tak prave spoustu veci muze koupit hodne levne... a vyhoda ze toho materialnu na takhle malej barak neni potreba tolik:) a chtel bych tam i takove picoviny jako podlahove topeni treba.... topeni na el plyn i pevna paliva, misto na skadovani vody popr i nejakej malej generator na elektriku nebo fotovoltaiku a dalsi a dalsi veci... rad bych aby byl ten baracek totalne nezavislej energeticky
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    GREGI: to ano, ale tím, že je vyrábí firma ve větším, může také ušetřit na množstevních slevách materiálu
    o hodně levněji to sám nepostavíš... a samozřejmě se nepočítá hodnota času, ale pokud to člověka baví, tak není co řešit :)
    GREGI
    GREGI --- ---
    TOXICMAN: koukal samo ale prece jenom uz je k tomu prictena cena za praci kterou si radsi udelam sam... nastroje na drevo mam takze bych s tim nemel mit problem co se technicke stranky veci tyce
    GREGI
    GREGI --- ---
    KLA: knihovna?:D tu mam v mobilu nebo na kindlu a vejde se mi tam vic knih nez do statni knihovny:)) a je mi 22 takze na deti mam jeste cas, ty prijdou az po malem bydleni:) a prave ze to male bydleni bych chtel taky pouzit jako "stavebni budku" pro fullsize house
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    a koukal jsi na hotové mobilní domky?
    např.
    Mobilní domy | Mobilní domy, mobilheim
    http://www.mobilnidomky.cz/mobilni-domy-standard
    GREGI
    GREGI --- ---
    KLA: jsou relativne drahe a na upravu docela dost slozite...
    KLA
    KLA --- ---
    lodní kontejner
    GREGI
    GREGI --- ---
    jinak ja stale premejslim jaka platforma pro me bude nejlepsi... chci to prevezt max jednou dvakrat, budovat chci u rodicu na zahrade a potom si sehnat neco sveho... tudiz jestli to udelat na patkach a pak to odvezt na kamionu, nebo to postavit na dvouosem privesu jako to delaj amici nebo si koupit maringotku a tu si prestavet k obrazu svemu... vaham
    KLA
    KLA --- ---
    To fakt nemáte věci a nepotřebujete prostor? Do těch minibaráčků by se mi nevešla ani knihovna. Navíc jsou všechny jen pro jednoho člověka, to chcete bydlet sami? (O případných návštěvách, mazlíčcích nebo dětech nemluvě)
    GREGI
    GREGI --- ---
    8Z4S: taky sem nad tim premejslel:) ale momentalne na to nemam f. prostredky:))
    8Z4S
    8Z4S --- ---
    nechtěli by jste se složit na společný pozemek pro maringotky? :)
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    KLA: vetsinu zivota sem prozil na sidlaku a radsi psi boudu nez panelak :)
    KLA
    KLA --- ---
    tak zas lepší panelák než psí bouda :)
    GREGI
    GREGI --- ---
    dalsi vec je pozemek no... ale i tak to vyjde mnohem levneji a myslim ze se to s bydlenim v garsonce neda srovnavat!
    GREGI
    GREGI --- ---
    TOXICMAN: prave a mit 1,5mega na baracek.... pfff kdyz si to clovek udela sam a s pomoci kamaradu tak nepotrebuje ani tretinu:)
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    GREGI: v Praze se pod 1.5M asi nedostaneš
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam