• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    HAREMHEB
    HAREMHEB --- ---
    GREGI: Pamatuju si jen že to bylo postaveno Asutralskou firmou a princip byl v úplném vysušení exkrementů (z malého info plakátku na zdi) přibližné stáří odhaduji na 5-10 let. Nakres není, ostatní fotky (pokud byly) jsem již vymazal, nepřišli mi důležité.
    AQUALOCO: Jedná se Salisbury lodge v Kahirangi NP na Jižním ostrově Nového Zélandu. Navštívil jsem tam více jak sto takovýchto hutů a žádný podobný kompostovací záchod jsem jinde v lese nepotkal (maximálně u infocentra DOC ve městech a u největších hutů kategorie Great walk). Řekl bych, že se jednalo o pilotní či pokusný projekt.
    MAARA_CZ: My máme dodnes kadibudku na chatě a když se nepoužívala moc často, svůj účel plnila dobře. Je třeba si dávat pozor na podzemní vody a kopat v dostatečné vzdálenosti od vodních toků či ploch. Trativod pomůže lepší funkčnosti a je potřeba občas posypat vápnem. A podle předpokládaného využití udělat odpovídající výkopové práce:-)
    AQUALOCO
    AQUALOCO --- ---
    HAREMHEB: dle vzhledu nekde na treku na Novym Zelandu, kdepak jsi na to narazil?
    MAARA_CZ: spáchali jsme pri stavbe neceho "vetsiho" kadibudku a pokud do ni nechodej tri az ctyri chlapi cely leto, tak je to uplne ok, pri obcasnym pouzivani...
    GREGI
    GREGI --- ---
    HAREMHEB: paradni... nejaky podrobnejsi fotky ci nakresy asi nejsou?:))
    MAARA_CZ
    MAARA_CZ --- ---
    HAREMHEB: Řeším teďka suchý záchod, udělat - neudělat, jen pro občasné použití a ten zásobník není špatný nápad:-)
    HAREMHEB
    HAREMHEB --- ---
    GREGI: Takthle vypadá ekologická toaleta pro dvě osoby uprostřed hor (to vlevo je dřevník). Není vidět zásobník na dešťovou vodu který je umístěn za toaletou. Součástí toalety je i diodové osvícení. Díky odvětrávání téměř nesmrdí.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    77WHITE: což mimojiný platí taky pro většinu ostatních "eko" a selfsustaining projektů. To že člověk chce žít energeticky nenáročně/ nezávisle neznamená, že ten barák musí vypadat zvenčí i zevnitř jako samorost zaházenej blátem...:)
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    KUBIS_IN: KUBIS_IN: nechápu proč u těhlech malejch projektů je pojem kvalitní a pěkná architektura tak strašlivě vzdálenej:) A přitom tyhle malý věci jdou udělat tak pěkně.
    KUBIS_IN
    KUBIS_IN --- ---
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KCHARI: samozřejmě, to je klasická vertikální větrná turbína
    Vertikální větrné turbíny: Řešení i pro vás? | Nazeleno.cz
    http://www.nazeleno.cz/energie/vetrna-energie/vertikalni-vetrne-turbiny-reseni-i-pro-vas.aspx
    MAARA_CZ
    MAARA_CZ --- ---
    Třeba tady:
    Spadeno na tohle měla firma Blue Green Pacific, v níž společně s Toddem Pelmanem pracuje česká designerka Dominika Nell Apple (designový tvůrce českého fotorámečku Album, nebo spolutvůrce iPodu, či iPhonu). Chtěli docílit toho, aby se tyto pidi elektrárny daly koupit normálně v hobby marketech a daly by se instalovat bez jakéhokoliv zvláštního povolení. Taky asi žádný energetický zázrak, ale přecejenom pár voltíku zadarmo, proč ne?

    KCHARI
    KCHARI --- ---
    GREGI: podle popisu spis na komin ne? To je trubka s vrtuli a generatorem :))
    GREGI
    GREGI --- ---
    MAARA_CZ: nekede nejaky obrazky elektratny do komina?:)
    MAARA_CZ
    MAARA_CZ --- ---
    GREGI: DIY mě ani nenapadlo, spíše šlo o to, že je škoda, že už se taková věc neprodává komerčně déle, cena by nemusela být 35 tis. Něco jako větrná elektrárna na komín od Dominiky Nell Apple, taky věc, která už mohla fungovat roky.
    GREGI
    GREGI --- ---
    not beeed
    GREGI
    GREGI --- ---
    spis to chce diy veci!:) nejakej diy generator... premejslel sem ze by nemuselo byt spatne pri nejake vysoke teplote palit olej slunecnicovej... kdyz si clovek veme jak je to levny nebo se da sehnat i zadara a jakou to ma vyhrevnost... levneji palivo clovek tezko sezene imho
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    KRALIK: ten web je pro mě dost nedůvěryhodný
    podle mě nic speciálního, úplně obyčejný TEG s chladičem a větrákem
    speciální je ta cena a vysněné výnosy, které to podle mě nedá
    GREGI
    GREGI --- ---
    ale zase je pravda ze pres zimu kdyz uz clovek topi tak tu energii vyuziva hrozne neefektivne
    GREGI
    GREGI --- ---
    KRALIK: ano ach ta cena... za to bych radsi sel do fotovoltaiky... prece jenom tam nemusis nic palit:))
    KRALIK
    KRALIK --- ---
    GREGI: http://www.towerofspirit.cz/cs/tepelne-hladinovy-generator.html -- tady prodavaj v cechach modul, co muzes nalepit na jakykoliv kamna. ale ta cena, ta cena...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam