• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    GREGIMalá bydlení ☼ žijme nezávisle ♫♪☺◄◄ neobvyklá obydlí ►► Jak žít ve zdravém prostředí a hlavně, co s hovnama? ☼☺☺
    ARZA
    ARZA --- ---
    ZABAKOVA: Je to fakt krásný.
    Akorát mě na tom článku drážděj věty jako : "Dům má vápenné omítky, dřevo sesbírali manželé v okolí."
    "neměl žádné zkušenosti se stavbou domu" a pod.
    Všechno je to dost zavádějící.
    ZABAKOVA
    ZABAKOVA --- ---
    V2SV
    V2SV --- ---
    EGGH: podívej chápu že vystřelit nějaký soud o 7-mi násobném předražení je nasnadě ve stínu překroucených hodnot naší rádoby vyspělé civilizace. Pokus se vnímat to, že ta cena je postavená na základě který tvoří náš momentální ekonomický systém a uvažování. Dnes máš možnost koupit buď úplnou sračku za málo peněz, nebo úplnou sračku na který je hezký make up za hodně peněz. Najít něco opravdu kvalitního od základu po make up a za cenu, která je poctivá vůči všem zůčastněným je v podstatě zázrak. Tento člověk chce evidentně zachovat poctiví přístup k odvedenému řemeslu i zákazníkovi a nejen proto jsem mu nabídl že to přecením podle reálu. Ovšem znovu podotýkám že se to bude týkat hlavně hrubé stavby. Dále je to moc individuální.
    Chceš-li zde "normálně" fungovat musíš "normálně" účtovat. Osobně se přikláním k "Morálnímu" účtování a věř mi že je to kurva těžké. Lidi na to nejsou zvyklí a stát pořád po mě chce ty nemorální prachy na daních všude kam se hnu! Kže najít takovou hladinu (cenu) abych si vydělal na přežití v rámci systému a mohl se alespoň trochu rozvíjet (vzdělávat, doplňovat nářadí, založit rodinu, postavit příbytek) je něco jako strčit hlavu do oprátky a doufat že ti někdo nepodtrhne židli.
    Ale zpět k ceně toho domku.
    Nevím čím se živíš, ale věř že jsi vyjádřil pouze zlomek ceny díla postaveného vědomě a poctivě.
    A menší zlomek v případě že si ho zboucháš svépomocí + nemluvím o projektové dokumentaci vč. individuál designu (žádná sériovka).
    Děláš-li řemeslo tak se zamysli nad hodnotou toho co tvoříš.
    Dneska je jednoduché vlítnout do lesa s harvestorem veprostřed léta, udělat mejťák jak prase, nakoupit nějaké ocelové spojovací prvky a bum bác > zbouchat kůlnu která (jsi-li citlivější člověk na vnímání jemnějších energií) ne tebe bude působit jako návštěva márnice.
    Postavit se k procesu stavby vědomě je něco úplně jiného a kromě kvalitních materiálů (lunární dřevo, přírodní oleje, ručně štípaný šindel atd.), tomu věnuješ mnohem víc času (ručně zhotovené spoje dřev bez ocelových prvku, nebo s jejich nejnutnějším minimem atp.) a energie protože si seš vědom faktu že i na tobě záleží zda ten dům bude zdraví a přátelský vůči obyvatelům.
    Kže ať to nějak uzavřu > cena je mimo, ale ne zas tak moc. Vlastně je někde veprostřed toho co si normální člověk dokáže namyslet. Hodně záleží na použitých materiálech a celkovém designu. Proto cena může být cca od 700.000,- do 2.500.000,- hotovka k nastěhování bez svépomocného přičinění a za podmínek kdy všechny strany dostanou poctivě zaplaceno za poctivě odvedenou práci a materiál. Rozhodně to nikdy při zachování původní myšlenky jako řemeslník nepostavíš za tebou zmíněný ekvivalent 200tis, pokud nejsi mecenáš který to bude chtít zadotovat...
    MYKO
    MYKO --- ---
    a neni v cene i tech XY zbytecnejch elektrickejch spotrebicu?
    EGGH
    EGGH --- ---
    V2SV: Ne levněji ale mnohem levněji. Je to přemrštěné asi 7x. A že si ji dokázal odargumentovat? No tak je obchodník, no :)
    V2SV
    V2SV --- ---
    autora znám krátce a ještě ne osobně .)
    s projektem mám společného toliko co jsem napsal níže.
    je možné že něco podobného zrealizuji pro svou rodinu.
    mam dvě maringotky a chtěl jsem je spojit...
    tahle varianta je sympatyčtější > 10 x 4m + veranda kolem a ještě jedna maringotka zůstane v celku ,)
    GREGI
    GREGI --- ---
    V2SV: chapu dobre ze autora znas nebo mas neco spolecneho s projektem?:)
    V2SV
    V2SV --- ---
    BURAN: fakt to tam je .)
    GREGI: každopádně sestava je laděná před pár roky, kže dneska to bude někde jinde...
    cena je hodně individuál a co kus to originál vč. projektu.
    dokázal ji odargumentovat, nicméně jsme dohodnutí že na to mrknu a přecením.
    je jasné že každý průměrně schopný řemeslník to dokáže levněji.
    otázkou zůstvá jak se k výsledku dobere a jakou energii formou své práce do díla zabuduje
    přecením podle reálu hrubou stavbu což bude směrodatnější údaj
    nejspíš se k tomu dostanu v průběhu zimy ,)
    BURAN
    BURAN --- ---
    GREGI: jezis sem slepej :D
    GREGI
    GREGI --- ---
    BURAN: V ceně není samotný el. Ostrovní systém, který je
    BURAN
    BURAN --- ---
    GREGI: kde, nevidim...
    GREGI
    GREGI --- ---
    BURAN: ne tam prave pise ze ta cena je bez toho...
    BURAN
    BURAN --- ---
    aha ted jsem narazil na udaj ze elektricky sobestacny system je za 700.000,- takze to bude asi ta cena.
    77WHITE
    77WHITE --- ---
    BURAN: nebo rovnováha feng šuei. Nápad super, vizuál je totální příšernost :(
    BURAN
    BURAN --- ---
    GREGI: nejspis ta laska
    GREGI
    GREGI --- ---
    V2SV: krasa! jen nejak nehapu o na tom stoji milion a pul
    V2SV
    V2SV --- ---
    fajná inspirace a zajímaví člověk
    Proč si postavit takový dům?
    http://www.dumnakoleckach.cz/proc.html#proc

    V2SV
    V2SV --- ---
    možná bylo... každopádně zaujalo ,)
    The Hemloft | Tiny House Swoon
    http://tinyhouseswoon.com/the-hemloft/#more-3150
    GREGI
    GREGI --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam